Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Samuel Bough på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Samuel Bough: statistikken i korte træk
Children In The Stream - er det mest viste værk af Samuel Bough: 200 visninger over tolv måneder, hvilket svarer til 14% af det samlede antal. Også ofte besøgt: Pittenweem, Fife og Snowballing Outside Edinburgh University. Samlede visninger: 3.300 (1.900 kunstnerprofiler, 1.400 værker). Stigning på 25% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Højdepunkt: Jul 2026 (2.300 besøg). Enhedsfordeling: enheder (82%) og telefoner (18%). Observeret præference: Uharmonisk farvepalette (Farveharmoni), 14% af besøgene for 4% af kataloget.
Top 10 værker af Samuel Bough efter antal visninger
Rangeringen tæller konsultationer på WikiOO.org over tolv måneder, ikke katalogscore. Rang 1 er det værk af Samuel Bough, der er blevet konsulteret mest.
-
1
Children In The Stream -
200 besøg · 14,3%
-
2
Pittenweem, Fife
200 besøg · 14,3%
-
3
Snowballing Outside Edinburgh University, 1853
100 besøg · 7,1%
-
4
Dumbarton Rock from above Port Glasgow Looking North, 1878
100 besøg · 7,1%
-
5
East Lothian Landscape, 1874
100 besøg · 7,1%
-
6
A Gaggle of Geese, 1856
100 besøg · 7,1%
-
7
The Hayfield, Coming Storm
100 besøg · 7,1%
-
8
Cadzow Burn
100 besøg · 7,1%
-
9
The mail coach
100 besøg · 7,1%
-
10
Wetheral - View Of The River Eden Showing Wetheral
100 besøg · 7,1%
Hvad er det månedlige læsertal for Samuel Bough-posten?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 1.000 | 1.300 |
| Aug 2026 | 300 | 100 |
| Sept 2026 | 500 | 0 |
Hvad er den månedlige læserandel for værkerne af Samuel Bough?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke kategorier af værker fra Samuel Bough vælger læserne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende data
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 6,0% | 14,3% |
| Blød skygge | 28,0% | 14,3% |
| Blød lysstyrke | 42,0% | 50,0% |
| Lysende balance | 20,0% | 21,4% |
| Lysstærk | 4,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 28,0% | 28,6% |
| Dæmpet farvemætning | 46,0% | 42,9% |
| Afbalanceret blød | 18,0% | 21,4% |
| Tydelig farveintensitet | 8,0% | 7,1% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 45,5% | 50,0% |
| Neutrale nuancer | 48,5% | 40,0% |
| Mørke toner | 6,1% | 10,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 30,0% | 35,7% |
| Afbalanceret | 60,0% | 57,1% |
| Levende og mættet | 10,0% | 7,1% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 2,0% | 0,0% |
| Blid | 22,0% | 28,6% |
| Balanceret | 8,0% | 14,3% |
| Kraftig kontrast | 26,0% | 7,1% |
| Udsagn | 42,0% | 50,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 4,0% | 14,3% |
| Blødt blandet palet | 8,0% | 7,1% |
| Balanceret harmoni | 8,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 44,0% | 42,9% |
| Sammenhængende palette | 36,0% | 35,7% |
Hvordan er de mest viste værker af Samuel Bough fordelt over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende data
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Edinburgh from Leith Roads | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Snowballing Outside Edinbur… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Off St Andrews | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Berwick-on-Tweed | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dumbarton Rock from above P… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Unloading the Catch, Newhav… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Edinburgh Castle from Princ… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Royal Volunteer Review, 7 A… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Castle Ruins on a Cliff Edge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait with his Dog,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Bliver Samuel Bough opsøgt via telefon eller computer?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis de underliggende data
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.700 | 81,8% |
| telefoner | 600 | 18,2% |
Hvordan er læserfordelingen for Samuel Bough fordelt på sprog?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis de underliggende data
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 400 | 66,7% |
| fransk | 200 | 33,3% |
Hvad er det daglige læserantal for Samuel Bough, inklusive prognose?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende data
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 200 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 200 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
Samuel Bough: ofte stillede spørgsmål
Hvad er det mest opsøgte værk af Samuel Bough?
- Children In The Stream -: 200 besøg, 14% af de samlede visninger. Listen går op til rang 10.
Hvad er læsersegmentet for Samuel Bough?
- 3.300 besøg over tolv måneder (1.900 kunstnerprofil, 1.400 værker).
Bliver Samuel Bough oftere opsøgt via telefon eller computer?
- Konsultationer er fordelt på enheder (82%) og telefoner (18%); enheder fører med 82%.
Foretrækker læserne en bestemt kategori af værker af Samuel Bough?
- Ja, Uharmonisk farvepalette (Farveharmoni): 14% af besøgene for 4% af kataloget.