Remedios Varo Læser- og konsultationsstatistikker

1865 – 1911

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Remedios Varo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Remedios Varo: læsertalsresume

I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Remedios Varo i WikiOO.org-databasen The call: 3.500 besøg, hvilket udgør 8% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af Embroidering the Earth's mantle og Cats' Paradise. Siderne for Remedios Varo er blevet vist 56.400 gange: 17.700 gange på kunstnerprofilen og 38.700 gange på de enkelte værker. Antallet af konsultationer steg med 93% fra Aug 2026 til Sept 2026. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 25.600 besøg. Opslagene er skrevet på italiensk (24%), spansk (13%) og svensk (11%). Rådgivning foregår på enheder (56%), telefoner (40%) og tablets (4%). Læsere opsøger Mørk (Lysstyrke) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 32% af besøgene mod 12% af værkerne.

De 10 mest opsøgte værker af Remedios Varo

Værker af Remedios Varo rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.

  1. The call 1 The call 3.500 besøg · 7,9%
  2. Embroidering the Earth's mantle 2 Embroidering the Earth's mantle 3.000 besøg · 6,8%
  3. Cats' Paradise 3 Cats' Paradise 1.800 besøg · 4,1%
  4. Creation of birds 4 Creation of birds 1.700 besøg · 3,8%
  5. Dead leaves 5 Dead leaves 1.600 besøg · 3,6%
  6. Vegetarian vampire 6 Vegetarian vampire 1.300 besøg · 2,9%
  7. The farewell 7 The farewell 1.200 besøg · 2,7%
  8. Harmony 8 Harmony 1.200 besøg · 2,7%
  9. The other clock 3 9 The other clock 3 1.100 besøg · 2,5%
  10. Premonition 10 Premonition 1.100 besøg · 2,5%

Hvor mange gange bliver Remedios Varos profil vist hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200400
Jul 20266.30019.300
Aug 20262.6007.700
Sept 20268.60011.300

Hvor ofte bliver værkerne fra Remedios Varo opsøgt?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Remedios Varo bliver mest set, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Embroidering the Earth's ma…000000001005004001.200
Icon 1000000000200100300
The farewell000000000400200500
Vegetarian vampire0000000005000800
Find0000000006000400
Harmony0000000007000200
Breaking the vicious circle0000000000400300
Star catcher0000000002000300
Mimicry0000000002000100
The call0000000006009001.400

Hvilke enheder bruges til at se Remedios Varo?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder31.60056,0%
telefoner22.30039,5%
tablets2.5004,4%

På hvilke sprog bliver Remedios Varo opsøgt?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
italiensk2.90024,4%
spansk1.50012,6%
svensk1.30010,9%
engelsk1.20010,1%
portugisisk1.20010,1%
russisk8006,7%
tysk4003,4%
ukrainsk4003,4%
tjekkisk3002,5%
ungarsk3002,5%

Hvor mange konsultationer med Remedios Varo er der om dagen, og hvad er forventningen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
tir 22 Sept1.000
ons 23 Sept300
tor 24 Sept1.100
fre 25 Sept1.700
lør 26 Sept1.600
søn 27 Sept1.400
man 28 Sept700
tir 29 Sept800
ons 30 Sept600
tor 1 Okt800
fre 2 Okt1.400
lør 3 Okt900
søn 4 Okt2.700
man 5 Okt2.200
tir 6 Okt700
ons 7 Okt2.500
tor 8 Okt1.300
fre 9 Okt1.300
lør 10 Okt500
søn 11 Okt900
man 12 Okt1.300
tir 13 Okt (forventet)900
ons 14 Okt (forventet)1.200
tor 15 Okt (forventet)1.100
fre 16 Okt (forventet)1.500
lør 17 Okt (forventet)1.000
søn 18 Okt (forventet)1.700
man 19 Okt (forventet)1.400
tir 20 Okt (forventet)900
ons 21 Okt (forventet)1.200
tor 22 Okt (forventet)1.100
fre 23 Okt (forventet)1.500
lør 24 Okt (forventet)1.100
søn 25 Okt (forventet)1.800
man 26 Okt (forventet)1.500
tir 27 Okt (forventet)900
ons 28 Okt (forventet)1.200
tor 29 Okt (forventet)1.200
fre 30 Okt (forventet)1.600
lør 31 Okt (forventet)1.100
søn 1 Nov (forventet)1.800
man 2 Nov (forventet)1.500

Spørgsmål om læserantallet for Remedios Varo

Hvilke værker af Remedios Varo bliver mest opsøgt?

The call, med 3.500 visninger (8% af alle opslag for Remedios Varo). Listen ovenfor viser 10 værker.

Hvor mange gange bliver Remedios Varo opsøgt på WikiOO.org?

56.400 gange i løbet af tolv måneder: 17.700 på kunstnerprofilen og 38.700 på værkerne.

På hvilke enheder bliver Remedios Varo opsøgt?

Remedios Varo bliver opsøgt på enheder (56%), telefoner (40%) og tablets (4%); enheder udgør 56% af opsøgelserne.

På hvilke sprog bliver Remedios Varo opsøgt?

På italiensk (24%), spansk (13%) og svensk (11%). italiensk er førende med 24%.

Hvilken type værker fra Remedios Varo foretrækker læserne?

Mørk (Lysstyrke): 32% af besøgene, mod 12% af kataloget.