Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Vincenzo Vela på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Vincenzo Vela: læsertalsresume
I løbet af de sidste tolv måneder var det mest opsøgte værk af Vincenzo Vela i WikiOO.org-databasen The Victims of Labour: 200 besøg, hvilket udgør 17% af alle opslag på kunstneren. Efterfulgt af The Glag-Bearer, Monument to the Sardinian Army og Funerary Monument of Antonio Rosmini. Siderne for Vincenzo Vela er blevet vist 1.500 gange: 500 gange på kunstnerprofilen og 1.000 gange på de enkelte værker. Måneden med flest besøg var Jul 2026 med 1.500 besøg. Læsere opsøger Sammenhængende palette (Farveharmoni) hyppigere, end dens andel i kataloget antyder: 75% af besøgene mod 55% af værkerne.
De 9 mest opsøgte værker af Vincenzo Vela
Værker af Vincenzo Vela rangeret efter antallet af opslag på WikiOO.org i løbet af de sidste tolv måneder, med de mest opslåede først.
-
1
The Victims of Labour
200 besøg · 16,7%
-
2
The Glag-Bearer, Monument to the Sardinian Army
200 besøg · 16,7%
-
3
Funerary Monument of Antonio Rosmini
200 besøg · 16,7%
-
4
Bust of Torquato Tasso
100 besøg · 8,3%
-
5
Bust of the dancer Boschetti
100 besøg · 8,3%
-
6
Desolation
100 besøg · 8,3%
-
7
Minerva - The Goddess of Science
100 besøg · 8,3%
-
8
Spartacus
100 besøg · 8,3%
-
9
Spartacus, 1847
100 besøg · 8,3%
Hvor mange gange bliver Vincenzo Velas profil vist hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 1.000 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver værkerne fra Vincenzo Vela opsøgt?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke værker af Vincenzo Vela læser folk mest?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 3,2% | 8,3% |
| Blød skygge | 16,1% | 8,3% |
| Blød lysstyrke | 25,8% | 33,3% |
| Lysende balance | 16,1% | 0,0% |
| Lysstærk | 38,7% | 50,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 67,7% | 83,3% |
| Dæmpet farvemætning | 32,3% | 16,7% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 96,8% | 100,0% |
| Afbalanceret | 3,2% | 0,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 48,4% | 50,0% |
| Blid | 6,5% | 0,0% |
| Balanceret | 3,2% | 16,7% |
| Kraftig kontrast | 0,0% | 0,0% |
| Udsagn | 41,9% | 33,3% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 3,2% | 8,3% |
| Balanceret harmoni | 3,2% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 38,7% | 16,7% |
| Sammenhængende palette | 54,8% | 75,0% |
Hvilke værker af Vincenzo Vela bliver mest set, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bust of Tommaso Calosso | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bust of Torquato Tasso | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Three Bathers. Portrait of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Spartacus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Bust of Christopher Columbus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bust of the dancer Boschetti | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Bust of Count Giovanni d | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Doleful | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bust of General Henri Dufour | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of the Young Conte… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog bliver Vincenzo Vela opsøgt?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange konsultationer med Vincenzo Vela er der om dagen, og hvad er forventningen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 200 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 100 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 100 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 200 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 100 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 200 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 100 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om læserantallet for Vincenzo Vela
Hvilke værker af Vincenzo Vela bliver mest opsøgt?
- The Victims of Labour, med 200 visninger (17% af alle opslag for Vincenzo Vela). Listen ovenfor viser 9 værker.
Hvor mange gange bliver Vincenzo Vela opsøgt på WikiOO.org?
- 1.500 gange i løbet af tolv måneder: 500 på kunstnerprofilen og 1.000 på værkerne.
Hvilken type værker fra Vincenzo Vela foretrækker læserne?
- Sammenhængende palette (Farveharmoni): 75% af besøgene, mod 55% af kataloget.