Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Remedios Varo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Remedios Varo: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Remedios Varo i WikiOO.org-databasen The call: 3.500 besøg, hvilket udgør 8% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Embroidering the Earth's mantle og Cats' Paradise. Siderne for Remedios Varo er blevet vist 56.400 gange: 17.700 gange på kunstnerprofilen og 38.700 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 93% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 25.600 besøg. Opslagene er skrevet på italiensk (24%), spansk (13%) og svensk (11%). Rådgivning foregår på enheder (56%), telefoner (40%) og tablets (4%). Læsere opsøger Mørk (Lysstyrke) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 32% af besøgene mod 12% af værkerne.
De 10 mest opsøgte værker af Remedios Varo
Værker af Remedios Varo rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
The call
3.500 besøg · 7,9%
-
2
Embroidering the Earth's mantle
3.000 besøg · 6,8%
-
3
Cats' Paradise
1.800 besøg · 4,1%
-
4
Creation of birds
1.700 besøg · 3,8%
-
5
Dead leaves
1.600 besøg · 3,6%
-
6
Vegetarian vampire
1.300 besøg · 2,9%
-
7
The farewell
1.200 besøg · 2,7%
-
8
Harmony
1.200 besøg · 2,7%
-
9
The other clock 3
1.100 besøg · 2,5%
-
10
Premonition
1.100 besøg · 2,5%
Hvor mange gange bliver Remedios Varos profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 400 |
| Jul 2026 | 6.300 | 19.300 |
| Aug 2026 | 2.600 | 7.700 |
| Sept 2026 | 8.600 | 11.300 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Remedios Varo opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af Remedios Varo læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 12,0% | 32,0% |
| Blød skygge | 28,0% | 35,1% |
| Blød lysstyrke | 14,0% | 14,4% |
| Lysende balance | 16,0% | 6,3% |
| Lysstærk | 30,0% | 12,2% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 46,0% | 26,1% |
| Dæmpet farvemætning | 8,0% | 8,8% |
| Afbalanceret blød | 12,0% | 25,4% |
| Tydelig farveintensitet | 30,0% | 34,7% |
| Levende farve | 4,0% | 5,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørke toner | 32,6% | 49,9% |
| Jordagtig | 16,3% | 27,9% |
| Neutrale nuancer | 30,2% | 12,5% |
| Monokrom | 11,6% | 6,1% |
| Pastelfarver | 9,3% | 3,6% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 46,0% | 29,3% |
| Afbalanceret | 26,0% | 36,5% |
| Levende og mættet | 28,0% | 34,2% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 18,0% | 13,3% |
| Blid | 22,0% | 35,4% |
| Balanceret | 18,0% | 17,1% |
| Kraftig kontrast | 20,0% | 21,4% |
| Udsagn | 22,0% | 12,8% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 2,0% | 3,8% |
| Blødt blandet palet | 6,0% | 4,3% |
| Balanceret harmoni | 4,0% | 9,5% |
| Stærk farveenhed | 26,0% | 34,0% |
| Sammenhængende palette | 62,0% | 48,4% |
Hvilke værker af Remedios Varo bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Embroidering the Earth's ma… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 500 | 400 | 1.200 |
| Icon 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 300 |
| The farewell | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 200 | 500 |
| Vegetarian vampire | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 | 800 |
| Find | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 0 | 400 |
| Harmony | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 | 0 | 200 |
| Breaking the vicious circle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 300 |
| Star catcher | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 300 |
| Mimicry | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| The call | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 900 | 1.400 |
Hvilke enheder bruges til at se Remedios Varo?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Datatabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 31.600 | 56,0% |
| telefoner | 22.300 | 39,5% |
| tablets | 2.500 | 4,4% |
På hvilke sprog bliver Remedios Varo opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| italiensk | 2.900 | 24,4% |
| spansk | 1.500 | 12,6% |
| svensk | 1.300 | 10,9% |
| engelsk | 1.200 | 10,1% |
| portugisisk | 1.200 | 10,1% |
| russisk | 800 | 6,7% |
| tysk | 400 | 3,4% |
| ukrainsk | 400 | 3,4% |
| tjekkisk | 300 | 2,5% |
| ungarsk | 300 | 2,5% |
Hvor mange konsultationer med Remedios Varo er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 1.000 |
| ons 23 Sept | 300 |
| tor 24 Sept | 1.100 |
| fre 25 Sept | 1.700 |
| lør 26 Sept | 1.600 |
| søn 27 Sept | 1.400 |
| man 28 Sept | 700 |
| tir 29 Sept | 800 |
| ons 30 Sept | 600 |
| tor 1 Okt | 800 |
| fre 2 Okt | 1.400 |
| lør 3 Okt | 900 |
| søn 4 Okt | 2.700 |
| man 5 Okt | 2.200 |
| tir 6 Okt | 700 |
| ons 7 Okt | 2.500 |
| tor 8 Okt | 1.300 |
| fre 9 Okt | 1.300 |
| lør 10 Okt | 500 |
| søn 11 Okt | 900 |
| man 12 Okt | 1.300 |
| tir 13 Okt (forventet) | 900 |
| ons 14 Okt (forventet) | 1.200 |
| tor 15 Okt (forventet) | 1.100 |
| fre 16 Okt (forventet) | 1.500 |
| lør 17 Okt (forventet) | 1.000 |
| søn 18 Okt (forventet) | 1.700 |
| man 19 Okt (forventet) | 1.400 |
| tir 20 Okt (forventet) | 900 |
| ons 21 Okt (forventet) | 1.200 |
| tor 22 Okt (forventet) | 1.100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 1.500 |
| lør 24 Okt (forventet) | 1.100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 1.800 |
| man 26 Okt (forventet) | 1.500 |
| tir 27 Okt (forventet) | 900 |
| ons 28 Okt (forventet) | 1.200 |
| tor 29 Okt (forventet) | 1.200 |
| fre 30 Okt (forventet) | 1.600 |
| lør 31 Okt (forventet) | 1.100 |
| søn 1 Nov (forventet) | 1.800 |
| man 2 Nov (forventet) | 1.500 |
Spørgsmål om læserantallet for Remedios Varo
Hvilke værker af Remedios Varo bliver mest opsøgt?
- The call, med 3.500 visninger (8% af alle opslag for Remedios Varo). Listen ovenfor viser 10 værker.
Hvor mange gange bliver Remedios Varo opsøgt på WikiOO.org?
- 56.400 gange i løbet af tolv måneder: 17.700 på kunstnerprofilen og 38.700 på værkerne.
På hvilke enheder bliver Remedios Varo opsøgt?
- Remedios Varo bliver opsøgt på enheder (56%), telefoner (40%) og tablets (4%); enheder udgør 56% af opsøgelserne.
På hvilke sprog bliver Remedios Varo opsøgt?
- På italiensk (24%), spansk (13%) og svensk (11%). italiensk er førende med 24%.
Hvilken type værker fra Remedios Varo foretrækker læserne?
- Mørk (Lysstyrke): 32% af besøgene, mod 12% af kataloget.