Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for John Claude Nattes på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
John Claude Nattes: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af John Claude Nattes i WikiOO.org-databasen Street scene: 200 besøg, hvilket udgør 15% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af The Hermitage' at Montmorency, og Axford and Paragon Buildings. Siderne for John Claude Nattes er blevet vist 1.700 gange: 500 gange på kunstnerprofilen og 1.200 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer faldt med 100% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 1.300 besøg. Læsere opsøger Neutrale nuancer (Farvepalette) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 60% af besøgene mod 42% af værkerne.
De 10 mest opsøgte værker af John Claude Nattes
Værker af John Claude Nattes rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
Street scene
200 besøg · 15,4%
-
2
The Hermitage' at Montmorency,, 1809
100 besøg · 7,7%
-
3
Axford and Paragon Buildings
100 besøg · 7,7%
-
4
The Steam Pump of Gros-Caillou,, 1810
100 besøg · 7,7%
-
5
The Church Of Sutton St. Nicholas, Lincolnshire; And Long Sutton Church, Lincolnshire
100 besøg · 7,7%
-
6
The crescent
100 besøg · 7,7%
-
7
Sydney Gardens, Bath, 1805
100 besøg · 7,7%
-
8
The Washing Place Of The Hotel-dieu And The Pont
100 besøg · 7,7%
-
9
Study Of An Oak Tree, Hyde Park
100 besøg · 7,7%
-
10
Pulteney Bridge
100 besøg · 7,7%
Hvor mange gange bliver John Claude Nattess profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 400 | 900 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver værkerne fra John Claude Nattes opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af John Claude Nattes læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 4,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 26,0% | 38,5% |
| Blød lysstyrke | 46,0% | 30,8% |
| Lysende balance | 20,0% | 23,1% |
| Lysstærk | 4,0% | 7,7% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 66,0% | 69,2% |
| Dæmpet farvemætning | 30,0% | 30,8% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 4,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 42,4% | 60,0% |
| Jordagtig | 45,5% | 40,0% |
| Monokrom | 6,1% | 0,0% |
| Mørke toner | 3,0% | 0,0% |
| Pastelfarver | 3,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 46,0% | 53,8% |
| Afbalanceret | 50,0% | 46,2% |
| Levende og mættet | 4,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 7,7% |
| Blid | 16,0% | 7,7% |
| Balanceret | 6,0% | 7,7% |
| Kraftig kontrast | 12,0% | 15,4% |
| Udsagn | 58,0% | 61,5% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 4,0% | 7,7% |
| Blødt blandet palet | 4,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 12,0% | 15,4% |
| Stærk farveenhed | 56,0% | 61,5% |
| Sammenhængende palette | 24,0% | 15,4% |
Hvilke værker af John Claude Nattes bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Interior of the Abbey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Street scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Axford and Paragon Buildings | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| View Of The Pont-au-change | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Panorama of the River Seine… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Hermitage' at Montmoren… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Marlborough Street, from 'B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sydney hotel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tourists visiting the tomb… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The south-western aspect of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver John Claude Nattes opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange konsultationer med John Claude Nattes er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 100 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om læserantallet for John Claude Nattes
Hvilke værker af John Claude Nattes bliver mest opsøgt?
- Street scene, med 200 visninger (15% af alle opslag for John Claude Nattes). Listen ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange gange bliver John Claude Nattes opsøgt på WikiOO.org?
- 1.700 gange i løbet af tolv måneder: 500 på kunstnerprofilen og 1.200 på værkerne.
Hvilken type værker fra John Claude Nattes foretrækker læserne?
- Neutrale nuancer (Farvepalette): 60% af besøgene, mod 42% af kataloget.