Frederic Edwin Church Hvem der konsulterer arkiverne, og hvilke værker

1826 – 1900

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frederic Edwin Church på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Frederic Edwin Church: hvad konsultationerne viser

Det mest viste værk af Frederic Edwin Church er Hjertet af Andesbjergene med 1.800 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 9% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Twilight i Wildnisken og Cotopaxi. Kunstnerens side blev åbnet 2.500 gange og værkernes sider 18.000 gange, i alt 20.500 gange. Mellem Aug 2026 og Sept 2026 faldt antallet af visninger med 58%. Jul 2026 er måneden med flest forespørgsler: 14.900. Læsere konsulterer oplysningerne på enheder (87%), telefoner (10%) og tablets (2%). Læsere vælger Fredfyldt (Følelsesmæssig stemning) ved 36% af besøgene, hvor det repræsenterer 14% af kataloget.

Frederic Edwin Church: de 10 mest opslagte værker

Hver post viser et værk af Frederic Edwin Church og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.

  1. Hjertet af Andesbjergene 1 Hjertet af Andesbjergene, 1859 1.800 besøg · 8,8%
  2. Twilight i Wildnisken 2 Twilight i Wildnisken, 1860 1.400 besøg · 6,9%
  3. Cotopaxi 3 Cotopaxi, 1855 900 besøg · 4,4%
  4. Schoodic Peninsula from Mount Desert at Sunrise 4 Schoodic Peninsula from Mount Desert at Sunrise, 1850 700 besøg · 3,4%
  5. New England Landscape (also known as Evening after a Storm) 5 New England Landscape (also known as Evening after a Storm), 1849 700 besøg · 3,4%
  6. Cotopaxi, Ecuador 6 Cotopaxi, Ecuador, 1862 700 besøg · 3,4%
  7. Autumn 7 Autumn, 1875 500 besøg · 2,5%
  8. Fern Walk 8 Fern Walk, 1865 500 besøg · 2,5%
  9. Niagara Falls, from the American Side 9 Niagara Falls, from the American Side, 1867 400 besøg · 2,0%
  10. Ridges in the Blue Mountains, Jamaica 10 Ridges in the Blue Mountains, Jamaica, 1865 300 besøg · 1,5%

Hvornår er posten for Frederic Edwin Church blevet vist?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Tallene i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100400
Jul 20261.90013.000
Aug 20263003.300
Sept 20262001.300

Hvornår bliver værkerne fra Frederic Edwin Church vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Frederic Edwin Church er blevet mest vist måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Tallene i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Hjertet af Andesbjergene0000000005001.000300
Twilight i Wildnisken00000000100600100200
Cotopaxi0000000000100100
The Heart of the Andes0000000001001000
The Parthenon00000000001000
Autumn0000000003001000
South American Landscape00000000001000
El Rio de Luz (also known a…00000000010000
Jerusalem from the Mount of…000000000000
The Old Boat (also known as…0000000001000100

Hvordan er fordelingen af opslag på Frederic Edwin Church fordelt på enheder?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Tallene i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder17.90087,3%
telefoner2.10010,2%
tablets5002,4%

På hvilke sprog bliver Frederic Edwin Church opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Tallene i en tabel
SprogBesøgDel
engelsk40040,0%
Chinese30030,0%
spansk10010,0%
italiensk10010,0%
koreansk10010,0%

Hvor mange konsultationer pr. dag for Frederic Edwin Church, og de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Tallene i en tabel
DagBesøg
søn 27 Sept0
man 28 Sept0
tir 29 Sept100
ons 30 Sept300
tor 1 Okt0
fre 2 Okt400
lør 3 Okt0
søn 4 Okt300
man 5 Okt0
tir 6 Okt100
ons 7 Okt600
tor 8 Okt600
fre 9 Okt0
lør 10 Okt1.000
søn 11 Okt200
man 12 Okt400
tir 13 Okt300
ons 14 Okt400
tor 15 Okt0
fre 16 Okt1.200
lør 17 Okt100
søn 18 Okt (forventet)300
man 19 Okt (forventet)200
tir 20 Okt (forventet)300
ons 21 Okt (forventet)700
tor 22 Okt (forventet)300
fre 23 Okt (forventet)900
lør 24 Okt (forventet)600
søn 25 Okt (forventet)300
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)300
ons 28 Okt (forventet)900
tor 29 Okt (forventet)400
fre 30 Okt (forventet)1.100
lør 31 Okt (forventet)700
søn 1 Nov (forventet)400
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)400
ons 4 Nov (forventet)1.000
tor 5 Nov (forventet)500
fre 6 Nov (forventet)1.200
lør 7 Nov (forventet)800

Om læserne af Frederic Edwin Church

Hvilket værk af Frederic Edwin Church bliver oftest vist?

Hjertet af Andesbjergene først med 1.800 besøg og 9% af forespørgsler. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stor er læserskaren for Frederic Edwin Church på WikiOO.org?

20.500 besøg over tolv måneder: 2.500 til kunstnerprofilen, 18.000 til værkerne.

Hvilke enheder bruger læserne af Frederic Edwin Church?

De bruger enheder (87%), telefoner (10%) og tablets (2%); enheder udgør 87% af de besøgte sider.

Hvilke værker af Frederic Edwin Church matcher læsernes valg?

Værker beskrevet som Fredfyldt (Følelsesmæssig stemning) modtager 36% af de besøg, der er for 14% af kataloget.