Oskar Kokoschka Læser- og konsultationsstatistikker

1886 – 1980

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Oskar Kokoschka på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Oskar Kokoschka: læsertalsresume

I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Oskar Kokoschka i WikiOO.org-databasen Selvportræt af en 'degeneret kunstner': 1.900 besøg, hvilket udgør 9% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Bruden ved vinden og Anschluß - Alice in Wonderland. Siderne for Oskar Kokoschka er blevet vist 18.300 gange: 3.400 gange på kunstnerprofilen og 14.900 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer faldt med 5% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 14.100 besøg. Opslagene er skrevet på estisk (58%), italiensk (10%) og finsk (8%). Rådgivning foregår på enheder (74%), telefoner (23%) og tablets (3%). Læsere opsøger Blød skygge (Lysstyrke) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 49% af besøgene mod 30% af værkerne.

De 10 mest opsøgte værker af Oskar Kokoschka

Værker af Oskar Kokoschka rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.

  1. Selvportræt af en 'degeneret kunstner' 1 Selvportræt af en 'degeneret kunstner', 1937 1.900 besøg · 8,9%
  2. Bruden ved vinden 2 Bruden ved vinden, 1914 1.600 besøg · 7,5%
  3. Anschluß - Alice in Wonderland 3 Anschluß - Alice in Wonderland, 1942 1.200 besøg · 5,6%
  4. Portrait of Lotte Franzos 4 Portrait of Lotte Franzos, 1909 1.000 besøg · 4,7%
  5. Dolomitlandskab 5 Dolomitlandskab, 1913 900 besøg · 4,2%
  6. Augustus Bridge - Dresden 6 Augustus Bridge - Dresden, 1923 800 besøg · 3,7%
  7. Pourquoi nous combattons, What we are fighting for, Huile sur Toile, 7 Pourquoi nous combattons, What we are fighting for, Huile sur Toile, 600 besøg · 2,8%
  8. The Annunciation 8 The Annunciation, 1911 600 besøg · 2,8%
  9. Alter Mann (Vater Hirsch) 9 Alter Mann (Vater Hirsch), 1909 400 besøg · 1,9%
  10. Fillette à la poupée, Young girl with the headstock , Huile sur Toile, 10 Fillette à la poupée, Young girl with the headstock , Huile sur Toile, 400 besøg · 1,9%

Hvor mange gange bliver Oskar Kokoschkas profil vist hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100400
Jul 20261.70012.400
Aug 20265001.400
Sept 20261.100700

Hvor ofte bliver værkerne fra Oskar Kokoschka opsøgt?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Oskar Kokoschka bliver mest set, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Selvportræt af en 'degenere…00000000060000
Dolomitlandskab0000000005001000
Bruden ved vinden0000000005000200
Bruden ved vinden000000000000
Alter Mann (Vater Hirsch)0000000002001000
Gino Schmidt0000000010010000
Veronica00000000020000
Poster design of the period…00000000003000
La Saga de Prométhée000000000000
Double Portrait Oskar Kokos…00000000020000

Hvilke enheder bruges til at se Oskar Kokoschka?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder13.60074,3%
telefoner4.20023,0%
tablets5002,7%

På hvilke sprog bliver Oskar Kokoschka opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
estisk2.30057,5%
italiensk40010,0%
finsk3007,5%
engelsk2005,0%
hollandsk2005,0%
tyrkisk2005,0%
tysk1002,5%
japansk1002,5%
koreansk1002,5%
slovensk1002,5%

Hvor mange konsultationer med Oskar Kokoschka er der om dagen, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
tor 24 Sept200
fre 25 Sept800
lør 26 Sept200
søn 27 Sept700
man 28 Sept300
tir 29 Sept200
ons 30 Sept100
tor 1 Okt400
fre 2 Okt300
lør 3 Okt300
søn 4 Okt1.700
man 5 Okt400
tir 6 Okt400
ons 7 Okt700
tor 8 Okt600
fre 9 Okt400
lør 10 Okt1.100
søn 11 Okt400
man 12 Okt600
tir 13 Okt400
ons 14 Okt700
tor 15 Okt (forventet)500
fre 16 Okt (forventet)700
lør 17 Okt (forventet)700
søn 18 Okt (forventet)1.300
man 19 Okt (forventet)600
tir 20 Okt (forventet)500
ons 21 Okt (forventet)700
tor 22 Okt (forventet)600
fre 23 Okt (forventet)800
lør 24 Okt (forventet)800
søn 25 Okt (forventet)1.400
man 26 Okt (forventet)700
tir 27 Okt (forventet)500
ons 28 Okt (forventet)800
tor 29 Okt (forventet)700
fre 30 Okt (forventet)800
lør 31 Okt (forventet)900
søn 1 Nov (forventet)1.600
man 2 Nov (forventet)700
tir 3 Nov (forventet)600
ons 4 Nov (forventet)800

Spørgsmål om læserantallet for Oskar Kokoschka

Hvilke værker af Oskar Kokoschka bliver mest opsøgt?

Selvportræt af en 'degeneret kunstner', med 1.900 visninger (9% af alle opslag for Oskar Kokoschka). Listen ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange gange bliver Oskar Kokoschka opsøgt på WikiOO.org?

18.300 gange i løbet af tolv måneder: 3.400 på kunstnerprofilen og 14.900 på værkerne.

På hvilke enheder bliver Oskar Kokoschka opsøgt?

Oskar Kokoschka bliver opsøgt på enheder (74%), telefoner (23%) og tablets (3%); enheder udgør 74% af opsøgelserne.

På hvilke sprog bliver Oskar Kokoschka opsøgt?

På estisk (58%), italiensk (10%) og finsk (8%). estisk er førende med 58%.

Hvilken type værker fra Oskar Kokoschka foretrækker læserne?

Blød skygge (Lysstyrke): 49% af besøgene, mod 30% af kataloget.