Формат на хартията

Ръководство за ученически творби

Fighting Cocks

Име Клас Дата

Edwin Cooper, Fighting Cocks. Обществено достояние Вижте това платно под движеща се светлина: рисунката, истинския цвят под лака, чистия пигмент

Основни факти

Художник
Edwin Cooper wikioo.org/bg/artists/edwin-cooper/
Дати на създаване от художника
1785 – 1833
Движение
Contemporary Realism Living artists painting the real world with traditional skill, often from photographs as well as from life.

В контекста

Fighting Cocks — Edwin Cooper

Кога може да е била нарисувана тази картина?

  1. 1780
  2. 1790
  3. 1800
  4. 1810
  5. 1820
  6. 1830

Горният ред: годините. Долният ред: възрастта на художника в началото и в края на всеки период — 0 при раждането, 48 при смъртта.

Засенчен: животът на Edwin Cooper (1785–1833) всяка датирана картина, десетилетие по десетилетие

За този запис няма точна дата в архива — предвид периода на живота на артиста и стила на произведението, коя година бихте предположили?

Сравнение с подобни произведения

Изберете едно от произведенията по-горе: посочете две неща, които то споделя с това произведение, и едно нещо, което го отличава.

Други произведения, които биха допълнили това: wikioo.org/bg/art/similar/edwin-cooper-fighting-cocks-9DHSUX-en/

Цветова палитра

Измерено по изображението

    Основен цвят

    Quinacridone Magenta #83643f

    Запазена палитра

    • #83643F
    • #5F5A3E
    • #34251C
    • #8A6C48

    Тези цветове са част от цялата палитра на художника Намерете други картини по цвят

    Палитра
    Earthy Доминиращата цветова гама в изображението.
    Име на основния цвят
    Quinacridone Magenta
    Интензивност
    Balanced Колко са наситени и разнообразни цветовете – от един приглушен нюанс до множество ярки такива.
    Контраст
    Serene Доколко цветовете се различават по светлота и наситеност в рамките на картината.
    Хармония
    Strong Color Unity Колко добре цветовете си взаимодействат – от контрастни до напълно обединени.
    Яркост
    Shadow Общата светлост или тъмнина на изображението – от дълбока сянка до ярък акцент.
    Наситенност
    Balanced Soft Колко чисти и силни са цветовете – от почти сиви до напълно живи.

    От кои части на света се разглежда тази картина?

    • под 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% и повече
    Тази картина сама по себе зависи твърде малко записани посетители, за да бъде картографирана, затова на плочката е посочено всяко произведение на Edwin Cooper през последните дванадесет месеца — общо 2 държави. Откъде идват тези данни

    Десетте водещи държави

    1. 1 Китай 62,5%
    2. 2 Съединени Американски Щати 37,5%

    Намерете трите най-тъмни държави на картата. Намира ли се музей, който съхранява тази картина, в някоя от тях? Напишете една причина, поради която хора от далечни места биха я разгледали.

    8 най-разглеждани творби на Edwin Cooper

    1. 1 Two Gentlemen With Their Hunters, In An Extensive Landscape 25,0%
    2. 2 Lord grosvenor's enterprise winning from waty and hannibal at brighton races 12,5%
    3. 3 A Chestnut Hunter And A Grey Hunter By A Manger, With A River Landscape Beyond 12,5%
    4. 4 A Chestnut Hunter And A Terrier In An Extensive Landscape 12,5%
    5. 5 A Grey Carriage Horse In A Stable 12,5%
    6. 6 A Bay Hunter With A Dog By A Fence 12,5%
    7. 7 Pointers In A Landscape 12,5%
    8. Fighting Cocks тази картина 0,0%

    В съвкупност тези творби привличат 100,0% от цялото внимание, което са получили картините на този артист през последните дванадесет месеца. Каталогът съдържа 24 творби на този артист, като 7 от тях са разглеждани поне веднъж. Тази картина все още не е била разглеждана за този период — тя завършва списъка без определен ранг. Всичко е същото, месец по месец

    Показателите измерват вниманието, а не качеството. Изберете произведението най-отгоре и това: посочете нещо, което би могло да направи една картина известна, освен самото ѝ техническо изпълнение.

    Художник и музей

    Художник

    Edwin Cooper

    A Life Painted in Light: The World of Edwin Cooper

    Edwin Cooper, born in 1785 and passing in 1833, remains a somewhat enigmatic figure within the landscape of 19th-century British art. While not enjoying the widespread renown of contemporaries like Turner or Constable, his work possesses a quiet dignity and a meticulous attention to detail that speaks volumes about the era’s evolving artistic sensibilities. Cooper's paintings, often depicting idyllic rural scenes and historical narratives, offer a fascinating glimpse into the social and aesthetic values of the time. His career unfolded during a period of significant change – the transition from Neo-Classicism towards Romanticism – and his art reflects this tension between order and emotion, restraint and passion.

    Early Years and Artistic Formation

    Details regarding Cooper’s early life are scarce, adding to the mystique surrounding him. It is known that he exhibited at the Royal Academy from 1805 onwards, suggesting a formal artistic training, though the specifics of his education remain undocumented. The influence of earlier landscape masters like Richard Wilson is readily apparent in his initial works; these paintings showcase a delicate handling of light and atmosphere, coupled with a compositional clarity characteristic of the Neo-Classical style. However, Cooper quickly began to develop a distinctive voice, moving away from strict imitation towards a more personalized interpretation of the British countryside. He wasn’t merely replicating scenes but imbuing them with a sense of narrative and emotional resonance.

    Themes and Techniques: A Blend of History and Landscape

    Cooper's oeuvre is characterized by two primary themes: serene landscapes and historical paintings, often intertwined. His landscapes are not wild or untamed; instead, they present an idealized vision of rural England – rolling hills, picturesque villages, and tranquil waterways. These scenes evoke a sense of harmony and order, reflecting the prevailing social ideals of stability and prosperity. His technique is marked by a remarkable precision, with meticulous attention paid to every detail of foliage, architecture, and human figure. He employed a glazing technique, building up layers of translucent color to create depth and luminosity.

    The historical paintings, while less numerous than his landscapes, reveal Cooper’s interest in British history and mythology. These works often depict scenes from Shakespearean plays or episodes from the lives of prominent historical figures. He approached these subjects with a similar level of detail and realism, striving to recreate the atmosphere and costumes of the period accurately. The combination of landscape and historical narrative is particularly striking in some of his paintings, where he seamlessly integrates human drama into the natural world.

    Legacy and Historical Significance

    Although Cooper did not achieve widespread fame during his lifetime, his work continues to be appreciated for its technical skill, atmospheric quality, and insightful portrayal of 19th-century British life. He occupies a unique position in art history as a transitional figure – bridging the gap between Neo-Classicism and Romanticism. His paintings offer valuable insights into the evolving aesthetic values of the era, reflecting both the enduring appeal of classical ideals and the growing interest in emotional expression and individual interpretation.

    Cooper’s meticulous technique influenced later landscape painters.

    His historical paintings provide a glimpse into Victorian interpretations of British history.

    The serene quality of his landscapes reflects the social values of the time.

    Today, Edwin Cooper's AllPaintingsStore paintings are increasingly sought after by collectors and art enthusiasts alike. His work serves as a reminder of the beauty and tranquility that can be found in the British countryside, and a testament to the enduring power of artistic skill and vision. He is an artist whose legacy deserves continued exploration and appreciation.

    Научете повече тук

    Намерете го онлайн

    QR код, който препраща към страницата за изтегляне на Fighting Cocks

    wikioo.org/bg/art/download/edwin-cooper-fighting-cocks-9DHSUX-en/

    Цитиране на това произведение

    MLA
    Cooper, Edwin. Fighting Cocks. n.d., https://wikioo.org/bg/art/edwin-cooper-fighting-cocks-9DHSUX-en/
    APA
    Cooper, Edwin (n.d.). Fighting Cocks [Painting]. https://wikioo.org/bg/art/edwin-cooper-fighting-cocks-9DHSUX-en/
    Chicago
    Edwin Cooper. Fighting Cocks. n.d. https://wikioo.org/bg/art/edwin-cooper-fighting-cocks-9DHSUX-en/
    Harvard
    Cooper, Edwin (n.d.) Fighting Cocks. Available at: https://wikioo.org/bg/art/edwin-cooper-fighting-cocks-9DHSUX-en/

    Разгледайте внимателно

    Fighting Cocks — Edwin Cooper

    Разгледайте по-отблизо

    Отговорете с ваши собствени думи. Тук няма грешни отговори — само такива, които можете да обясните.

    1. Какво привлича погледа ви първо и защо?
    2. Кои цветове или форми създават настроението — и какво представлява то?
    3. В нашия каталог това произведение е класифицирано под: fighting turkeys, animal conflict, rural scene. Съгласни ли сте с това? Какво бихте добавили или премахнали?
    4. Върнете се към A foxhound and her litter, разгледан по-рано в това ръководство. Намерете две общи черти между него и тази творба, както и една разлика.
    5. Contemporary Realism: Living artists painting the real world with traditional skill, often from photographs as well as from life. Къде можете да забележите това в тази творба?

    Вашият отговор

    Напишете кратък абзац за това произведение на изкуството, като използвате информацията от предишните части на това ръководство и вашите отговори по-горе.

    Въпроси и отговори

    Към коя нюанс се стреми "Fighting Cocks"?

    "Fighting Cocks" клони към Ochre to Sepia нюанс.

    Мога ли да видя „Fighting Cocks“ на Edwin Cooper върху моята собствена стена преди покупка?

    Можете да прегледате „Fighting Cocks“ на Edwin Cooper върху вашата собствена стена чрез страницата за AR преглед на произведението, използвайки добавена реалност на съвместимо устройство.

    Кой е художникът зад "Fighting Cocks"?

    Fighting Cocks“ се приписва на Edwin Cooper.