Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Pierre-Eugène Montézin på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Pierre-Eugène Montézin: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Pierre-Eugène Montézin i WikiOO.org-databasen Village under the Rain: 100 besøg, hvilket udgør 10% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Hay mowing og The road. Siderne for Pierre-Eugène Montézin er blevet vist 1.200 gange: 300 gange på kunstnerprofilen og 900 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer faldt med 100% fra Sept 2026 til Okt 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 900 besøg. Læsere opsøger Stærk farveenhed (Farveharmoni) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 70% af besøgene mod 48% af værkerne.
De 10 mest opsøgte værker af Pierre-Eugène Montézin
Værker af Pierre-Eugène Montézin rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
Village under the Rain
100 besøg · 10,0%
-
2
Hay mowing
100 besøg · 10,0%
-
3
The road
100 besøg · 10,0%
-
4
Bridge upon the River, Sainte-Gemme-Moronval
100 besøg · 10,0%
-
5
Hay mowing
100 besøg · 10,0%
-
6
The Harvest at By
100 besøg · 10,0%
-
7
Young women knitting
100 besøg · 10,0%
-
8
The gear
100 besøg · 10,0%
-
9
View on the Etang
100 besøg · 10,0%
-
10
The rabbits
100 besøg · 10,0%
Hvor mange gange bliver Pierre-Eugène Montézins profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 200 | 700 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Pierre-Eugène Montézin opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af Pierre-Eugène Montézin læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 18,0% | 10,0% |
| Blød lysstyrke | 66,0% | 70,0% |
| Lysende balance | 16,0% | 20,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 12,0% | 10,0% |
| Dæmpet farvemætning | 42,0% | 60,0% |
| Afbalanceret blød | 44,0% | 30,0% |
| Tydelig farveintensitet | 2,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 68,4% | 80,0% |
| Jordagtig | 15,8% | 20,0% |
| Mørke toner | 10,5% | 0,0% |
| Pastelfarver | 5,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 10,0% | 0,0% |
| Afbalanceret | 80,0% | 80,0% |
| Levende og mættet | 10,0% | 20,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 6,0% | 0,0% |
| Blid | 34,0% | 40,0% |
| Balanceret | 18,0% | 20,0% |
| Kraftig kontrast | 32,0% | 40,0% |
| Udsagn | 10,0% | 0,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 12,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 10,0% | 10,0% |
| Balanceret harmoni | 14,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 48,0% | 70,0% |
| Sammenhængende palette | 16,0% | 20,0% |
Hvilke værker af Pierre-Eugène Montézin bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The bathing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Harvest at By | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hay mowing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Hay-Mowing at the Bank of t… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with Two Fishermen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Quai in Saint-Mammes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Snow Effect | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Orchard in bloom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Heron at Grenouilles | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fishing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Pierre-Eugène Montézin opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange konsultationer med Pierre-Eugène Montézin er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om læserantallet for Pierre-Eugène Montézin
Hvilke værker af Pierre-Eugène Montézin bliver mest opsøgt?
- Village under the Rain, med 100 visninger (10% af alle opslag for Pierre-Eugène Montézin). Listen ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange gange bliver Pierre-Eugène Montézin opsøgt på WikiOO.org?
- 1.200 gange i løbet af tolv måneder: 300 på kunstnerprofilen og 900 på værkerne.
Hvilken type værker fra Pierre-Eugène Montézin foretrækker læserne?
- Stærk farveenhed (Farveharmoni): 70% af besøgene, mod 48% af kataloget.