Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Brian Hatton på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Brian Hatton: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Brian Hatton i WikiOO.org-databasen Self Portrait, in Hunting Kit: 300 besøg, hvilket udgør 10% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Harvesting Towards Morehampton og Study of a Head. Siderne for Brian Hatton er blevet vist 3.100 gange: 500 gange på kunstnerprofilen og 2.600 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 200% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 2.500 besøg. Rådgivning foregår på enheder (90%) og telefoner (10%). Læsere opsøger Afbalanceret (Farveintensitet) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 83% af besøgene mod 62% af værkerne.
De 10 mest opsøgte værker af Brian Hatton
Værker af Brian Hatton rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
Self Portrait, in Hunting Kit, 1903
300 besøg · 10,3%
-
2
Harvesting Towards Morehampton, 1910
200 besøg · 6,9%
-
3
Study of a Head, 1908
200 besøg · 6,9%
-
4
The Falcon, 1909
200 besøg · 6,9%
-
5
Seated Nude, 1906
200 besøg · 6,9%
-
6
Study of a River in Woods
200 besøg · 6,9%
-
7
Jacob with Joseph's Coat, 1912
100 besøg · 3,4%
-
8
Reclining Nude, 1912
100 besøg · 3,4%
-
9
The Farm, Warham, Herefordshire, 1910
100 besøg · 3,4%
-
10
The Lawns, Warham, Herefordshire, 1908
100 besøg · 3,4%
Hvor mange gange bliver Brian Hattons profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 300 | 2.200 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 100 | 200 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Brian Hatton opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af Brian Hatton læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 26,0% | 13,8% |
| Blød skygge | 40,0% | 37,9% |
| Blød lysstyrke | 28,0% | 41,4% |
| Lysende balance | 6,0% | 6,9% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 22,0% | 20,7% |
| Dæmpet farvemætning | 32,0% | 24,1% |
| Afbalanceret blød | 38,0% | 51,7% |
| Tydelig farveintensitet | 8,0% | 3,5% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 81,8% | 80,8% |
| Neutrale nuancer | 13,6% | 15,4% |
| Mørke toner | 4,5% | 3,9% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 32,0% | 17,2% |
| Afbalanceret | 62,0% | 82,8% |
| Levende og mættet | 6,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 20,0% | 10,3% |
| Blid | 34,0% | 27,6% |
| Balanceret | 2,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 12,0% | 24,1% |
| Udsagn | 32,0% | 37,9% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 10,0% | 13,8% |
| Blødt blandet palet | 2,0% | 3,5% |
| Balanceret harmoni | 2,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 38,0% | 31,0% |
| Sammenhængende palette | 48,0% | 51,7% |
Hvilke værker af Brian Hatton bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| George Marshall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Saddling Up | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Reclining Nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Lugg Meadows | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Playing Draughts, the Artis… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rotten Row, Sunday Morning… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jacob with Joseph's Coat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Study of a Lane and Barn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Runaway Horse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| George Marshall (1869–1950)… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruges til at se Brian Hatton?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Datatabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.800 | 90,3% |
| telefoner | 300 | 9,7% |
På hvilke sprog bliver Brian Hatton opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange konsultationer med Brian Hatton er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 21 Sept | 0 |
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 100 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 200 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt (forventet) | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 200 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 200 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 100 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 200 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 100 |
Spørgsmål om læserantallet for Brian Hatton
Hvilke værker af Brian Hatton bliver mest opsøgt?
- Self Portrait, in Hunting Kit, med 300 visninger (10% af alle opslag for Brian Hatton). Listen ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange gange bliver Brian Hatton opsøgt på WikiOO.org?
- 3.100 gange i løbet af tolv måneder: 500 på kunstnerprofilen og 2.600 på værkerne.
På hvilke enheder bliver Brian Hatton opsøgt?
- Brian Hatton bliver opsøgt på enheder (90%) og telefoner (10%); enheder udgør 90% af opsøgelserne.
Hvilken type værker fra Brian Hatton foretrækker læserne?
- Afbalanceret (Farveintensitet): 83% af besøgene, mod 62% af kataloget.