Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Oliver Clare på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Oliver Clare: hvad konsultationerne viser
Det mest viste værk af Oliver Clare er Still Life With Apples, Grapes, Strawberry med 100 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 12% af alle visninger. Efterfølges i ranglisten af Still Life, Fruit - og Still Life Of Fruit Ii. Kunstnerens side blev åbnet 700 gange og værkernes sider 700 gange, i alt 1.400 gange. Mellem Sept 2026 og Okt 2026 faldt antallet af visninger med 100%. Jul 2026 er måneden med flest forespørgsler: 1.100. Læsere vælger Kraftig kontrast (Kontrast) ved 62% af besøgene, hvor det repræsenterer 35% af kataloget.
Oliver Clare: de 8 mest opslagte værker
Hver post viser et værk af Oliver Clare og dets placering baseret på antallet af visninger på WikiOO.org i de seneste tolv måneder.
-
1
Still Life With Apples, Grapes, Strawberry
100 besøg · 12,5%
-
2
Still Life, Fruit -
100 besøg · 12,5%
-
3
Still Life Of Fruit Ii
100 besøg · 12,5%
-
4
Still Life, Fruit
100 besøg · 12,5%
-
5
Primroses And Bird's Nests On A Mossy Bank
100 besøg · 12,5%
-
6
Still Life With Blossom
100 besøg · 12,5%
-
7
Still Life With Plums, Gooseberries, Apple, Pear
100 besøg · 12,5%
-
8
Still Life Of Apples, Grapes, Raspberries
100 besøg · 12,5%
Hvornår er posten for Oliver Clare blevet vist?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Tallene i en tabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 600 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra Oliver Clare vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger læserne blandt værkerne fra Oliver Clare?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Tallene i en tabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 22,5% | 12,5% |
| Blød skygge | 70,0% | 75,0% |
| Blød lysstyrke | 7,5% | 12,5% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 2,5% | 0,0% |
| Dæmpet farvemætning | 37,5% | 37,5% |
| Afbalanceret blød | 50,0% | 50,0% |
| Tydelig farveintensitet | 10,0% | 12,5% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 20,0% | 12,5% |
| Afbalanceret | 72,5% | 75,0% |
| Levende og mættet | 7,5% | 12,5% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 25,0% | 25,0% |
| Balanceret | 25,0% | 12,5% |
| Kraftig kontrast | 35,0% | 62,5% |
| Udsagn | 15,0% | 0,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 12,5% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 7,5% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 20,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 50,0% | 75,0% |
| Sammenhængende palette | 10,0% | 25,0% |
Hvilke værker af Oliver Clare er blevet mest vist måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Tallene i en tabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Grapes, Apples, Gooseberrie… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Flowers and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Bird's Nest | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life of Primroses and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life of Flowers and B… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life of Bird's Nest a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Primroses, Apple Blossoms a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Potted Flowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Flowers and Bird's Nest by… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Flowers and a Bird's Nest | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Oliver Clare opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange konsultationer pr. dag for Oliver Clare, og de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Tallene i en tabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
Om læserne af Oliver Clare
Hvilket værk af Oliver Clare bliver oftest vist?
- Still Life With Apples, Grapes, Strawberry først med 100 besøg og 12% af forespørgsler. 8 værker er rangeret højere.
Hvor stor er læserskaren for Oliver Clare på WikiOO.org?
- 1.400 besøg over tolv måneder: 700 til kunstnerprofilen, 700 til værkerne.
Hvilke værker af Oliver Clare matcher læsernes valg?
- Værker beskrevet som Kraftig kontrast (Kontrast) modtager 62% af de besøg, der er for 35% af kataloget.