Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Martin Munkácsi på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Martin Munkácsi: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Martin Munkácsi i WikiOO.org-databasen Four Boys at Lake Tanganyika: 900 besøg, hvilket udgør 43% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Lovely Autumn the Last Warm Days of Sunshine og Bathing Beauties, Berlin. Siderne for Martin Munkácsi er blevet vist 2.500 gange: 500 gange på kunstnerprofilen og 2.000 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer faldt med 73% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Aug 2026 med 1.100 besøg. Læsere opsøger Blød lysstyrke (Lysstyrke) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 62% af besøgene mod 36% af værkerne.
De 9 mest opsøgte værker af Martin Munkácsi
Værker af Martin Munkácsi rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
Four Boys at Lake Tanganyika, 1930
900 besøg · 42,9%
-
2
Lovely Autumn the Last Warm Days of Sunshine, 1929
400 besøg · 19,0%
-
3
Bathing Beauties, Berlin, 1929
200 besøg · 9,5%
-
4
New York World's Fair, Harper's Bazaar, 1938
100 besøg · 4,8%
-
5
Harpers Bazaar Halston, 1962
100 besøg · 4,8%
-
6
Cheese Market, Holland, 1932
100 besøg · 4,8%
-
7
Having Fun at Breakfast, Berlin, 1933
100 besøg · 4,8%
-
8
Jumping a Puddle, 1934
100 besøg · 4,8%
-
9
Woman in Rowboat, 1928
100 besøg · 4,8%
Hvor mange gange bliver Martin Munkácsis profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 100 | 800 |
| Aug 2026 | 200 | 900 |
| Sept 2026 | 200 | 100 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Martin Munkácsi opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af Martin Munkácsi læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 11,1% | 0,0% |
| Blød skygge | 13,9% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 36,1% | 61,9% |
| Lysende balance | 27,8% | 14,3% |
| Lysstærk | 11,1% | 23,8% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 91,7% | 100,0% |
| Dæmpet farvemætning | 8,3% | 0,0% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 91,7% | 100,0% |
| Afbalanceret | 8,3% | 0,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 5,6% | 0,0% |
| Blid | 5,6% | 0,0% |
| Balanceret | 11,1% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 13,9% | 23,8% |
| Udsagn | 63,9% | 76,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 8,3% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 16,7% | 19,1% |
| Sammenhængende palette | 75,0% | 81,0% |
Hvilke værker af Martin Munkácsi bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| New York World's Fair, Harp… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Roof Baby, New York | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| California | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bathing Beauties, Berlin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 |
| Oscar Beregi Sr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Woman sunbathing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| German Army Marches Out | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Peignoir in a Soft Breeze | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cheese Market, Holland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Cypress Gardens South Carol… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Martin Munkácsi opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 200 | 66,7% |
| fransk | 100 | 33,3% |
Hvor mange konsultationer med Martin Munkácsi er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 100 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 100 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 100 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 100 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 100 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 100 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om læserantallet for Martin Munkácsi
Hvilke værker af Martin Munkácsi bliver mest opsøgt?
- Four Boys at Lake Tanganyika, med 900 visninger (43% af alle opslag for Martin Munkácsi). Listen ovenfor viser 9 værker.
Hvor mange gange bliver Martin Munkácsi opsøgt på WikiOO.org?
- 2.500 gange i løbet af tolv måneder: 500 på kunstnerprofilen og 2.000 på værkerne.
Hvilken type værker fra Martin Munkácsi foretrækker læserne?
- Blød lysstyrke (Lysstyrke): 62% af besøgene, mod 36% af kataloget.