Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Louise Bourgeois på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Louise Bourgeois: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Louise Bourgeois i WikiOO.org-databasen I am looking for Mothers: 1.200 besøg, hvilket udgør 17% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af The destruction of the father og Maman. Siderne for Louise Bourgeois er blevet vist 7.300 gange: 2.200 gange på kunstnerprofilen og 5.100 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 300% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 5.200 besøg. Rådgivning foregår på enheder (86%) og telefoner (14%). Læsere opsøger Levende og mættet (Farveintensitet) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 21% af besøgene mod 4% af værkerne.
De 10 mest opsøgte værker af Louise Bourgeois
Værker af Louise Bourgeois rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
I am looking for Mothers, 2007
1.200 besøg · 17,1%
-
2
The destruction of the father, 1974
900 besøg · 12,9%
-
3
Maman, 1960
200 besøg · 2,9%
-
4
Precious Liquid, 1992
200 besøg · 2,9%
-
5
When I Was Young, 2008
200 besøg · 2,9%
-
6
Girl with Hair, 2007
200 besøg · 2,9%
-
7
I Do, I Undo and I Redo
200 besøg · 2,9%
-
8
Untitled (16), 2006
200 besøg · 2,9%
-
9
Avenza, 1969
100 besøg · 1,4%
-
10
Untitled (plate 2) from the puritan, 1993
100 besøg · 1,4%
Hvor mange gange bliver Louise Bourgeoiss profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 1.200 | 4.000 |
| Aug 2026 | 100 | 300 |
| Sept 2026 | 800 | 800 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Louise Bourgeois opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af Louise Bourgeois læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,0% | 27,1% |
| Blød skygge | 10,0% | 7,1% |
| Blød lysstyrke | 22,0% | 20,0% |
| Lysende balance | 22,0% | 14,3% |
| Lysstærk | 36,0% | 31,4% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 60,0% | 58,6% |
| Dæmpet farvemætning | 22,0% | 12,9% |
| Afbalanceret blød | 14,0% | 8,6% |
| Tydelig farveintensitet | 4,0% | 18,6% |
| Levende farve | 0,0% | 1,4% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 58,5% | 35,6% |
| Pastelfarver | 17,1% | 22,0% |
| Jordagtig | 17,1% | 18,6% |
| Mørke toner | 4,9% | 22,0% |
| Monokrom | 2,4% | 1,7% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 48,0% | 40,0% |
| Afbalanceret | 48,0% | 38,6% |
| Levende og mættet | 4,0% | 21,4% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 22,0% | 27,1% |
| Blid | 14,0% | 10,0% |
| Balanceret | 10,0% | 5,7% |
| Kraftig kontrast | 10,0% | 25,7% |
| Udsagn | 44,0% | 31,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 24,0% | 10,0% |
| Blødt blandet palet | 12,0% | 5,7% |
| Balanceret harmoni | 14,0% | 18,6% |
| Stærk farveenhed | 40,0% | 40,0% |
| Sammenhængende palette | 10,0% | 25,7% |
Hvilke værker af Louise Bourgeois bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Maman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Untitled (plate 5) from the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (plate 2) from the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Woman-House | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (plate 1 from the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The destruction of the fath… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 300 |
| Cell (Choisy) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Precious Liquid | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Spider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Untitled (Germinal) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruges til at se Louise Bourgeois?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Datatabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 6.300 | 86,3% |
| telefoner | 1.000 | 13,7% |
På hvilke sprog bliver Louise Bourgeois opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| svensk | 700 | 63,6% |
| Chinese | 200 | 18,2% |
| arabisk | 100 | 9,1% |
| fransk | 100 | 9,1% |
Hvor mange konsultationer med Louise Bourgeois er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 700 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 200 |
| søn 27 Sept | 200 |
| man 28 Sept | 400 |
| tir 29 Sept | 300 |
| ons 30 Sept | 100 |
| tor 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 100 |
| tir 6 Okt | 500 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 100 |
| søn 11 Okt | 200 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om læserantallet for Louise Bourgeois
Hvilke værker af Louise Bourgeois bliver mest opsøgt?
- I am looking for Mothers, med 1.200 visninger (17% af alle opslag for Louise Bourgeois). Listen ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange gange bliver Louise Bourgeois opsøgt på WikiOO.org?
- 7.300 gange i løbet af tolv måneder: 2.200 på kunstnerprofilen og 5.100 på værkerne.
På hvilke enheder bliver Louise Bourgeois opsøgt?
- Louise Bourgeois bliver opsøgt på enheder (86%) og telefoner (14%); enheder udgør 86% af opsøgelserne.
Hvilken type værker fra Louise Bourgeois foretrækker læserne?
- Levende og mættet (Farveintensitet): 21% af besøgene, mod 4% af kataloget.