Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Hans Von Marées på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Hans Von Marées: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Hans Von Marées i WikiOO.org-databasen Alte Nationalgalerie, Berlin.: 500 besøg, hvilket udgør 21% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Youth Picking Oranges og Drei Männer In Der Landschaft Von Hans Von Marées. Siderne for Hans Von Marées er blevet vist 2.700 gange: 700 gange på kunstnerprofilen og 2.000 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 400% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 2.000 besøg. Læsere opsøger Dæmpet farvemætning (Farvemætning) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 54% af besøgene mod 30% af værkerne.
De 10 mest opsøgte værker af Hans Von Marées
Værker af Hans Von Marées rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
Alte Nationalgalerie, Berlin.
500 besøg · 20,8%
-
2
Youth Picking Oranges
400 besøg · 16,7%
-
3
Drei Männer In Der Landschaft Von Hans Von Marées
300 besøg · 12,5%
-
4
Abendliche Waldszene ), 1870
200 besøg · 8,3%
-
5
Rekonstruktion In Der Alten Nationalgalerie Berlin.
200 besøg · 8,3%
-
6
Drei Männer in der Landschaft ), 1874
100 besøg · 4,2%
-
7
Die Lebensalter (Orangenbild)
100 besøg · 4,2%
-
8
Kassettenbild Ii
100 besøg · 4,2%
-
9
Drei Jünglinge In Einem Orangenhain
100 besøg · 4,2%
-
10
Entwurf Zum Bild Das Goldene Zeitalter I
100 besøg · 4,2%
Hvor mange gange bliver Hans Von Maréess profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 200 | 1.800 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 500 | 0 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Hans Von Marées opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af Hans Von Marées læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 64,0% | 70,8% |
| Blød skygge | 22,0% | 25,0% |
| Blød lysstyrke | 10,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 4,0% | 4,2% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 54,0% | 25,0% |
| Dæmpet farvemætning | 30,0% | 54,2% |
| Afbalanceret blød | 12,0% | 20,8% |
| Tydelig farveintensitet | 4,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 75,8% | 92,3% |
| Neutrale nuancer | 12,1% | 7,7% |
| Mørke toner | 6,1% | 0,0% |
| Monokrom | 6,1% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 74,0% | 58,3% |
| Afbalanceret | 22,0% | 37,5% |
| Levende og mættet | 4,0% | 4,2% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 36,0% | 33,3% |
| Blid | 28,0% | 16,7% |
| Balanceret | 8,0% | 16,7% |
| Kraftig kontrast | 16,0% | 33,3% |
| Udsagn | 12,0% | 0,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 18,0% | 29,2% |
| Blødt blandet palet | 14,0% | 37,5% |
| Balanceret harmoni | 16,0% | 8,3% |
| Stærk farveenhed | 28,0% | 20,8% |
| Sammenhængende palette | 24,0% | 4,2% |
Hvilke værker af Hans Von Marées bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Courtyard with the Grotto i… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Coachman and Nymph | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Abduction of Ganymede | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Three Riders II: Saint… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Three Riders II: Saint… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait with Yellow H… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Adolf von Marées, the Artis… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Three Riders II: Saint… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Hans Von Marées opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 300 | 50,0% |
| spansk | 200 | 33,3% |
| ukrainsk | 100 | 16,7% |
Hvor mange konsultationer med Hans Von Marées er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 400 |
| man 28 Sept | 400 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 200 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 100 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om læserantallet for Hans Von Marées
Hvilke værker af Hans Von Marées bliver mest opsøgt?
- Alte Nationalgalerie, Berlin., med 500 visninger (21% af alle opslag for Hans Von Marées). Listen ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange gange bliver Hans Von Marées opsøgt på WikiOO.org?
- 2.700 gange i løbet af tolv måneder: 700 på kunstnerprofilen og 2.000 på værkerne.
Hvilken type værker fra Hans Von Marées foretrækker læserne?
- Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 54% af besøgene, mod 30% af kataloget.