Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Ol'ga Rozanova på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Ol'ga Rozanova: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Ol'ga Rozanova i WikiOO.org-databasen Non-Objective Composition (Suprematism): 300 besøg, hvilket udgør 12% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Flight of an Aeroplane og Blue on Tin. Siderne for Ol'ga Rozanova er blevet vist 3.900 gange: 1.500 gange på kunstnerprofilen og 2.400 gange på de enkelte værker. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 3.000 besøg. Rådgivning foregår på enheder (69%), telefoner (28%) og tablets (3%). Læsere opsøger Tydelig farveintensitet (Farvemætning) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 38% af besøgene mod 16% af værkerne.
De 10 mest opsøgte værker af Ol'ga Rozanova
Værker af Ol'ga Rozanova rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
Non-Objective Composition (Suprematism), 1916
300 besøg · 12,5%
-
2
Flight of an Aeroplane, 1916
200 besøg · 8,3%
-
3
Blue on Tin
200 besøg · 8,3%
-
4
Non-Objective Composition (Suprematism)
200 besøg · 8,3%
-
5
Non-objective Composition, 1916
100 besøg · 4,2%
-
6
Four aces (Simultaneous Composition), 1916
100 besøg · 4,2%
-
7
Color Painting (Non-Objective Composition), 1917
100 besøg · 4,2%
-
8
The factory and the bridge, 1913
100 besøg · 4,2%
-
9
Lady in pink (Artist's sister Anna Rozanova), 1911
100 besøg · 4,2%
-
10
Still Life, 1913
100 besøg · 4,2%
Hvor mange gange bliver Ol'ga Rozanovas profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 1.000 | 2.000 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 400 | 200 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Ol'ga Rozanova opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af Ol'ga Rozanova læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 6,0% | 12,5% |
| Blød skygge | 24,0% | 16,7% |
| Blød lysstyrke | 46,0% | 45,8% |
| Lysende balance | 20,0% | 20,8% |
| Lysstærk | 4,0% | 4,2% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 26,0% | 16,7% |
| Dæmpet farvemætning | 34,0% | 20,8% |
| Afbalanceret blød | 22,0% | 20,8% |
| Tydelig farveintensitet | 16,0% | 37,5% |
| Levende farve | 2,0% | 4,2% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 44,4% | 55,0% |
| Neutrale nuancer | 30,6% | 10,0% |
| Mørke toner | 19,4% | 25,0% |
| Pastelfarver | 2,8% | 5,0% |
| Varme toner | 2,8% | 5,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 26,0% | 20,8% |
| Afbalanceret | 60,0% | 50,0% |
| Levende og mættet | 14,0% | 29,2% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 0,0% |
| Blid | 8,0% | 4,2% |
| Balanceret | 2,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 24,0% | 25,0% |
| Udsagn | 62,0% | 70,8% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 50,0% | 29,2% |
| Blødt blandet palet | 26,0% | 37,5% |
| Balanceret harmoni | 6,0% | 8,3% |
| Stærk farveenhed | 14,0% | 16,7% |
| Sammenhængende palette | 4,0% | 8,3% |
Hvilke værker af Ol'ga Rozanova bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Female Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Suprematism | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sideboard with Dishes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Working Casket | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape. Futurist Composi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Embankment | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Suprematism | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Man on the Street (Analysis… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Non-Objective Composition.… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Writing Desk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruges til at se Ol'ga Rozanova?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Datatabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.700 | 69,2% |
| telefoner | 1.100 | 28,2% |
| tablets | 100 | 2,6% |
På hvilke sprog bliver Ol'ga Rozanova opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 700 | 70,0% |
| spansk | 300 | 30,0% |
Hvor mange konsultationer med Ol'ga Rozanova er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 100 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 100 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 300 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 100 |
| tir 6 Okt | 1.100 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 200 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 100 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 300 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 100 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 300 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 100 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 400 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om læserantallet for Ol'ga Rozanova
Hvilke værker af Ol'ga Rozanova bliver mest opsøgt?
- Non-Objective Composition (Suprematism), med 300 visninger (12% af alle opslag for Ol'ga Rozanova). Listen ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange gange bliver Ol'ga Rozanova opsøgt på WikiOO.org?
- 3.900 gange i løbet af tolv måneder: 1.500 på kunstnerprofilen og 2.400 på værkerne.
På hvilke enheder bliver Ol'ga Rozanova opsøgt?
- Ol'ga Rozanova bliver opsøgt på enheder (69%), telefoner (28%) og tablets (3%); enheder udgør 69% af opsøgelserne.
Hvilken type værker fra Ol'ga Rozanova foretrækker læserne?
- Tydelig farveintensitet (Farvemætning): 38% af besøgene, mod 16% af kataloget.