Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Henry Baines på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Henry Baines: statistikken i korte træk
A View of Ely, Cambridgeshire, from St Mary's Street er det mest viste værk af Henry Baines: 1.200 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 60% af det samlede antal. Også ofte besøgt: Inside the High Bridge, Purfleet, King's Lynn, Norfolk og Union Baptist Chapel, King's Lynn, Norfolk. Samlede visninger: 2.300 (500 kunstnerprofiler, 1.800 værker). Et fald på 100% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Højdepunkt: Jul 2026 (2.100 besøg). Observeret præference: Uharmonisk farvepalette (Farveharmoni), 70% af besøgene for 11% af kataloget.
Top 9 værker af Henry Baines efter antal visninger
Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af Henry Baines, der er blevet konsulteret mest.
-
1
A View of Ely, Cambridgeshire, from St Mary's Street, 1857
1.200 besøg · 60,0%
-
2
Inside the High Bridge, Purfleet, King's Lynn, Norfolk, 1855
100 besøg · 5,0%
-
3
Union Baptist Chapel, King's Lynn, Norfolk, 1859
100 besøg · 5,0%
-
4
Common Staithe Quay, King's Lynn, Norfolk
100 besøg · 5,0%
-
5
Clifton House Tower, Norfolk
100 besøg · 5,0%
-
6
Friar's Gate (Carmelite Arch)
100 besøg · 5,0%
-
7
Justice, Faith and Hope
100 besøg · 5,0%
-
8
Sunset, Low Tide in the Wash
100 besøg · 5,0%
-
9
King
100 besøg · 5,0%
Hvad er det månedlige læsertal for Henry Baines-posten?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 1.700 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af Henry Baines?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke kategorier af værker fra Henry Baines vælger læserne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende data
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 6,5% | 0,0% |
| Blød skygge | 8,7% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 50,0% | 25,0% |
| Lysende balance | 32,6% | 75,0% |
| Lysstærk | 2,2% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 21,7% | 65,0% |
| Dæmpet farvemætning | 17,4% | 5,0% |
| Afbalanceret blød | 41,3% | 25,0% |
| Tydelig farveintensitet | 19,6% | 5,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 41,5% | 88,9% |
| Jordagtig | 34,2% | 5,6% |
| Mørke toner | 21,9% | 5,6% |
| Monokrom | 2,4% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 17,4% | 65,0% |
| Afbalanceret | 60,9% | 25,0% |
| Levende og mættet | 21,7% | 10,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 4,3% | 0,0% |
| Blid | 15,2% | 0,0% |
| Balanceret | 13,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 28,3% | 25,0% |
| Udsagn | 39,1% | 75,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 10,9% | 70,0% |
| Blødt blandet palet | 6,5% | 5,0% |
| Balanceret harmoni | 15,2% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 52,2% | 25,0% |
| Sammenhængende palette | 15,2% | 0,0% |
Hvordan er de mest viste værker af Henry Baines fordelt over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende data
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| High Bridge, Purfleet, King… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mrs Henry Baines | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mrs Henry Baines | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nude Man | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 'The colours of old England… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| High Bridge, Purfleet, King… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| King | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| St Botolph's from the Witha… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Yarmouth North Beach, Norfo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Country Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er læserfordelingen for Henry Baines fordelt på sprog?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvad er det daglige læserantal for Henry Baines, inklusive prognose?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende data
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 100 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 100 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 100 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
Henry Baines: ofte stillede spørgsmål
Hvad er det mest opsøgte værk af Henry Baines?
- A View of Ely, Cambridgeshire, from St Mary's Street: 1.200 besøg, 60% af de samlede visninger. Listen går op til rang 9.
Hvad er læsersegmentet for Henry Baines?
- 2.300 besøg over tolv måneder (500 kunstnerprofil, 1.800 værker).
Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af Henry Baines?
- Ja, Uharmonisk farvepalette (Farveharmoni): 70% af besøgene for 11% af kataloget.