Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for James Wilson Carmichael på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
James Wilson Carmichael: hvad konsultationerne viser
Det mest viste værk af James Wilson Carmichael er Malta, With French Ship `charlemagne' med 300 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 7% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Caernarvon castle og Shipping In A Calm. Kunstnerens side blev åbnet 800 gange og værkernes sider 4.200 gange, i alt 5.000 gange. Mellem Aug 2026 og Sept 2026 faldt antallet af visninger med 100%. Jul 2026 er måneden med flest forespørgsler: 4.500. Læsere konsulterer oplysningerne på enheder (94%), telefoner (4%) og tablets (2%). Læsere vælger Stærk farveenhed (Farveharmoni) ved 43% af besøgene, hvor det repræsenterer 30% af kataloget.
James Wilson Carmichael: de 10 mest opslagte værker
Hver post viser et værk af James Wilson Carmichael og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.
-
1
Malta, With French Ship `charlemagne'
300 besøg · 6,8%
-
2
Caernarvon castle
200 besøg · 4,5%
-
3
Shipping In A Calm
200 besøg · 4,5%
-
4
The Irwin Lighthouse, Storm Raging
100 besøg · 2,3%
-
5
The Entrance To Beaufront Castle
100 besøg · 2,3%
-
6
Marsden Rocks, Sunderland
100 besøg · 2,3%
-
7
The Rescue Of William D'oyly
100 besøg · 2,3%
-
8
An Engagement Between The 'nymphe' And The 'cleopatra'
100 besøg · 2,3%
-
9
A collier brig, a lugger, and other fishing vessels off the north east coast
100 besøg · 2,3%
-
10
Shipping Offshore In A Stormy Sea
100 besøg · 2,3%
Hvornår er posten for James Wilson Carmichael blevet vist?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 3.800 |
| Aug 2026 | 100 | 400 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra James Wilson Carmichael vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt værkerne fra James Wilson Carmichael?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 8,0% | 18,2% |
| Blød lysstyrke | 42,0% | 40,9% |
| Lysende balance | 30,0% | 36,4% |
| Lysstærk | 10,0% | 4,5% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 52,0% | 52,3% |
| Dæmpet farvemætning | 28,0% | 29,5% |
| Afbalanceret blød | 14,0% | 9,1% |
| Tydelig farveintensitet | 6,0% | 9,1% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 72,5% | 65,7% |
| Jordagtig | 22,5% | 28,6% |
| Mørke toner | 5,0% | 5,7% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 28,0% | 38,6% |
| Afbalanceret | 66,0% | 45,5% |
| Levende og mættet | 6,0% | 15,9% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 0,0% |
| Blid | 18,0% | 18,2% |
| Balanceret | 10,0% | 18,2% |
| Kraftig kontrast | 38,0% | 36,4% |
| Udsagn | 30,0% | 27,3% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 18,0% | 15,9% |
| Blødt blandet palet | 10,0% | 13,6% |
| Balanceret harmoni | 6,0% | 4,5% |
| Stærk farveenhed | 30,0% | 43,2% |
| Sammenhængende palette | 36,0% | 22,7% |
Hvilke værker af James Wilson Carmichael er blevet mest vist måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Seascape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Salvaging the wreck off the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The minden 74 off gibraltar… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Harbour Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A fireworks display | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Scarborough Castle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| After A Storm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vessels on a tranquil estua… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Riding out the gale | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leith and Newcastle Packet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er fordelingen af opslag på James Wilson Carmichael fordelt på enheder?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 4.700 | 94,0% |
| telefoner | 200 | 4,0% |
| tablets | 100 | 2,0% |
På hvilke sprog bliver James Wilson Carmichael opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange konsultationer pr. dag for James Wilson Carmichael, og de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 200 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 200 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 100 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 200 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 100 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 300 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 100 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 300 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 100 |
| fre 6 Nov (forventet) | 100 |
| lør 7 Nov (forventet) | 100 |
Om læserne af James Wilson Carmichael
Hvilket værk af James Wilson Carmichael bliver oftest vist?
- Malta, With French Ship `charlemagne' først med 300 besøg og 7% af forespørgsler. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for James Wilson Carmichael på WikiOO.org?
- 5.000 besøg over tolv måneder: 800 til kunstnerprofilen, 4.200 til værkerne.
Hvilke enheder bruger læserne af James Wilson Carmichael?
- De bruger enheder (94%), telefoner (4%) og tablets (2%); enheder udgør 94% af de besøgte sider.
Hvilke værker af James Wilson Carmichael matcher læsernes valg?
- Værker beskrevet som Stærk farveenhed (Farveharmoni) modtager 43% af de besøg, der er for 30% af kataloget.