Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Franz Roubaud på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Franz Roubaud: hvad konsultationerne viser
Det mest viste værk af Franz Roubaud er Passage Of Prince Argutinskiy Through The Caucasian Ridge med 300 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 12% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Cossacks og Two Cossack Men. Kunstnerens side blev åbnet 500 gange og værkernes sider 2.100 gange, i alt 2.600 gange. Mellem Aug 2026 og Sept 2026 faldt antallet af visninger med 100%. Jul 2026 er måneden med flest forespørgsler: 2.000. Læsere vælger Dæmpet (Farvemætning) ved 56% af besøgene, hvor det repræsenterer 42% af kataloget.
Franz Roubaud: de 10 mest opslagte værker
Hver post viser et værk af Franz Roubaud og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.
-
1
Passage Of Prince Argutinskiy Through The Caucasian Ridge
300 besøg · 12,0%
-
2
Cossacks
200 besøg · 8,0%
-
3
Two Cossack Men
200 besøg · 8,0%
-
4
The Siege Of Sevastopol Panorama
200 besøg · 8,0%
-
5
Study Of Soldiers For The Panorama The Defence Of Sevastopol
100 besøg · 4,0%
-
6
Boat On The Shore
100 besøg · 4,0%
-
7
Falconer
100 besøg · 4,0%
-
8
Circassians Crossing A River At Sunset
100 besøg · 4,0%
-
9
Cossacks In A Mountain River
100 besøg · 4,0%
-
10
Cosaque Sur Un Cheval Blanc
100 besøg · 4,0%
Hvornår er posten for Franz Roubaud blevet vist?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 300 |
| Jul 2026 | 300 | 1.700 |
| Aug 2026 | 200 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra Franz Roubaud vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt værkerne fra Franz Roubaud?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 4,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 8,0% | 12,0% |
| Blød lysstyrke | 52,0% | 44,0% |
| Lysende balance | 30,0% | 44,0% |
| Lysstærk | 6,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 42,0% | 56,0% |
| Dæmpet farvemætning | 32,0% | 16,0% |
| Afbalanceret blød | 16,0% | 28,0% |
| Tydelig farveintensitet | 10,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 55,8% | 60,9% |
| Jordagtig | 39,5% | 34,8% |
| Mørke toner | 4,7% | 0,0% |
| Pastelfarver | 0,0% | 4,3% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 36,0% | 40,0% |
| Afbalanceret | 46,0% | 44,0% |
| Levende og mættet | 18,0% | 16,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 6,0% | 8,0% |
| Blid | 16,0% | 24,0% |
| Balanceret | 14,0% | 20,0% |
| Kraftig kontrast | 34,0% | 16,0% |
| Udsagn | 30,0% | 32,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 32,0% | 36,0% |
| Blødt blandet palet | 12,0% | 20,0% |
| Balanceret harmoni | 10,0% | 16,0% |
| Stærk farveenhed | 26,0% | 16,0% |
| Sammenhængende palette | 20,0% | 12,0% |
Hvilke værker af Franz Roubaud er blevet mest vist måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Playing Kokpar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cossacks | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Malakhov1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Caravanserai | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Battle Between Russian and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dadon Shemakha | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cossacks Crossing The River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Crossing The River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cossacks In A Mountain River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Hay Cart | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Franz Roubaud opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Tallene i en tabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange konsultationer pr. dag for Franz Roubaud, og de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 100 |
| tir 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 100 |
| søn 11 Okt | 200 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 100 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 100 |
| man 26 Okt (forventet) | 100 |
| tir 27 Okt (forventet) | 100 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 200 |
| man 2 Nov (forventet) | 100 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 100 |
Om læserne af Franz Roubaud
Hvilket værk af Franz Roubaud bliver oftest vist?
- Passage Of Prince Argutinskiy Through The Caucasian Ridge først med 300 besøg og 12% af forespørgsler. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for Franz Roubaud på WikiOO.org?
- 2.600 besøg over tolv måneder: 500 til kunstnerprofilen, 2.100 til værkerne.
Hvilke værker af Franz Roubaud matcher læsernes valg?
- Værker beskrevet som Dæmpet (Farvemætning) modtager 56% af de besøg, der er for 42% af kataloget.