Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for John Robert Cozens på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
John Robert Cozens: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af John Robert Cozens i WikiOO.org-databasen The Roman Arch at Canterbury: 300 besøg, hvilket udgør 30% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Entrance to the Valley of Grande Chartreuse in Dauphiné og Near Schönberg. Siderne for John Robert Cozens er blevet vist 1.600 gange: 600 gange på kunstnerprofilen og 1.000 gange på de enkelte værker. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 1.000 besøg. Læsere opsøger Seren (Stemning) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 100% af besøgene mod 44% af værkerne.
De 6 mest opsøgte værker af John Robert Cozens
Værker af John Robert Cozens rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
The Roman Arch at Canterbury
300 besøg · 30,0%
-
2
Entrance to the Valley of Grande Chartreuse in Dauphiné, 1783
200 besøg · 20,0%
-
3
Near Schönberg
200 besøg · 20,0%
-
4
Mountain View with Buildings
100 besøg · 10,0%
-
5
The Banks Of The Avon At Hotwells
100 besøg · 10,0%
-
6
A Waterfall
100 besøg · 10,0%
Hvor mange gange bliver John Robert Cozenss profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 900 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 500 | 100 |
Hvor ofte bliver værkerne fra John Robert Cozens opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af John Robert Cozens læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 44,4% | 100,0% |
| Dramatisk | 44,4% | 0,0% |
| Nostalgisk stemning | 11,1% | 0,0% |
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Fredfyldt | 44,4% | 100,0% |
| Melankolsk | 22,2% | 0,0% |
| Mystisk | 11,1% | 0,0% |
| Reflekterende | 11,1% | 0,0% |
| Alvorlig og dyster | 11,1% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 4,2% | 0,0% |
| Blød skygge | 20,8% | 20,0% |
| Blød lysstyrke | 12,5% | 0,0% |
| Lysende balance | 37,5% | 60,0% |
| Lysstærk | 25,0% | 20,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 45,8% | 30,0% |
| Dæmpet farvemætning | 45,8% | 60,0% |
| Afbalanceret blød | 8,3% | 10,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 55,0% | 62,5% |
| Monokrom | 30,0% | 37,5% |
| Jordagtig | 15,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 29,2% | 20,0% |
| Afbalanceret | 45,8% | 20,0% |
| Levende og mættet | 25,0% | 60,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 37,5% | 70,0% |
| Blid | 12,5% | 10,0% |
| Balanceret | 4,2% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 16,7% | 0,0% |
| Udsagn | 29,2% | 20,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 20,8% | 20,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 4,2% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 12,5% | 0,0% |
| Sammenhængende palette | 62,5% | 80,0% |
Hvilke værker af John Robert Cozens bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ariccia ( Wooded Landscape… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ravine in the Campagna | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lake and Town of Nemi | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Grotto in the Campagna | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hadernberg Castle, Tyrol | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Isola Bella, Lago Maggiore | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ruins of Paestum near Saler… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Entrance to the Valley of G… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Between Chamonix and Martig… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Urn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver John Robert Cozens opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 300 | 75,0% |
| fransk | 100 | 25,0% |
Hvor mange konsultationer med John Robert Cozens er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 200 |
| fre 23 Okt | 100 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 100 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om læserantallet for John Robert Cozens
Hvilke værker af John Robert Cozens bliver mest opsøgt?
- The Roman Arch at Canterbury, med 300 visninger (30% af alle opslag for John Robert Cozens). Listen ovenfor viser 6 værker.
Hvor mange gange bliver John Robert Cozens opsøgt på WikiOO.org?
- 1.600 gange i løbet af tolv måneder: 600 på kunstnerprofilen og 1.000 på værkerne.
Hvilken type værker fra John Robert Cozens foretrækker læserne?
- Seren (Stemning): 100% af besøgene, mod 44% af kataloget.