Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gunning King på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gunning King: hvad konsultationerne viser
Det mest viste værk af Gunning King er Market Day med 400 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 4% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Wild Flowers og Autumn. Kunstnerens side blev åbnet 900 gange og værkernes sider 10.100 gange, i alt 11.000 gange. Jul 2026 er måneden med flest forespørgsler: 10.300. Læsere konsulterer oplysningerne på enheder (98%) og telefoner (2%). Læsere vælger Dæmpet farvemætning (Farvemætning) ved 51% af besøgene, hvor det repræsenterer 36% af kataloget.
Gunning King: de 10 mest opslagte værker
Hver post viser et værk af Gunning King og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.
-
1
Market Day
400 besøg · 3,8%
-
2
Wild Flowers
400 besøg · 3,8%
-
3
Autumn, 1933
300 besøg · 2,9%
-
4
Landscape and Cloud Study, 1921
300 besøg · 2,9%
-
5
A Brown Cow
300 besøg · 2,9%
-
6
A Cow Eating
300 besøg · 2,9%
-
7
Saturday Afternoon, 1892
200 besøg · 1,9%
-
8
A Sunny Day, 1920
200 besøg · 1,9%
-
9
Hampshire Meads, 1931
200 besøg · 1,9%
-
10
Forest Scene, 1930
200 besøg · 1,9%
Hvornår er posten for Gunning King blevet vist?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 300 |
| Jul 2026 | 800 | 9.500 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 100 |
Hvornår bliver værkerne fra Gunning King vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt værkerne fra Gunning King?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 4,0% | 6,7% |
| Blød skygge | 14,0% | 19,2% |
| Blød lysstyrke | 50,0% | 44,2% |
| Lysende balance | 30,0% | 27,9% |
| Lysstærk | 2,0% | 1,9% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 20,0% | 14,4% |
| Dæmpet farvemætning | 36,0% | 51,0% |
| Afbalanceret blød | 44,0% | 26,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 8,6% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 65,7% | 56,0% |
| Jordagtig | 34,3% | 38,7% |
| Mørke toner | 0,0% | 5,3% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 8,0% | 9,6% |
| Afbalanceret | 88,0% | 76,9% |
| Levende og mættet | 4,0% | 13,5% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 1,9% |
| Blid | 10,0% | 23,1% |
| Balanceret | 14,0% | 15,4% |
| Kraftig kontrast | 42,0% | 30,8% |
| Udsagn | 26,0% | 28,8% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 2,0% | 1,9% |
| Blødt blandet palet | 2,0% | 1,9% |
| Balanceret harmoni | 10,0% | 11,5% |
| Stærk farveenhed | 50,0% | 58,7% |
| Sammenhængende palette | 36,0% | 26,0% |
Hvilke værker af Gunning King er blevet mest vist måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Saturday Afternoon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| The Letter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hide and Seek | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Harting Church, West Sussex | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Young Woman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Sheep Grazing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Cows and Sheep | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Woman in Purple | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er fordelingen af opslag på Gunning King fordelt på enheder?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 10.800 | 98,2% |
| telefoner | 200 | 1,8% |
På hvilke sprog bliver Gunning King opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange konsultationer pr. dag for Gunning King, og de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 100 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 200 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 100 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 200 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 100 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 200 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 100 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 300 |
Om læserne af Gunning King
Hvilket værk af Gunning King bliver oftest vist?
- Market Day først med 400 besøg og 4% af forespørgsler. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for Gunning King på WikiOO.org?
- 11.000 besøg over tolv måneder: 900 til kunstnerprofilen, 10.100 til værkerne.
Hvilke enheder bruger læserne af Gunning King?
- De bruger enheder (98%) og telefoner (2%); enheder udgør 98% af de besøgte sider.
Hvilke værker af Gunning King matcher læsernes valg?
- Værker beskrevet som Dæmpet farvemætning (Farvemætning) modtager 51% af de besøg, der er for 36% af kataloget.