Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Salomon Van Ruysdael på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Salomon Van Ruysdael: statistikken i korte træk
After the Rain er det mest viste værk af Salomon Van Ruysdael: 1.000 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 36% af det samlede antal. Også ofte besøgt: A Landscape with a Carriage and Horsemen at a Pool og Still-Life with a Turkey. Samlede visninger: 3.600 (1.200 kunstnerprofiler, 2.400 værker). Højdepunkt: Jul 2026 (2.500 besøg). Enhedsfordeling: enheder (81%) og telefoner (19%). Observeret præference: Blød skygge (Lysstyrke), 64% af besøgene for 20% af kataloget.
Top 10 værker af Salomon Van Ruysdael efter antal visninger
Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af Salomon Van Ruysdael, der er blevet konsulteret mest.
-
1
After the Rain, 1631
1.000 besøg · 35,7%
-
2
A Landscape with a Carriage and Horsemen at a Pool, 1659
200 besøg · 7,1%
-
3
Still-Life with a Turkey, 1661
200 besøg · 7,1%
-
4
A Waterfall by a Cottage in a Hilly Landscape
200 besøg · 7,1%
-
5
A River Landscape with Fishermen
200 besøg · 7,1%
-
6
River scene with ferry boat, 1650
100 besøg · 3,6%
-
7
Seascape with Sailing Boat on the Left
100 besøg · 3,6%
-
8
River View with a Ferry and a Bastion, 1664
100 besøg · 3,6%
-
9
Sailing Vessels on an Inland Body of Water, Salomon van Ruysdael, c. 1640 - c. 1645, 1645
100 besøg · 3,6%
-
10
A Country Road, 1648
100 besøg · 3,6%
Hvad er det månedlige læsertal for Salomon Van Ruysdael-posten?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 1.000 | 1.500 |
| Aug 2026 | 100 | 300 |
| Sept 2026 | 0 | 400 |
Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af Salomon Van Ruysdael?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke kategorier af værker fra Salomon Van Ruysdael vælger læserne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende data
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Rolig | 44,4% | 72,2% |
| Fredfyldt | 33,3% | 11,1% |
| Reflekterende | 11,1% | 11,1% |
| Nostalgisk | 11,1% | 5,6% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 2,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 20,0% | 64,3% |
| Blød lysstyrke | 54,0% | 25,0% |
| Lysende balance | 18,0% | 10,7% |
| Lysstærk | 6,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 56,0% | 35,7% |
| Dæmpet farvemætning | 34,0% | 57,1% |
| Afbalanceret blød | 10,0% | 7,1% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 55,6% | 80,0% |
| Neutrale nuancer | 41,7% | 20,0% |
| Mørke toner | 2,8% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 52,0% | 67,9% |
| Afbalanceret | 46,0% | 32,1% |
| Levende og mættet | 2,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 3,6% |
| Blid | 12,0% | 0,0% |
| Balanceret | 10,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 30,0% | 25,0% |
| Udsagn | 44,0% | 71,4% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 8,0% | 17,9% |
| Blødt blandet palet | 14,0% | 3,6% |
| Balanceret harmoni | 6,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 40,0% | 64,3% |
| Sammenhængende palette | 32,0% | 14,3% |
Hvordan er de mest viste værker af Salomon Van Ruysdael fordelt over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende data
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A Country Road | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Still-Life with a Turkey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Marine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Drawing the Eel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River View with a Ferry and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Ferry near Gorinchem (detai… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ferry near Gorinchem | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River scene with ferry boat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| River Landscape at Arnheim | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Ferryboat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Bliver Salomon Van Ruysdael opsøgt via telefon eller computer?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.900 | 80,6% |
| telefoner | 700 | 19,4% |
Hvordan er læserfordelingen for Salomon Van Ruysdael fordelt på sprog?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvad er det daglige læserantal for Salomon Van Ruysdael, inklusive prognose?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende data
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 200 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 200 |
| tor 8 Okt | 200 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 300 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 100 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 100 |
| man 26 Okt (forventet) | 100 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 100 |
| man 2 Nov (forventet) | 100 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 100 |
| tor 5 Nov (forventet) | 100 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
Salomon Van Ruysdael: ofte stillede spørgsmål
Hvad er det mest opsøgte værk af Salomon Van Ruysdael?
- After the Rain: 1.000 besøg, 36% af de samlede visninger. Listen går op til rang 10.
Hvad er læsersegmentet for Salomon Van Ruysdael?
- 3.600 besøg over tolv måneder (1.200 kunstnerprofil, 2.400 værker).
Bliver Salomon Van Ruysdael oftere opsøgt via telefon eller computer?
- Konsultationer er fordelt på enheder (81%) og telefoner (19%); enheder fører med 81%.
Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af Salomon Van Ruysdael?
- Ja, Blød skygge (Lysstyrke): 64% af besøgene for 20% af kataloget.