Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jacques Blanchard på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Jacques Blanchard: statistikken i korte træk
St Cecilia er det mest viste værk af Jacques Blanchard: 300 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 20% af det samlede antal. Også ofte besøgt: VENUS ET LES GRACES SURPRISES PAR UN MORTEL DIT AUTREFOIS CIMON ET EPHIGENE og St Sebastian Nursed by Irene and her Helpers, Jacques Blanchard, 1630 - 1638. Samlede visninger: 2.100 (700 kunstnerprofiler, 1.400 værker). Højdepunkt: Jul 2026 (1.500 besøg). Observeret præference: Elegant (Stemning), 60% af besøgene for 24% af kataloget.
Top 10 værker af Jacques Blanchard efter antal visninger
Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af Jacques Blanchard, der er blevet konsulteret mest.
-
1
St Cecilia
300 besøg · 20,0%
-
2
VENUS ET LES GRACES SURPRISES PAR UN MORTEL DIT AUTREFOIS CIMON ET EPHIGENE
200 besøg · 13,3%
-
3
St Sebastian Nursed by Irene and her Helpers, Jacques Blanchard, 1630 - 1638, 1638
100 besøg · 6,7%
-
4
Venus and the Three Graces Surprised by a Mortal, 1631
100 besøg · 6,7%
-
5
Mars and the vestal virgin
100 besøg · 6,7%
-
6
Tobias Healing the Blindness of His Father
100 besøg · 6,7%
-
7
Charity (fragment), 1637
100 besøg · 6,7%
-
8
La mort de Lucrèce
100 besøg · 6,7%
-
9
LA CHARITE
100 besøg · 6,7%
-
10
LE BAPTEME
100 besøg · 6,7%
Hvad er det månedlige læsertal for Jacques Blanchard-posten?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 1.000 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 100 | 400 |
Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af Jacques Blanchard?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke kategorier af værker fra Jacques Blanchard vælger læserne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende data
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Elegant | 23,8% | 60,0% |
| Dramatisk | 42,9% | 10,0% |
| Romantisk | 23,8% | 20,0% |
| Seren | 4,8% | 10,0% |
| Rolig og harmonisk | 4,8% | 0,0% |
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Romantisk | 38,1% | 50,0% |
| Dramatisk | 28,6% | 10,0% |
| Fredfyldt | 4,8% | 30,0% |
| Rolig | 4,8% | 10,0% |
| Livlig og dynamisk | 4,8% | 0,0% |
| Melankolsk | 4,8% | 0,0% |
| Nostalgisk | 4,8% | 0,0% |
| Reflekterende | 4,8% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 59,5% | 46,7% |
| Blød skygge | 35,1% | 46,7% |
| Blød lysstyrke | 5,4% | 6,7% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 32,4% | 20,0% |
| Dæmpet farvemætning | 32,4% | 20,0% |
| Afbalanceret blød | 35,1% | 60,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 48,6% | 33,3% |
| Afbalanceret | 51,3% | 66,7% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 10,8% | 13,3% |
| Blid | 16,2% | 0,0% |
| Balanceret | 10,8% | 20,0% |
| Kraftig kontrast | 18,9% | 6,7% |
| Udsagn | 43,2% | 60,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 8,1% | 6,7% |
| Blødt blandet palet | 10,8% | 13,3% |
| Balanceret harmoni | 13,5% | 20,0% |
| Stærk farveenhed | 54,0% | 53,3% |
| Sammenhængende palette | 13,5% | 6,7% |
Hvordan er de mest viste værker af Jacques Blanchard fordelt over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende data
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| St Cecilia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 200 |
| Venus and the Three Graces… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a Sculptor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Virgin and Child with Saint… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Zeus and Semele | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Holy Family | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Christ and the Adulteress | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Young Cavalier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Descent of the Holy Spi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Danaë | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
Hvordan er læserfordelingen for Jacques Blanchard fordelt på sprog?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvad er det daglige læserantal for Jacques Blanchard, inklusive prognose?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende data
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 100 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 100 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 300 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 100 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 100 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 300 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 100 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 100 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 400 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 200 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 200 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 500 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
Jacques Blanchard: ofte stillede spørgsmål
Hvad er det mest opsøgte værk af Jacques Blanchard?
- St Cecilia: 300 besøg, 20% af de samlede visninger. Listen går op til rang 10.
Hvad er læsersegmentet for Jacques Blanchard?
- 2.100 besøg over tolv måneder (700 kunstnerprofil, 1.400 værker).
Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af Jacques Blanchard?
- Ja, Elegant (Stemning): 60% af besøgene for 24% af kataloget.