Édouard Manet Besøgsstatistikker

1832 – 1883

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Édouard Manet på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Édouard Manet: statistikken i korte træk

Olympia er det mest viste værk af Édouard Manet: 43.200 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 16% af det samlede antal. Også ofte besøgt: En bar på Folies-Bergère og Lunchen på græsset. Samlede visninger: 295.000 (49.200 kunstnerprofiler, 245.800 værker). Stigning på 30% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Højdepunkt: Jul 2026 (160.200 besøg). Sprog: engelsk (23%), tysk (13%) og polsk (13%). Lande: Tyskland (26%), Sverige (12%) og Iran (8%). Enhedsfordeling: enheder (66%), telefoner (31%) og tablets (3%). Observeret præference: Dramatisk (Stemning), 32% af besøgene for 10% af kataloget.

Top 10 værker af Édouard Manet efter antal visninger

Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af Édouard Manet, der er blevet konsulteret mest.

  1. Olympia 1 Olympia, 1863 43.200 besøg · 16,4%
  2. En bar på Folies-Bergère 2 En bar på Folies-Bergère, 1882 19.700 besøg · 7,5%
  3. Lunchen på græsset 3 Lunchen på græsset, 1863 14.600 besøg · 5,5%
  4. Jernbanen 4 Jernbanen 5.000 besøg · 1,9%
  5. Bar ved Folies-Bergère 5 Bar ved Folies-Bergère 4.500 besøg · 1,7%
  6. Nana 6 Nana, 1877 4.200 besøg · 1,6%
  7. Forår (Studie af Jeanne Demarsy) 7 Forår (Studie af Jeanne Demarsy), 1882 3.700 besøg · 1,4%
  8. Musik i Tuileriesgården 8 Musik i Tuileriesgården, 1862 3.600 besøg · 1,4%
  9. Bådtoget (Manet) 9 Bådtoget (Manet), 1874 3.400 besøg · 1,3%
  10. Eksekutionen af kejser Maximilian af Mexico 10 Eksekutionen af kejser Maximilian af Mexico, 1867 3.400 besøg · 1,3%

Hvad er det månedlige læsertal for Édouard Manet-posten?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis de underliggende data
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20265005.200
Jul 202613.000147.200
Aug 202615.40040.700
Sept 202620.30052.700

Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af Édouard Manet?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan er de mest viste værker af Édouard Manet fordelt over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis de underliggende data
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Olympia0000000010012.90014.00012.600
Lunchen på græsset0000000004.9003.3005.500
En bar på Folies-Bergère0000000005.5004.2008.200
Jernbanen0000000002.1007001.700
Nana0000000001.8008001.500
Luncheon on the Grass0000000001.200300500
Rue Mosnier med bannere0000000001.300800700
Bar ved Folies-Bergère0000000002.1001.200800
Musik i Tuileriesgården0000000001.4007001.500
Forår (Studie af Jeanne Dem…0000000002.1003001.100

Bliver Édouard Manet opsøgt via telefon eller computer?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis de underliggende data
EnhedBesøgDel
enheder193.90065,7%
telefoner91.20030,9%
tablets9.9003,4%

Hvordan er læserfordelingen for Édouard Manet fordelt på sprog?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis de underliggende data
SprogBesøgDel
engelsk7.10023,1%
tysk3.90012,7%
polsk3.90012,7%
russisk3.30010,7%
italiensk2.6008,5%
svensk1.7005,5%
spansk1.5004,9%
bulgarsk1.3004,2%
fransk1.0003,3%
tjekkisk6002,0%

Hvad er det daglige læserantal for Édouard Manet, inklusive prognose?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis de underliggende data
DagBesøg
tir 22 Sept3.700
ons 23 Sept4.200
tor 24 Sept4.100
fre 25 Sept2.600
lør 26 Sept4.000
søn 27 Sept3.800
man 28 Sept3.700
tir 29 Sept4.600
ons 30 Sept5.300
tor 1 Okt5.800
fre 2 Okt2.300
lør 3 Okt2.600
søn 4 Okt4.600
man 5 Okt4.100
tir 6 Okt7.100
ons 7 Okt3.900
tor 8 Okt5.300
fre 9 Okt3.600
lør 10 Okt4.100
søn 11 Okt8.500
man 12 Okt5.800
tir 13 Okt (forventet)7.100
ons 14 Okt (forventet)6.200
tor 15 Okt (forventet)7.100
fre 16 Okt (forventet)3.900
lør 17 Okt (forventet)5.000
søn 18 Okt (forventet)7.800
man 19 Okt (forventet)6.300
tir 20 Okt (forventet)7.900
ons 21 Okt (forventet)6.800
tor 22 Okt (forventet)7.800
fre 23 Okt (forventet)4.300
lør 24 Okt (forventet)5.500
søn 25 Okt (forventet)8.600
man 26 Okt (forventet)7.000
tir 27 Okt (forventet)8.500
ons 28 Okt (forventet)7.400
tor 29 Okt (forventet)8.400
fre 30 Okt (forventet)4.700
lør 31 Okt (forventet)5.900
søn 1 Nov (forventet)9.300
man 2 Nov (forventet)7.500

Édouard Manet: ofte stillede spørgsmål

Hvad er det mest opsøgte værk af Édouard Manet?

Olympia: 43.200 besøg, 16% af de samlede visninger. Listen går op til rang 10.

Hvad er læsersegmentet for Édouard Manet?

295.000 besøg over tolv måneder (49.200 kunstnerprofil, 245.800 værker).

Bliver Édouard Manet oftere opsøgt via telefon eller computer?

Konsultationer er fordelt på enheder (66%), telefoner (31%) og tablets (3%); enheder fører med 66%.

Hvilke sprog bruges til at opsøge Édouard Manet?

engelsk (23%), tysk (13%) og polsk (13%); engelsk fører med 23%.

Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af Édouard Manet?

Ja, Dramatisk (Stemning): 32% af besøgene for 10% af kataloget.