Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jules Janssen på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Jules Janssen: statistikken i korte træk
Région Central (Granulations), October 11, 1890, 1h 38m 11s er det mest viste værk af Jules Janssen: 100 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 14% af det samlede antal. Også ofte besøgt: Région Centrale (Taches et Granulations), August 9, 1892, 8h 44m 34s og Région Central (Granulations), July 8, 1885, 7h 22m 10s. Samlede visninger: 1.100 (400 kunstnerprofiler, 700 værker). Højdepunkt: Jul 2026 (1.100 besøg). Observeret præference: Blid (Kontrast), 14% af besøgene for 6% af kataloget.
Top 7 værker af Jules Janssen efter antal visninger
Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af Jules Janssen, der er blevet konsulteret mest.
-
1
Région Central (Granulations), October 11, 1890, 1h 38m 11s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
2
Région Centrale (Taches et Granulations), August 9, 1892, 8h 44m 34s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
3
Région Central (Granulations), July 8, 1885, 7h 22m 10s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
4
Région Central (Granulations), September 2, 1886, 7h 22m 10s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
5
Région Centrale (Grand Réseau), July 16, 1892, 7h 26m 52s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
6
Région Centrale (Réseau Moyen), June, 10 1887, 7h 35m 55s, 1877
100 besøg · 14,3%
-
7
Région Centrale (Grand Réseau), August 5, 1877, 7h 11m 30s, 1877
100 besøg · 14,3%
Hvad er det månedlige læsertal for Jules Janssen-posten?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 700 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af Jules Janssen?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke kategorier af værker fra Jules Janssen vælger læserne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende data
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 100,0% | 100,0% |
| Blød skygge | 0,0% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 0,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 100,0% | 100,0% |
| Dæmpet farvemætning | 0,0% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 100,0% | 100,0% |
| Afbalanceret | 0,0% | 0,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 93,8% | 85,7% |
| Blid | 6,2% | 14,3% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 0,0% | 0,0% |
| Udsagn | 0,0% | 0,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 0,0% | 0,0% |
| Sammenhængende palette | 100,0% | 100,0% |
Hvordan er de mest viste værker af Jules Janssen fordelt over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende data
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Région Centrale (Grand Rése… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Réseau Moy… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Réseau Moy… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Grand Rése… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Taches et… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Région Central (Granulation… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Taches, Fa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Grand Rése… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Taches et… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Région Centrale (Grand Rése… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er læserfordelingen for Jules Janssen fordelt på sprog?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvad er det daglige læserantal for Jules Janssen, inklusive prognose?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende data
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Jules Janssen: ofte stillede spørgsmål
Hvad er det mest opsøgte værk af Jules Janssen?
- Région Central (Granulations), October 11, 1890, 1h 38m 11s: 100 besøg, 14% af de samlede visninger. Listen går op til rang 7.
Hvad er læsersegmentet for Jules Janssen?
- 1.100 besøg over tolv måneder (400 kunstnerprofil, 700 værker).
Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af Jules Janssen?
- Ja, Blid (Kontrast): 14% af besøgene for 6% af kataloget.