William Owen — 3D-virtuaalimuseo
Kävele virtuaaligalleriassa, joka on täytetty William Owen teoksilla, joita on yhteensä 32.
- William Owen, teos: Portrait of a Man
- William Horsley
- Frederick Ricketts – luettelotietue – taiteilija William Owen
- Margaret Erskine Of Dun, Wife Of The 12th Earl Of Cassilis, Later 1st Marquess Of Ailsa, William Owen
- William Owen, teos: The 2nd Lord De Tabley, As A Boy
- Thomas John Dibdin
- Sir Charles Gould Morgan-robinson
- William Owen, teos: Elizabeth Sparrow Of Bishton Hall
- Sir David Dundas (1725-1820) – luettelotietue – taiteilija William Owen
- John Scott, 1st Earl Of Eldon - – luettelotietue – taiteilija William Owen
- Wyndham Grenville, Baron Grenville, Chancellor Of The University
- William Owen: Dr Howard Of Knutsford
- Self Portrait – luettelotietue – taiteilija William Owen
- John Kemble In 'the Stranger' – luettelotietue – taiteilija William Owen
- William Owen, teos: Portrait of Charles Townley in an Interior
- John Soane – luettelotietue – taiteilija William Owen
- Folliott Herbert Walker Cornewall – luettelotietue – taiteilija William Owen
- Josiah Wedgwood Ii – luettelotietue – taiteilija William Owen
- General John William Egerton, William Owen
- Wentworth Fitzwilliam, 2nd Earl Fitzwilliam
- William Owen: Howley
- Sir Augustus Wall Callcott – luettelotietue – taiteilija William Owen
- Sir Samuel Romilly
- Abraham Caldecott
- Shute Barrington – luettelotietue – taiteilija William Owen
- William Owen: Alexander Wedderburn, 1st Earl Of Rosslyn
- Portrait of Henry Townley standing in Academic dress, Merton College, Oxford possibly in – luettelotietue – taiteilija William Owen
- Sir Leonard Thomas Worsley Holmes – luettelotietue – taiteilija William Owen
- John Sparrow Of Bishton Hall
- Sir George Chetwynd – luettelotietue – taiteilija William Owen
- William Owen, teos: John Randolp, Bishop Of London
- The Grandchildren of Sir William Heathcote, 3rd Baronet – luettelotietue – taiteilija William Owen
William Owen
3D-virtuaalimuseo
⚠
Museon lataaminen epäonnistui



