Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Luigi Mayer på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Luigi Mayer: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Luigi Mayer i WikiOO.org-databasen View Of The Ruins Of Selinunte: 400 besøg, hvilket udgør 22% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Crater In The Island Of Stromboli og View Of An Ancient Temple At Agrigentum. Siderne for Luigi Mayer er blevet vist 1.700 gange: 0 gange på kunstnerprofilen og 1.700 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 50% fra Sept 2026 til Okt 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 1.000 besøg. Læsere opsøger Inspirerende (Stemning) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 67% af besøgene mod 33% af værkerne.
De 10 mest opsøgte værker af Luigi Mayer
Værker af Luigi Mayer rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
View Of The Ruins Of Selinunte
400 besøg · 22,2%
-
2
Crater In The Island Of Stromboli
400 besøg · 22,2%
-
3
View Of An Ancient Temple At Agrigentum
200 besøg · 11,1%
-
4
Pitesti
200 besøg · 11,1%
-
5
Views In Egypt
100 besøg · 5,6%
-
6
Temple of Castor and Pollux
100 besøg · 5,6%
-
7
Ponte Piccolo in Romania
100 besøg · 5,6%
-
8
Alexandrie Et Phare
100 besøg · 5,6%
-
9
A Maronite Monk And Pilgrims
100 besøg · 5,6%
-
10
Bucuresti Punte
100 besøg · 5,6%
Hvor mange gange bliver Luigi Mayers profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 0 | 1.000 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 200 |
| Okt 2026 | 0 | 300 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Luigi Mayer opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af Luigi Mayer læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Inspirerende | 33,3% | 66,7% |
| Nostalgisk stemning | 33,3% | 33,3% |
| Klassisk | 33,3% | 0,0% |
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Livlig og dynamisk | 33,3% | 66,7% |
| Reflekterende | 33,3% | 33,3% |
| Fredfyldt | 33,3% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 10,6% | 0,0% |
| Blød skygge | 29,8% | 16,7% |
| Blød lysstyrke | 10,6% | 11,1% |
| Lysende balance | 42,5% | 72,2% |
| Lysstærk | 6,4% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 68,1% | 72,2% |
| Dæmpet farvemætning | 25,5% | 27,8% |
| Afbalanceret blød | 6,4% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 44,7% | 33,3% |
| Afbalanceret | 53,2% | 66,7% |
| Levende og mættet | 2,1% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 2,1% | 0,0% |
| Blid | 14,9% | 0,0% |
| Balanceret | 8,5% | 5,6% |
| Kraftig kontrast | 21,3% | 22,2% |
| Udsagn | 53,2% | 72,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 27,7% | 44,4% |
| Blødt blandet palet | 17,0% | 16,7% |
| Balanceret harmoni | 2,1% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 42,5% | 33,3% |
| Sammenhængende palette | 10,6% | 5,6% |
Hvilke værker af Luigi Mayer bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Crater In The Island Of Str… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 300 |
| View Of An Ancient Temple A… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 | 0 |
| View Of Villa Scabrosa, Cat… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Paliki-baths | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View Of A Greek Orthodox Ch… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bucuresti Punte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Entrance Of The Village Of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mosque at Latachia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View of rhodes from the sea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Maronite Monk And Pilgrims | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Luigi Mayer opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange konsultationer med Luigi Mayer er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 300 |
| man 2 Nov | 100 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 300 |
| man 9 Nov (forventet) | 100 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 100 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 400 |
| man 16 Nov (forventet) | 100 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 100 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 500 |
| man 23 Nov (forventet) | 200 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 200 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om læserantallet for Luigi Mayer
Hvilke værker af Luigi Mayer bliver mest opsøgt?
- View Of The Ruins Of Selinunte, med 400 visninger (22% af alle opslag for Luigi Mayer). Listen ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange gange bliver Luigi Mayer opsøgt på WikiOO.org?
- 1.700 gange i løbet af tolv måneder: 0 på kunstnerprofilen og 1.700 på værkerne.
Hvilken type værker fra Luigi Mayer foretrækker læserne?
- Inspirerende (Stemning): 67% af besøgene, mod 33% af kataloget.