Nicolas Lancret Hvem der konsulterer arkiverne, og hvilke værker

1689 – 1743

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Nicolas Lancret på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Nicolas Lancret: hvad konsultationerne viser

Det mest viste værk af Nicolas Lancret er Spring med 1.100 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 10% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Lady and Gentleman with two Girls and a Servant og L'Innocence. Kunstnerens side blev åbnet 1.700 gange og værkernes sider 10.900 gange, i alt 12.600 gange. Mellem Aug 2026 og Sept 2026 steg antallet af konsultationer med 57%. Jul 2026 er måneden med flest forespørgsler: 8.600. Læsere konsulterer oplysningerne på enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%). Læsere vælger Udsagn (Kontrast) ved 45% af besøgene, hvor det repræsenterer 28% af kataloget.

Nicolas Lancret: de 10 mest opslagte værker

Hver post viser et værk af Nicolas Lancret og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.

  1. Spring 1 Spring, 1738 1.100 besøg · 9,7%
  2. Lady and Gentleman with two Girls and a Servant 2 Lady and Gentleman with two Girls and a Servant, 1742 800 besøg · 7,1%
  3. L'Innocence 3 L'Innocence 500 besøg · 4,4%
  4. Picnic after the Hunt 4 Picnic after the Hunt, 1735 400 besøg · 3,5%
  5. Dance in a Pavilion 5 Dance in a Pavilion, 1730 400 besøg · 3,5%
  6. La Camargo Dancing 6 La Camargo Dancing, 1730 400 besøg · 3,5%
  7. The Music Lesson 7 The Music Lesson 400 besøg · 3,5%
  8. The Servant Justified 8 The Servant Justified, 1740 300 besøg · 2,7%
  9. Mademoiselle de Camargo Dancing 9 Mademoiselle de Camargo Dancing, 1730 300 besøg · 2,7%
  10. Le Repas Italien 10 Le Repas Italien 300 besøg · 2,7%

Hvornår er posten for Nicolas Lancret blevet vist?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Tallene i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200200
Jul 20267007.900
Aug 20262001.200
Sept 20266001.600

Hvornår bliver værkerne fra Nicolas Lancret vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Nicolas Lancret er blevet mest vist måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Tallene i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Picnic after the Hunt0000000003000100
Spring0000000001.10000
The Servant Justified00000000030000
Lady and Gentleman with two…0000000003000500
LES PLAISIRS DU BAIN00000000010000
Les Tourterelles000000000000
L'Innocence0000000003002000
Le Repas Italien00000000030000
LE PRINTEMPS00000000010000
La Camargo Dancing000000001002000100

Hvordan er fordelingen af opslag på Nicolas Lancret fordelt på enheder?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Tallene i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder10.30081,7%
telefoner1.80014,3%
tablets5004,0%

På hvilke sprog bliver Nicolas Lancret opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Tallene i en tabel
SprogBesøgDel
Chinese70077,8%
engelsk20022,2%

Hvor mange konsultationer pr. dag for Nicolas Lancret, og de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Tallene i en tabel
DagBesøg
lør 26 Sept0
søn 27 Sept0
man 28 Sept100
tir 29 Sept200
ons 30 Sept0
tor 1 Okt100
fre 2 Okt300
lør 3 Okt100
søn 4 Okt0
man 5 Okt100
tir 6 Okt100
ons 7 Okt0
tor 8 Okt100
fre 9 Okt100
lør 10 Okt0
søn 11 Okt200
man 12 Okt100
tir 13 Okt300
ons 14 Okt500
tor 15 Okt400
fre 16 Okt100
lør 17 Okt (forventet)100
søn 18 Okt (forventet)100
man 19 Okt (forventet)200
tir 20 Okt (forventet)400
ons 21 Okt (forventet)400
tor 22 Okt (forventet)400
fre 23 Okt (forventet)400
lør 24 Okt (forventet)100
søn 25 Okt (forventet)200
man 26 Okt (forventet)200
tir 27 Okt (forventet)500
ons 28 Okt (forventet)400
tor 29 Okt (forventet)500
fre 30 Okt (forventet)400
lør 31 Okt (forventet)100
søn 1 Nov (forventet)200
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)600
ons 4 Nov (forventet)500
tor 5 Nov (forventet)600
fre 6 Nov (forventet)500

Om læserne af Nicolas Lancret

Hvilket værk af Nicolas Lancret bliver oftest vist?

Spring først med 1.100 besøg og 10% af forespørgsler. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stor er læserskaren for Nicolas Lancret på WikiOO.org?

12.600 besøg over tolv måneder: 1.700 til kunstnerprofilen, 10.900 til værkerne.

Hvilke enheder bruger læserne af Nicolas Lancret?

De bruger enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%); enheder udgør 82% af de besøgte sider.

Hvilke værker af Nicolas Lancret matcher læsernes valg?

Værker beskrevet som Udsagn (Kontrast) modtager 45% af de besøg, der er for 28% af kataloget.