Amedeo Modigliani Læser- og konsultationsstatistikker

1884 – 1920

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Amedeo Modigliani på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Amedeo Modigliani: læsertalsresume

I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Amedeo Modigliani i WikiOO.org-databasen Nøgen siddende på en divan: 30.400 besøg, hvilket udgør 14% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Portræt af Jeanne Hébuterne og Liggende nøgne med blå pude. Siderne for Amedeo Modigliani er blevet vist 241.400 gange: 42.000 gange på kunstnerprofilen og 199.400 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 11% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 120.000 besøg. Opslagene er skrevet på svensk (15%), engelsk (12%) og tysk (11%). Læserne befinder sig primært i Tyskland (14%), Polen (14%) og Sverige (14%). Rådgivning foregår på enheder (58%), telefoner (39%) og tablets (3%). Læsere opsøger Blød lysstyrke (Lysstyrke) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 44% af besøgene mod 16% af værkerne.

De 10 mest opsøgte værker af Amedeo Modigliani

Værker af Amedeo Modigliani rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.

  1. Nøgen siddende på en divan 1 Nøgen siddende på en divan, 1917 30.400 besøg · 14,3%
  2. Portræt af Jeanne Hébuterne 2 Portræt af Jeanne Hébuterne, 1918 16.200 besøg · 7,6%
  3. Liggende nøgne med blå pude 3 Liggende nøgne med blå pude 11.400 besøg · 5,4%
  4. La Chevelure noire, also said 4 La Chevelure noire, also said 6.400 besøg · 3,0%
  5. Head of Red-Haired Woman 5 Head of Red-Haired Woman, 1915 4.700 besøg · 2,2%
  6. Ung kvinde i en skjorte, 1918 6 Ung kvinde i en skjorte, 1918, 1918 3.200 besøg · 1,5%
  7. The Little Peasant 7 The Little Peasant, 1918 3.200 besøg · 1,5%
  8. Marios Varvoglis 8 Marios Varvoglis, 1920 3.200 besøg · 1,5%
  9. Adrienne (Woman with Bangs) - 9 Adrienne (Woman with Bangs) -, 1917 3.000 besøg · 1,4%
  10. Liggende Nøgne 10 Liggende Nøgne 2.500 besøg · 1,2%

Hvor mange gange bliver Amedeo Modiglianis profil vist hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20262004.800
Jul 202613.700106.300
Aug 202616.40038.700
Sept 202611.70049.600

Hvor ofte bliver værkerne fra Amedeo Modigliani opsøgt?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Amedeo Modigliani bliver mest set, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Nøgen siddende på en divan0000000008.70010.00010.200
Portræt af Jeanne Hébuterne000000003004.6004.7005.100
Liggende nøgne med blå pude0000000003.3003.1004.100
Liggende Nøgne0000000001.200600600
Sittende Akt på Divan0000000001.800100200
Madame Pompadour00000000000200
Kvinde med blå øjne00000000200500900200
Nude000000000300100100
Jeanne Hébuterne0000000001.200500600
Portræt af Léopold Zborowski000000001000500200

Hvilke enheder bruges til at se Amedeo Modigliani?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder140.70058,3%
telefoner94.30039,1%
tablets6.4002,7%

På hvilke sprog bliver Amedeo Modigliani opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
svensk2.90015,4%
engelsk2.30012,2%
tysk2.10011,2%
russisk2.10011,2%
polsk2.00010,6%
italiensk1.6008,5%
spansk1.4007,4%
serbisk1.0005,3%
Norwegian5002,7%
koreansk4002,1%

Hvor mange konsultationer med Amedeo Modigliani er der om dagen, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
ons 23 Sept3.700
tor 24 Sept3.000
fre 25 Sept1.900
lør 26 Sept2.200
søn 27 Sept2.400
man 28 Sept1.600
tir 29 Sept4.300
ons 30 Sept3.900
tor 1 Okt3.300
fre 2 Okt2.800
lør 3 Okt2.700
søn 4 Okt3.400
man 5 Okt4.400
tir 6 Okt2.800
ons 7 Okt3.300
tor 8 Okt4.200
fre 9 Okt4.000
lør 10 Okt4.000
søn 11 Okt4.100
man 12 Okt3.500
tir 13 Okt3.100
ons 14 Okt (forventet)4.600
tor 15 Okt (forventet)4.500
fre 16 Okt (forventet)3.700
lør 17 Okt (forventet)3.800
søn 18 Okt (forventet)4.200
man 19 Okt (forventet)4.000
tir 20 Okt (forventet)4.300
ons 21 Okt (forventet)5.000
tor 22 Okt (forventet)4.900
fre 23 Okt (forventet)4.000
lør 24 Okt (forventet)4.100
søn 25 Okt (forventet)4.600
man 26 Okt (forventet)4.400
tir 27 Okt (forventet)4.700
ons 28 Okt (forventet)5.400
tor 29 Okt (forventet)5.200
fre 30 Okt (forventet)4.300
lør 31 Okt (forventet)4.400
søn 1 Nov (forventet)4.900
man 2 Nov (forventet)4.700
tir 3 Nov (forventet)5.000

Spørgsmål om læserantallet for Amedeo Modigliani

Hvilke værker af Amedeo Modigliani bliver mest opsøgt?

Nøgen siddende på en divan, med 30.400 visninger (14% af alle opslag for Amedeo Modigliani). Listen ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange gange bliver Amedeo Modigliani opsøgt på WikiOO.org?

241.400 gange i løbet af tolv måneder: 42.000 på kunstnerprofilen og 199.400 på værkerne.

På hvilke enheder bliver Amedeo Modigliani opsøgt?

Amedeo Modigliani bliver opsøgt på enheder (58%), telefoner (39%) og tablets (3%); enheder udgør 58% af opsøgelserne.

På hvilke sprog bliver Amedeo Modigliani opsøgt?

På svensk (15%), engelsk (12%) og tysk (11%). svensk er førende med 15%.

Hvilken type værker fra Amedeo Modigliani foretrækker læserne?

Blød lysstyrke (Lysstyrke): 44% af besøgene, mod 16% af kataloget.