Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Ernest Lawson på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Ernest Lawson: statistikken i korte træk
Realization er det mest viste værk af Ernest Lawson: 400 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 5% af det samlede antal. Også ofte besøgt: River Scene in Winter og High Bridge at Night, New York City. Samlede visninger: 9.000 (1.100 kunstnerprofiler, 7.900 værker). Højdepunkt: Jul 2026 (7.200 besøg). Enhedsfordeling: enheder (98%) og telefoner (2%). Observeret præference: Kraftig kontrast (Kontrast), 39% af besøgene for 26% af kataloget.
Top 10 værker af Ernest Lawson efter antal visninger
Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af Ernest Lawson, der er blevet konsulteret mest.
-
1
Realization
400 besøg · 5,0%
-
2
River Scene in Winter, 1899
300 besøg · 3,8%
-
3
High Bridge at Night, New York City, 1920
300 besøg · 3,8%
-
4
The Bridge
300 besøg · 3,8%
-
5
Red Roofs of Mosman
300 besøg · 3,8%
-
6
Dunwoodie, Upper New York, 1910
200 besøg · 2,5%
-
7
End of Winter - The Boathouse on the Harlem River, New York
200 besøg · 2,5%
-
8
The Harlem River from High Bridge, 1894
200 besøg · 2,5%
-
9
Spuyten Duyvil Creek, 1914
200 besøg · 2,5%
-
10
Wet Night, Gramercy Park
200 besøg · 2,5%
Hvad er det månedlige læsertal for Ernest Lawson-posten?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 400 |
| Jul 2026 | 500 | 6.700 |
| Aug 2026 | 100 | 600 |
| Sept 2026 | 500 | 200 |
Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af Ernest Lawson?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke kategorier af værker fra Ernest Lawson vælger læserne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende data
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 4,0% | 2,5% |
| Blød skygge | 20,0% | 11,2% |
| Blød lysstyrke | 36,0% | 43,8% |
| Lysende balance | 32,0% | 40,0% |
| Lysstærk | 8,0% | 2,5% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 32,0% | 35,0% |
| Dæmpet farvemætning | 40,0% | 37,5% |
| Afbalanceret blød | 24,0% | 15,0% |
| Tydelig farveintensitet | 4,0% | 12,5% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 47,4% | 60,0% |
| Jordagtig | 31,6% | 27,3% |
| Mørke toner | 5,3% | 9,1% |
| Pastelfarver | 7,9% | 1,8% |
| Monokrom | 5,3% | 0,0% |
| Naturtema | 2,6% | 1,8% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 22,0% | 22,5% |
| Afbalanceret | 68,0% | 58,8% |
| Levende og mættet | 10,0% | 18,8% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 20,0% | 6,2% |
| Blid | 24,0% | 18,8% |
| Balanceret | 10,0% | 11,2% |
| Kraftig kontrast | 26,0% | 38,8% |
| Udsagn | 20,0% | 25,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 16,0% | 20,0% |
| Blødt blandet palet | 12,0% | 15,0% |
| Balanceret harmoni | 18,0% | 18,8% |
| Stærk farveenhed | 40,0% | 31,2% |
| Sammenhængende palette | 14,0% | 15,0% |
Hvordan er de mest viste værker af Ernest Lawson fordelt over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende data
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Washington Bridge, Harlem R… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Harlem Valley, Winter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Garden Umbrella | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| New England Birches | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Conneticut River Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dunwoodie, Upper New York | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Harlem River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Approaching Storm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River Scene in Winter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 200 | 0 | 0 |
Bliver Ernest Lawson opsøgt via telefon eller computer?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 8.800 | 97,8% |
| telefoner | 200 | 2,2% |
Hvordan er læserfordelingen for Ernest Lawson fordelt på sprog?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis de underliggende data
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| spansk | 300 | 100,0% |
Hvad er det daglige læserantal for Ernest Lawson, inklusive prognose?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende data
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 26 Sept | 300 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 300 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 200 |
| søn 18 Okt (forventet) | 200 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 200 |
| søn 25 Okt (forventet) | 200 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 100 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 200 |
| søn 1 Nov (forventet) | 200 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
Ernest Lawson: ofte stillede spørgsmål
Hvad er det mest opsøgte værk af Ernest Lawson?
- Realization: 400 besøg, 5% af de samlede visninger. Listen går op til rang 10.
Hvad er læsersegmentet for Ernest Lawson?
- 9.000 besøg over tolv måneder (1.100 kunstnerprofil, 7.900 værker).
Bliver Ernest Lawson oftere opsøgt via telefon eller computer?
- Konsultationer er fordelt på enheder (98%) og telefoner (2%); enheder fører med 98%.
Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af Ernest Lawson?
- Ja, Kraftig kontrast (Kontrast): 39% af besøgene for 26% af kataloget.