Carlo Dolci Læser- og konsultationsstatistikker

1616 – 1686

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Carlo Dolci på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Carlo Dolci: læsertalsresume

I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Carlo Dolci i WikiOO.org-databasen Madonna i Glæde: 600 besøg, hvilket udgør 17% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af The Holy Family with God the Father and the Holy Spirit og The Guardian Angel. Siderne for Carlo Dolci er blevet vist 4.300 gange: 1.000 gange på kunstnerprofilen og 3.300 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 40% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 3.000 besøg. Rådgivning foregår på enheder (67%) og telefoner (33%). Læsere opsøger Blødt blandet palet (Farveharmoni) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 50% af besøgene mod 28% af værkerne.

De 10 mest opsøgte værker af Carlo Dolci

Værker af Carlo Dolci rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.

  1. Madonna i Glæde 1 Madonna i Glæde, 1670 600 besøg · 16,7%
  2. The Holy Family with God the Father and the Holy Spirit 2 The Holy Family with God the Father and the Holy Spirit, 1630 400 besøg · 11,1%
  3. The Guardian Angel 3 The Guardian Angel, 1675 400 besøg · 11,1%
  4. St Cecilia at the Organ 4 St Cecilia at the Organ, 1671 300 besøg · 8,3%
  5. Allegory of Patience 5 Allegory of Patience 300 besøg · 8,3%
  6. St Mary Magdalene 6 St Mary Magdalene, 1644 200 besøg · 5,6%
  7. The Adoration of the Kings 7 The Adoration of the Kings, 1649 200 besøg · 5,6%
  8. Vase af blomster 8 Vase af blomster, 1662 200 besøg · 5,6%
  9. Self-Portrait 9 Self-Portrait, 1674 200 besøg · 5,6%
  10. Italian, ) 10 Italian, ), 1616 200 besøg · 5,6%

Hvor mange gange bliver Carlo Dolcis profil vist hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20261000
Jul 20267002.300
Aug 20260500
Sept 2026200500

Hvor ofte bliver værkerne fra Carlo Dolci opsøgt?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Carlo Dolci bliver mest set, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Vase af blomster00000000020000
The Adoration of the Kings0000000000100100
Madonna i Glæde000000000300100200
St Mary Magdalene00000000020000
Self-Portrait00000000010000
Self-Portrait00000000020000
The Guardian Angel0000000002000100
Allegory of Patience00000000030000
Salome with the Head of St…00000000001000
Saint John the Evangelist000000000000

Hvilke enheder bruges til at se Carlo Dolci?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder2.90067,4%
telefoner1.40032,6%

På hvilke sprog bliver Carlo Dolci opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Hvor mange konsultationer med Carlo Dolci er der om dagen, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
ons 23 Sept200
tor 24 Sept0
fre 25 Sept100
lør 26 Sept0
søn 27 Sept0
man 28 Sept0
tir 29 Sept0
ons 30 Sept0
tor 1 Okt0
fre 2 Okt0
lør 3 Okt100
søn 4 Okt0
man 5 Okt0
tir 6 Okt100
ons 7 Okt0
tor 8 Okt0
fre 9 Okt100
lør 10 Okt0
søn 11 Okt0
man 12 Okt0
tir 13 Okt0
ons 14 Okt (forventet)0
tor 15 Okt (forventet)0
fre 16 Okt (forventet)0
lør 17 Okt (forventet)0
søn 18 Okt (forventet)0
man 19 Okt (forventet)0
tir 20 Okt (forventet)0
ons 21 Okt (forventet)0
tor 22 Okt (forventet)0
fre 23 Okt (forventet)0
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)0
man 26 Okt (forventet)0
tir 27 Okt (forventet)0
ons 28 Okt (forventet)0
tor 29 Okt (forventet)0
fre 30 Okt (forventet)0
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)0
man 2 Nov (forventet)0
tir 3 Nov (forventet)0

Spørgsmål om læserantallet for Carlo Dolci

Hvilke værker af Carlo Dolci bliver mest opsøgt?

Madonna i Glæde, med 600 visninger (17% af alle opslag for Carlo Dolci). Listen ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange gange bliver Carlo Dolci opsøgt på WikiOO.org?

4.300 gange i løbet af tolv måneder: 1.000 på kunstnerprofilen og 3.300 på værkerne.

På hvilke enheder bliver Carlo Dolci opsøgt?

Carlo Dolci bliver opsøgt på enheder (67%) og telefoner (33%); enheder udgør 67% af opsøgelserne.

Hvilken type værker fra Carlo Dolci foretrækker læserne?

Blødt blandet palet (Farveharmoni): 50% af besøgene, mod 28% af kataloget.