Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frank Mason på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Frank Mason: hvad konsultationerne viser
Det mest viste værk af Frank Mason er The Model Maker's Shop Directorate of Camouflage (Naval Section), Leamington Spa med 200 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 17% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Off Dover, Barque 'Invermay' og Chess game. Kunstnerens side blev åbnet 1.600 gange og værkernes sider 800 gange, i alt 2.400 gange. Mellem Aug 2026 og Sept 2026 steg antallet af konsultationer med 50%. Jul 2026 er måneden med flest forespørgsler: 1.800. Læsere vælger Mørk (Lysstyrke) ved 50% af besøgene, hvor det repræsenterer 23% af kataloget.
Frank Mason: de 8 mest opslagte værker
Hver post viser et værk af Frank Mason og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.
-
1
The Model Maker's Shop Directorate of Camouflage (Naval Section), Leamington Spa, 1943
200 besøg · 16,7%
-
2
Off Dover, Barque 'Invermay'
200 besøg · 16,7%
-
3
Chess game
200 besøg · 16,7%
-
4
Lady in Brown, 1967
200 besøg · 16,7%
-
5
After Trafalgar, 1907
100 besøg · 8,3%
-
6
'Sagacity'
100 besøg · 8,3%
-
7
Grand canyon
100 besøg · 8,3%
-
8
Wyoming rodeo
100 besøg · 8,3%
Hvornår er posten for Frank Mason blevet vist?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 1.100 | 700 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sept 2026 | 300 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra Frank Mason vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt værkerne fra Frank Mason?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 22,7% | 50,0% |
| Blød skygge | 11,4% | 8,3% |
| Blød lysstyrke | 25,0% | 8,3% |
| Lysende balance | 31,8% | 16,7% |
| Lysstærk | 9,1% | 16,7% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 40,9% | 58,3% |
| Dæmpet farvemætning | 36,4% | 16,7% |
| Afbalanceret blød | 13,6% | 16,7% |
| Tydelig farveintensitet | 9,1% | 8,3% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 68,8% | 50,0% |
| Jordagtig | 21,9% | 37,5% |
| Mørke toner | 3,1% | 12,5% |
| Monokrom | 3,1% | 0,0% |
| Pastelfarver | 3,1% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 43,2% | 33,3% |
| Afbalanceret | 47,7% | 58,3% |
| Levende og mættet | 9,1% | 8,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 15,9% | 25,0% |
| Blid | 15,9% | 0,0% |
| Balanceret | 13,6% | 33,3% |
| Kraftig kontrast | 22,7% | 25,0% |
| Udsagn | 31,8% | 16,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 40,9% | 58,3% |
| Blødt blandet palet | 15,9% | 8,3% |
| Balanceret harmoni | 20,4% | 8,3% |
| Stærk farveenhed | 15,9% | 0,0% |
| Sammenhængende palette | 6,8% | 25,0% |
Hvilke værker af Frank Mason er blevet mest vist måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| After Trafalgar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lady in Brown | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Chess game | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Model Maker's Shop Dire… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Art students | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Pauline with Lute | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Holland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The golden ball | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St Catherine of Siena | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Eagle rock | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Frank Mason opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Tallene i en tabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 300 | 75,0% |
| russisk | 100 | 25,0% |
Hvor mange konsultationer pr. dag for Frank Mason, og de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 200 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 100 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Om læserne af Frank Mason
Hvilket værk af Frank Mason bliver oftest vist?
- The Model Maker's Shop Directorate of Camouflage (Naval Section), Leamington Spa først med 200 besøg og 17% af forespørgsler. 8 værker er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for Frank Mason på WikiOO.org?
- 2.400 besøg over tolv måneder: 1.600 til kunstnerprofilen, 800 til værkerne.
Hvilke værker af Frank Mason matcher læsernes valg?
- Værker beskrevet som Mørk (Lysstyrke) modtager 50% af de besøg, der er for 23% af kataloget.