Adriaen Brouwer Læser- og konsultationsstatistikker

1605 – 1638

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Adriaen Brouwer på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Adriaen Brouwer: læsertalsresume

I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Adriaen Brouwer i WikiOO.org-databasen Feeling: 500 besøg, hvilket udgør 11% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af The Smokers og In the Tavern. Siderne for Adriaen Brouwer er blevet vist 5.200 gange: 1.000 gange på kunstnerprofilen og 4.200 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 83% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 3.500 besøg. Rådgivning foregår på enheder (90%) og telefoner (10%). Læsere opsøger Melankolsk (Følelsesmæssig stemning) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 32% af besøgene mod 7% af værkerne.

De 10 mest opsøgte værker af Adriaen Brouwer

Værker af Adriaen Brouwer rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.

  1. Feeling 1 Feeling, 1635 500 besøg · 10,6%
  2. The Smokers 2 The Smokers, 1638 500 besøg · 10,6%
  3. In the Tavern 3 In the Tavern 400 besøg · 8,5%
  4. Brawling Peasants 4 Brawling Peasants 300 besøg · 6,4%
  5. Twilight Landscape 5 Twilight Landscape, 1633 300 besøg · 6,4%
  6. Peasants playing cards in a tavern 6 Peasants playing cards in a tavern, 1635 200 besøg · 4,3%
  7. Farmers Fight Party 7 Farmers Fight Party 200 besøg · 4,3%
  8. Moonlit landscape 8 Moonlit landscape, 1636 200 besøg · 4,3%
  9. Avarice 9 Avarice 200 besøg · 4,3%
  10. Interior of a Tavern 10 Interior of a Tavern, 1630 100 besøg · 2,1%

Hvor mange gange bliver Adriaen Brouwers profil vist hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 20268002.700
Aug 20260600
Sept 2026200900

Hvor ofte bliver værkerne fra Adriaen Brouwer opsøgt?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Adriaen Brouwer bliver mest set, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Twilight Landscape0000000002000100
In the Tavern0000000001000300
Brawling Peasants0000000001001000
Smoking Men000000000000
In the Tavern000000000000
Interior of a Smoking Room00000000010000
The Back Operation00000000000100
The Smokers0000000003000100
Interior of a Tavern00000000001000
Peasants Smoking and Drinki…00000000001000

Hvilke enheder bruges til at se Adriaen Brouwer?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder4.70090,4%
telefoner5009,6%

På hvilke sprog bliver Adriaen Brouwer opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
tjekkisk10033,3%
tysk10033,3%
engelsk10033,3%

Hvor mange konsultationer med Adriaen Brouwer er der om dagen, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
tir 29 Sept0
ons 30 Sept100
tor 1 Okt0
fre 2 Okt0
lør 3 Okt100
søn 4 Okt0
man 5 Okt0
tir 6 Okt0
ons 7 Okt0
tor 8 Okt0
fre 9 Okt0
lør 10 Okt100
søn 11 Okt0
man 12 Okt100
tir 13 Okt100
ons 14 Okt200
tor 15 Okt0
fre 16 Okt100
lør 17 Okt100
søn 18 Okt0
man 19 Okt0
tir 20 Okt (forventet)100
ons 21 Okt (forventet)200
tor 22 Okt (forventet)0
fre 23 Okt (forventet)100
lør 24 Okt (forventet)200
søn 25 Okt (forventet)0
man 26 Okt (forventet)100
tir 27 Okt (forventet)100
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)0
fre 30 Okt (forventet)100
lør 31 Okt (forventet)200
søn 1 Nov (forventet)0
man 2 Nov (forventet)100
tir 3 Nov (forventet)100
ons 4 Nov (forventet)300
tor 5 Nov (forventet)0
fre 6 Nov (forventet)100
lør 7 Nov (forventet)300
søn 8 Nov (forventet)0
man 9 Nov (forventet)100

Spørgsmål om læserantallet for Adriaen Brouwer

Hvilke værker af Adriaen Brouwer bliver mest opsøgt?

Feeling, med 500 visninger (11% af alle opslag for Adriaen Brouwer). Listen ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange gange bliver Adriaen Brouwer opsøgt på WikiOO.org?

5.200 gange i løbet af tolv måneder: 1.000 på kunstnerprofilen og 4.200 på værkerne.

På hvilke enheder bliver Adriaen Brouwer opsøgt?

Adriaen Brouwer bliver opsøgt på enheder (90%) og telefoner (10%); enheder udgør 90% af opsøgelserne.

Hvilken type værker fra Adriaen Brouwer foretrækker læserne?

Melankolsk (Følelsesmæssig stemning): 32% af besøgene, mod 7% af kataloget.