Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Francesco Furini på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Francesco Furini: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Francesco Furini i WikiOO.org-databasen Artemisia Prepares to Drink the Ashes of her Husband, Mausolus.: 200 besøg, hvilket udgør 20% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Hylas and the Nymphs og The Three Graces. Siderne for Francesco Furini er blevet vist 1.200 gange: 600 gange på kunstnerprofilen og 600 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer faldt med 75% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 600 besøg. Læsere opsøger Æterisk (Stemning) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 67% af besøgene mod 50% af værkerne.
De 9 mest opsøgte værker af Francesco Furini
Værker af Francesco Furini rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
Artemisia Prepares to Drink the Ashes of her Husband, Mausolus.
200 besøg · 20,0%
-
2
Hylas and the Nymphs, 1635
100 besøg · 10,0%
-
3
The Three Graces, 1633
100 besøg · 10,0%
-
4
Saint Sebastian, 1633
100 besøg · 10,0%
-
5
Lot and his Daughters
100 besøg · 10,0%
-
6
St. agatha
100 besøg · 10,0%
-
7
The repentant Mary Magdalene
100 besøg · 10,0%
-
8
Clio, the Muse of History
100 besøg · 10,0%
-
9
Adam and Eve
100 besøg · 10,0%
Hvor mange gange bliver Francesco Furinis profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 300 | 300 |
| Aug 2026 | 300 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 100 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Francesco Furini opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af Francesco Furini læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Æterisk | 50,0% | 66,7% |
| Elegant | 25,0% | 33,3% |
| Dramatisk | 25,0% | 0,0% |
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Rolig | 25,0% | 33,3% |
| Æterisk | 25,0% | 33,3% |
| Romantisk | 25,0% | 33,3% |
| Alvorlig og dyster | 25,0% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 75,0% | 70,0% |
| Blød skygge | 25,0% | 30,0% |
| Blød lysstyrke | 0,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 50,0% | 60,0% |
| Dæmpet farvemætning | 25,0% | 10,0% |
| Afbalanceret blød | 25,0% | 30,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 62,5% | 70,0% |
| Afbalanceret | 37,5% | 30,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 6,2% | 10,0% |
| Blid | 18,8% | 30,0% |
| Balanceret | 18,8% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 25,0% | 30,0% |
| Udsagn | 31,2% | 30,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 12,5% | 10,0% |
| Blødt blandet palet | 12,5% | 20,0% |
| Balanceret harmoni | 18,8% | 20,0% |
| Stærk farveenhed | 50,0% | 40,0% |
| Sammenhængende palette | 6,2% | 10,0% |
Hvilke værker af Francesco Furini bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Three Graces | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Saint Sebastian | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Venus Mourning the Death of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lot and his Daughters | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Birth of Rachel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St. agatha | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Judith and Holofernes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The repentant Mary Magdalene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| St John the Evangelist | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Artemisia Prepares to Drink… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Francesco Furini opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange konsultationer med Francesco Furini er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 100 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om læserantallet for Francesco Furini
Hvilke værker af Francesco Furini bliver mest opsøgt?
- Artemisia Prepares to Drink the Ashes of her Husband, Mausolus., med 200 visninger (20% af alle opslag for Francesco Furini). Listen ovenfor viser 9 værker.
Hvor mange gange bliver Francesco Furini opsøgt på WikiOO.org?
- 1.200 gange i løbet af tolv måneder: 600 på kunstnerprofilen og 600 på værkerne.
Hvilken type værker fra Francesco Furini foretrækker læserne?
- Æterisk (Stemning): 67% af besøgene, mod 50% af kataloget.