Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Carlo Rainaldi på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Carlo Rainaldi: hvad konsultationerne viser
Det mest viste værk af Carlo Rainaldi er Santa Maria Maggiore Exterior view of the apse area med 100 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 50% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Sant'Andrea della Valle Façade. Kunstnerens side blev åbnet 500 gange og værkernes sider 200 gange, i alt 700 gange. Aug 2026 er måneden med flest forespørgsler: 300. Læsere vælger Dæmpet farvemætning (Farvemætning) ved 100% af besøgene, hvor det repræsenterer 50% af kataloget.
Carlo Rainaldi: de 2 mest opslagte værker
Hver post viser et værk af Carlo Rainaldi og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.
Hvornår er posten for Carlo Rainaldi blevet vist?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 0 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra Carlo Rainaldi vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt værkerne fra Carlo Rainaldi?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 16,7% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 66,7% | 50,0% |
| Lysende balance | 16,7% | 50,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 33,3% | 0,0% |
| Dæmpet farvemætning | 50,0% | 100,0% |
| Afbalanceret blød | 16,7% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 33,3% | 0,0% |
| Afbalanceret | 66,7% | 100,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 16,7% | 50,0% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 16,7% | 0,0% |
| Udsagn | 66,7% | 50,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 50,0% | 100,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 33,3% | 0,0% |
| Sammenhængende palette | 16,7% | 0,0% |
Hvilke værker af Carlo Rainaldi er blevet mest vist måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Santa Maria in Campitelli F… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Santa Maria in Campitelli I… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sant'Agnese in Agone | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sant'Andrea della Valle Faç… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Twin churches | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Santa Maria Maggiore Exteri… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Carlo Rainaldi opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Tallene i en tabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 50,0% |
| spansk | 100 | 50,0% |
Hvor mange konsultationer pr. dag for Carlo Rainaldi, og de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 200 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 300 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 400 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 400 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Om læserne af Carlo Rainaldi
Hvilket værk af Carlo Rainaldi bliver oftest vist?
- Santa Maria Maggiore Exterior view of the apse area først med 100 besøg og 50% af forespørgsler. 2 værker er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for Carlo Rainaldi på WikiOO.org?
- 700 besøg over tolv måneder: 500 til kunstnerprofilen, 200 til værkerne.
Hvilke værker af Carlo Rainaldi matcher læsernes valg?
- Værker beskrevet som Dæmpet farvemætning (Farvemætning) modtager 100% af de besøg, der er for 50% af kataloget.