Jacopo Pontormo Læser- og konsultationsstatistikker

1494 – 1557

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jacopo Pontormo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Jacopo Pontormo: læsertalsresume

I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Jacopo Pontormo i WikiOO.org-databasen Besøgelsen: 2.700 besøg, hvilket udgør 16% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Halberdier og Portrait of Two Friends. Siderne for Jacopo Pontormo er blevet vist 19.200 gange: 4.200 gange på kunstnerprofilen og 15.000 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 75% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 14.300 besøg. Opslagene er skrevet på italiensk (48%), hollandsk (17%) og polsk (10%). Rådgivning foregår på enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%). Læsere opsøger Åndelig (Følelsesmæssig stemning) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 44% af besøgene mod 17% af værkerne.

De 10 mest opsøgte værker af Jacopo Pontormo

Værker af Jacopo Pontormo rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.

  1. Besøgelsen 1 Besøgelsen, 1528 2.700 besøg · 16,3%
  2. Halberdier 2 Halberdier, 1520 1.100 besøg · 6,6%
  3. Portrait of Two Friends 3 Portrait of Two Friends 400 besøg · 2,4%
  4. St. Sebastian 4 St. Sebastian, 1515 400 besøg · 2,4%
  5. Christ seated, as a nude figure 5 Christ seated, as a nude figure 400 besøg · 2,4%
  6. Supper at Emmaus 6 Supper at Emmaus 400 besøg · 2,4%
  7. Madonna and Child with St. Anne and the Saints, Sebastian, Peter, Benedict 7 Madonna and Child with St. Anne and the Saints, Sebastian, Peter, Benedict 300 besøg · 1,8%
  8. Visitation 1 8 Visitation 1 300 besøg · 1,8%
  9. Group of the Dead 9 Group of the Dead 300 besøg · 1,8%
  10. two nudes compared 10 two nudes compared 300 besøg · 1,8%

Hvor mange gange bliver Jacopo Pontormos profil vist hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026400100
Jul 20261.50012.800
Aug 20262001.400
Sept 20262.100700

Hvor ofte bliver værkerne fra Jacopo Pontormo opsøgt?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Jacopo Pontormo bliver mest set, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Besøgelsen000000000900300200
Halberdier000000000400500200
Ten thousand martyrs00000000020000
Fødslen af Johannes Døberen0000000002000100
St. Sebastian00000000040000
Scene of a Sacrifice000000000000
Cosimo I de' Medici0000000001001000
Madonna with St. Francis an…00000000020000
St. Anthony Abbot00000000030000
Adoration of the Magi00000000010000

Hvilke enheder bruges til at se Jacopo Pontormo?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder15.80082,3%
telefoner2.70014,1%
tablets7003,6%

På hvilke sprog bliver Jacopo Pontormo opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
italiensk2.30047,9%
hollandsk80016,7%
polsk50010,4%
engelsk3006,2%
spansk3006,2%
ungarsk2004,2%
tjekkisk1002,1%
tysk1002,1%
japansk1002,1%
slovensk1002,1%

Hvor mange konsultationer med Jacopo Pontormo er der om dagen, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
ons 23 Sept100
tor 24 Sept100
fre 25 Sept100
lør 26 Sept100
søn 27 Sept100
man 28 Sept0
tir 29 Sept400
ons 30 Sept100
tor 1 Okt200
fre 2 Okt400
lør 3 Okt300
søn 4 Okt100
man 5 Okt300
tir 6 Okt100
ons 7 Okt200
tor 8 Okt400
fre 9 Okt500
lør 10 Okt300
søn 11 Okt500
man 12 Okt100
tir 13 Okt300
ons 14 Okt (forventet)200
tor 15 Okt (forventet)400
fre 16 Okt (forventet)600
lør 17 Okt (forventet)400
søn 18 Okt (forventet)400
man 19 Okt (forventet)200
tir 20 Okt (forventet)500
ons 21 Okt (forventet)300
tor 22 Okt (forventet)500
fre 23 Okt (forventet)700
lør 24 Okt (forventet)500
søn 25 Okt (forventet)500
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)600
ons 28 Okt (forventet)300
tor 29 Okt (forventet)600
fre 30 Okt (forventet)800
lør 31 Okt (forventet)600
søn 1 Nov (forventet)600
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)700

Spørgsmål om læserantallet for Jacopo Pontormo

Hvilke værker af Jacopo Pontormo bliver mest opsøgt?

Besøgelsen, med 2.700 visninger (16% af alle opslag for Jacopo Pontormo). Listen ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange gange bliver Jacopo Pontormo opsøgt på WikiOO.org?

19.200 gange i løbet af tolv måneder: 4.200 på kunstnerprofilen og 15.000 på værkerne.

På hvilke enheder bliver Jacopo Pontormo opsøgt?

Jacopo Pontormo bliver opsøgt på enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%); enheder udgør 82% af opsøgelserne.

På hvilke sprog bliver Jacopo Pontormo opsøgt?

På italiensk (48%), hollandsk (17%) og polsk (10%). italiensk er førende med 48%.

Hvilken type værker fra Jacopo Pontormo foretrækker læserne?

Åndelig (Følelsesmæssig stemning): 44% af besøgene, mod 17% af kataloget.