Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Nicolas Tournier på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Nicolas Tournier: statistikken i korte træk
Glædelig Gesellschaft er det mest viste værk af Nicolas Tournier: 300 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 19% af det samlede antal. Også ofte besøgt: The Descent from the Cross og Roman Charity. Samlede visninger: 2.300 (1.000 kunstnerprofiler, 1.300 værker). Et fald på 100% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Højdepunkt: Jul 2026 (2.200 besøg). Observeret præference: Dæmpet farvemætning (Farvemætning), 62% af besøgene for 32% af kataloget.
Top 10 værker af Nicolas Tournier efter antal visninger
Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af Nicolas Tournier, der er blevet konsulteret mest.
-
1
Glædelig Gesellschaft
300 besøg · 18,8%
-
2
The Descent from the Cross
300 besøg · 18,8%
-
3
Roman Charity, 1620
300 besøg · 18,8%
-
4
St Paul, 1625
100 besøg · 6,2%
-
5
LE CONCERT
100 besøg · 6,2%
-
6
Montbéliard
100 besøg · 6,2%
-
7
The Concert
100 besøg · 6,2%
-
8
LE CHRIST EN CROIX, LA VIERGE, LA MADELEINE, SAINT JEAN ET SAINT VINCENT DE PAUL
100 besøg · 6,2%
-
9
The death of St. Cecilia
100 besøg · 6,2%
-
10
Christ on the Cross with the Virgin, Mary Magdalene, St. John and St. Francis of Paola, 1628
100 besøg · 6,2%
Hvad er det månedlige læsertal for Nicolas Tournier-posten?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 1.000 | 1.200 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af Nicolas Tournier?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke kategorier af værker fra Nicolas Tournier vælger læserne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende data
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Melankolsk | 50,0% | 66,7% |
| Fredfyldt | 16,7% | 33,3% |
| Dramatisk | 16,7% | 0,0% |
| Reflekterende | 16,7% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 84,0% | 93,8% |
| Blød skygge | 10,0% | 6,2% |
| Blød lysstyrke | 6,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 62,0% | 37,5% |
| Dæmpet farvemætning | 32,0% | 62,5% |
| Afbalanceret blød | 4,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 2,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 95,5% | 100,0% |
| Mørke toner | 2,3% | 0,0% |
| Neutrale nuancer | 2,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 84,0% | 93,8% |
| Afbalanceret | 16,0% | 6,2% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 26,0% | 25,0% |
| Blid | 36,0% | 31,2% |
| Balanceret | 10,0% | 12,5% |
| Kraftig kontrast | 8,0% | 6,2% |
| Udsagn | 20,0% | 25,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 10,0% | 25,0% |
| Blødt blandet palet | 10,0% | 12,5% |
| Balanceret harmoni | 22,0% | 6,2% |
| Stærk farveenhed | 42,0% | 43,8% |
| Sammenhængende palette | 16,0% | 12,5% |
Hvordan er de mest viste værker af Nicolas Tournier fordelt over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende data
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Christ on the Cross with th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lute Player | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| LE CONCERT | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Crucifixion | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Glædelig Gesellschaft | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| LE CHRIST EN CROIX, LA VIER… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Soldier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Denial of Peter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| David with the Head of Goli… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| David with Goliath’s head | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvordan er læserfordelingen for Nicolas Tournier fordelt på sprog?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvad er det daglige læserantal for Nicolas Tournier, inklusive prognose?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende data
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 100 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
Nicolas Tournier: ofte stillede spørgsmål
Hvad er det mest opsøgte værk af Nicolas Tournier?
- Glædelig Gesellschaft: 300 besøg, 19% af de samlede visninger. Listen går op til rang 10.
Hvad er læsersegmentet for Nicolas Tournier?
- 2.300 besøg over tolv måneder (1.000 kunstnerprofil, 1.300 værker).
Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af Nicolas Tournier?
- Ja, Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 62% af besøgene for 32% af kataloget.