Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for George Graham på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
George Graham: statistikken i korte træk
Earth, Sun, Moon and Star, Castle Bolton er det mest viste værk af George Graham: 600 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 19% af det samlede antal. Også ofte besøgt: The Creation of Fishes og The Creation of Heaven and Earth. Samlede visninger: 3.700 (900 kunstnerprofiler, 2.800 værker). Højdepunkt: Jul 2026 (1.900 besøg). Enhedsfordeling: enheder (73%) og telefoner (27%). Observeret præference: Afbalanceret blød (Farvemætning), 39% af besøgene for 11% af kataloget.
Top 10 værker af George Graham efter antal visninger
Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af George Graham, der er blevet konsulteret mest.
-
1
Earth, Sun, Moon and Star, Castle Bolton, 1943
600 besøg · 19,4%
-
2
The Creation of Fishes, 1937
400 besøg · 12,9%
-
3
The Creation of Heaven and Earth, 1938
200 besøg · 6,5%
-
4
And God Rested from His Labours, 1939
200 besøg · 6,5%
-
5
The Creation of the Deep Seas, Salt Dykes, 1938
200 besøg · 6,5%
-
6
Evening, 1938
200 besøg · 6,5%
-
7
The Evening of Creation, 1939
200 besøg · 6,5%
-
8
Winter, Winchelsea, 1933
200 besøg · 6,5%
-
9
The Creation, 1938
200 besøg · 6,5%
-
10
The Great Beast, 1940
100 besøg · 3,2%
Hvad er det månedlige læsertal for George Graham-posten?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 300 | 1.600 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 400 | 800 |
Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af George Graham?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke kategorier af værker fra George Graham vælger læserne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende data
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 8,3% | 6,5% |
| Blød skygge | 13,9% | 9,7% |
| Blød lysstyrke | 36,1% | 51,6% |
| Lysende balance | 38,9% | 32,3% |
| Lysstærk | 2,8% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 16,7% | 12,9% |
| Dæmpet farvemætning | 19,4% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 11,1% | 38,7% |
| Tydelig farveintensitet | 41,7% | 41,9% |
| Levende farve | 11,1% | 6,5% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørke toner | 41,9% | 47,4% |
| Neutrale nuancer | 32,3% | 21,1% |
| Jordagtig | 22,6% | 31,6% |
| Naturtema | 3,2% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 8,3% | 0,0% |
| Afbalanceret | 30,6% | 16,1% |
| Levende og mættet | 61,1% | 83,9% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 61,1% | 64,5% |
| Blid | 19,4% | 12,9% |
| Balanceret | 8,3% | 3,2% |
| Kraftig kontrast | 5,6% | 19,4% |
| Udsagn | 5,6% | 0,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 11,1% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 5,6% | 6,5% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 44,4% | 51,6% |
| Sammenhængende palette | 38,9% | 41,9% |
Hvordan er de mest viste værker af George Graham fordelt over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende data
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Earth, Sun, Moon and Star,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 | 200 |
| Shipping Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Wensley Village, Yorkshire | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Winter River Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Creation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| The Heavens Rejoice | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Empowering of the Clouds | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evening | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| The Creation of Fishes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| Spheres and Atoms | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Bliver George Graham opsøgt via telefon eller computer?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.700 | 73,0% |
| telefoner | 1.000 | 27,0% |
Hvordan er læserfordelingen for George Graham fordelt på sprog?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis de underliggende data
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 400 | 80,0% |
| fransk | 100 | 20,0% |
Hvad er det daglige læserantal for George Graham, inklusive prognose?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende data
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 200 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 100 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 200 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 100 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 100 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 100 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 100 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 100 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 100 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 100 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 100 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
George Graham: ofte stillede spørgsmål
Hvad er det mest opsøgte værk af George Graham?
- Earth, Sun, Moon and Star, Castle Bolton: 600 besøg, 19% af de samlede visninger. Listen går op til rang 10.
Hvad er læsersegmentet for George Graham?
- 3.700 besøg over tolv måneder (900 kunstnerprofil, 2.800 værker).
Bliver George Graham oftere opsøgt via telefon eller computer?
- Konsultationer er fordelt på enheder (73%) og telefoner (27%); enheder fører med 73%.
Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af George Graham?
- Ja, Afbalanceret blød (Farvemætning): 39% af besøgene for 11% af kataloget.