Raffaello Santi Læser- og konsultationsstatistikker

1483 – 1520

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Raffaello Santi på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Raffaello Santi: læsertalsresume

I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Raffaello Santi i WikiOO.org-databasen Atheners Skole: 35.000 besøg, hvilket udgør 10% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Transfigurationen og Madonna della Seggiola (Sedia). Siderne for Raffaello Santi er blevet vist 404.800 gange: 76.300 gange på kunstnerprofilen og 328.500 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer faldt med 35% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 216.600 besøg. Opslagene er skrevet på engelsk (29%), russisk (12%) og spansk (6%). Læserne befinder sig primært i USA (12%), Rusland (7%) og Italien (7%). Rådgivning foregår på enheder (58%), telefoner (38%) og tablets (4%). Læsere opsøger Dæmpet farvemætning (Farvemætning) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 61% af besøgene mod 40% af værkerne.

De 10 mest opsøgte værker af Raffaello Santi

Værker af Raffaello Santi rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.

  1. Atheners Skole 1 Atheners Skole, 1511 35.000 besøg · 9,8%
  2. Transfigurationen 2 Transfigurationen, 1520 31.400 besøg · 8,8%
  3. Madonna della Seggiola (Sedia) 3 Madonna della Seggiola (Sedia), 1514 22.200 besøg · 6,2%
  4. The Transfiguration 4 The Transfiguration, 1519 11.700 besøg · 3,3%
  5. The Sistine Madonna 5 The Sistine Madonna, 1513 8.000 besøg · 2,2%
  6. Madonna af Prag 6 Madonna af Prag, 1506 7.900 besøg · 2,2%
  7. La Belle Jardinière 7 La Belle Jardinière, 1507 7.200 besøg · 2,0%
  8. Jomfruens bryllup 8 Jomfruens bryllup, 1504 5.900 besøg · 1,7%
  9. Den Sixtinske Madonna 9 Den Sixtinske Madonna, 1513 5.000 besøg · 1,4%
  10. Bindo Altoviti 10 Bindo Altoviti, 1515 4.300 besøg · 1,2%

Hvor mange gange bliver Raffaello Santis profil vist hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20264007.000
Jul 202621.300195.300
Aug 202624.70085.000
Sept 202629.90041.200

Hvor ofte bliver værkerne fra Raffaello Santi opsøgt?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Raffaello Santi bliver mest set, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Atheners Skole0000000009.70011.9008.800
Sistine Madonna0000000005002.0000
Transfigurationen000000002009.60017.1003.700
Jomfruens bryllup0000000003.4001.900300
La Fornarina000000000200100200
Madonna med stillidsen000000000000
La Belle Jardinière0000000003.0003.600300
De Tre Græer0000000001.000500500
Madonna della Seggiola000000000000
Madonna in the Meadow000000000000

Hvilke enheder bruges til at se Raffaello Santi?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder234.80058,0%
telefoner154.50038,2%
tablets15.5003,8%

På hvilke sprog bliver Raffaello Santi opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
engelsk8.90029,2%
russisk3.70012,1%
spansk1.8005,9%
italiensk1.7005,6%
koreansk1.7005,6%
svensk1.4004,6%
finsk1.2003,9%
serbisk1.2003,9%
tysk1.0003,3%
fransk9003,0%

Hvor mange konsultationer med Raffaello Santi er der om dagen, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
ons 7 Okt6.700
tor 8 Okt5.600
fre 9 Okt4.100
lør 10 Okt4.100
søn 11 Okt6.100
man 12 Okt7.200
tir 13 Okt4.700
ons 14 Okt5.100
tor 15 Okt4.600
fre 16 Okt5.400
lør 17 Okt4.400
søn 18 Okt6.400
man 19 Okt9.800
tir 20 Okt10.300
ons 21 Okt13.400
tor 22 Okt15.600
fre 23 Okt7.200
lør 24 Okt7.000
søn 25 Okt7.600
man 26 Okt10.200
tir 27 Okt7.600
ons 28 Okt (forventet)13.400
tor 29 Okt (forventet)13.700
fre 30 Okt (forventet)8.900
lør 31 Okt (forventet)8.200
søn 1 Nov (forventet)10.700
man 2 Nov (forventet)14.500
tir 3 Nov (forventet)12.000
ons 4 Nov (forventet)15.200
tor 5 Nov (forventet)15.500
fre 6 Nov (forventet)10.100
lør 7 Nov (forventet)9.300
søn 8 Nov (forventet)12.100
man 9 Nov (forventet)16.400
tir 10 Nov (forventet)13.600
ons 11 Nov (forventet)16.700
tor 12 Nov (forventet)17.100
fre 13 Nov (forventet)11.100
lør 14 Nov (forventet)10.300
søn 15 Nov (forventet)13.300
man 16 Nov (forventet)18.000
tir 17 Nov (forventet)15.000

Spørgsmål om læserantallet for Raffaello Santi

Hvilke værker af Raffaello Santi bliver mest opsøgt?

Atheners Skole, med 35.000 visninger (10% af alle opslag for Raffaello Santi). Listen ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange gange bliver Raffaello Santi opsøgt på WikiOO.org?

404.800 gange i løbet af tolv måneder: 76.300 på kunstnerprofilen og 328.500 på værkerne.

På hvilke enheder bliver Raffaello Santi opsøgt?

Raffaello Santi bliver opsøgt på enheder (58%), telefoner (38%) og tablets (4%); enheder udgør 58% af opsøgelserne.

På hvilke sprog bliver Raffaello Santi opsøgt?

På engelsk (29%), russisk (12%) og spansk (6%). engelsk er førende med 29%.

Hvilken type værker fra Raffaello Santi foretrækker læserne?

Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 61% af besøgene, mod 40% af kataloget.