Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Peeter Den Yngre Neeffs på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Peeter Den Yngre Neeffs: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Peeter Den Yngre Neeffs i WikiOO.org-databasen Interior of St Bavo, Haarlem: 400 besøg, hvilket udgør 29% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af The Interior of the Dominican Church, Antwerp, Looking East, with the Procession of the Holy Sacrament, Peeter Neeffs (I), 1636 og 208l13033 - (6VRWK). Siderne for Peeter Den Yngre Neeffs er blevet vist 2.300 gange: 900 gange på kunstnerprofilen og 1.400 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer faldt med 100% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 1.900 besøg. Læsere opsøger Seren (Kontrast) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 57% af besøgene mod 38% af værkerne.
De 9 mest opsøgte værker af Peeter Den Yngre Neeffs
Værker af Peeter Den Yngre Neeffs rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
Interior of St Bavo, Haarlem
400 besøg · 28,6%
-
2
The Interior of the Dominican Church, Antwerp, Looking East, with the Procession of the Holy Sacrament, Peeter Neeffs (I), 1636, 1636
200 besøg · 14,3%
-
3
208l13033 - (6VRWK)
200 besøg · 14,3%
-
4
Interior of the Antwerp Cathedral, 1660
100 besøg · 7,1%
-
5
Interiøret af en kirke
100 besøg · 7,1%
-
6
Interior of a Gothic Church, 1653
100 besøg · 7,1%
-
7
Interior of Antwerp Cathedral
100 besøg · 7,1%
-
8
Een kerkinterieur
100 besøg · 7,1%
-
9
Interior of a Cathedral, 1659
100 besøg · 7,1%
Hvor mange gange bliver Peeter Den Yngre Neeffss profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 1.300 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Peeter Den Yngre Neeffs opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af Peeter Den Yngre Neeffs læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 56,2% | 64,3% |
| Blød skygge | 37,5% | 28,6% |
| Blød lysstyrke | 6,2% | 7,1% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 25,0% | 14,3% |
| Dæmpet farvemætning | 25,0% | 28,6% |
| Afbalanceret blød | 43,8% | 50,0% |
| Tydelig farveintensitet | 6,2% | 7,1% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 83,3% | 90,0% |
| Mørke toner | 8,3% | 10,0% |
| Monokrom | 8,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 43,8% | 42,9% |
| Afbalanceret | 56,2% | 57,1% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 37,5% | 57,1% |
| Blid | 31,2% | 21,4% |
| Balanceret | 6,2% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 6,2% | 0,0% |
| Udsagn | 18,8% | 21,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 12,5% | 7,1% |
| Balanceret harmoni | 6,2% | 7,1% |
| Stærk farveenhed | 12,5% | 14,3% |
| Sammenhængende palette | 68,8% | 71,4% |
Hvilke værker af Peeter Den Yngre Neeffs bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Interior of the Antwerp Cat… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Interiøret af en gotisk kir… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of St Bavo, Haarlem | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 |
| Interior of a Gothic Church… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interiøret af en kirke | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Antwerp Cathedral, Belgium | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of Antwerp Cathedr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Cathedral Interior | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interior of a Gothic Church | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Interior of Antwerp Cathedr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Peeter Den Yngre Neeffs opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange konsultationer med Peeter Den Yngre Neeffs er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 21 Sept | 0 |
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 100 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt (forventet) | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 100 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 200 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 200 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om læserantallet for Peeter Den Yngre Neeffs
Hvilke værker af Peeter Den Yngre Neeffs bliver mest opsøgt?
- Interior of St Bavo, Haarlem, med 400 visninger (29% af alle opslag for Peeter Den Yngre Neeffs). Listen ovenfor viser 9 værker.
Hvor mange gange bliver Peeter Den Yngre Neeffs opsøgt på WikiOO.org?
- 2.300 gange i løbet af tolv måneder: 900 på kunstnerprofilen og 1.400 på værkerne.
Hvilken type værker fra Peeter Den Yngre Neeffs foretrækker læserne?
- Seren (Kontrast): 57% af besøgene, mod 38% af kataloget.