Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa André Derain sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
André Derain: lukijatietoja
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana WikiOO.org-tietokannan eniten katsotun André Derain -teoksen nimi oli Charing Crossin silta: 9 100 katselukertaa, mikä vastaa 15% artistin kaikista katseluista. Sitä seuraavat Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) ja Woman in a Chemise. André Derain-sivuja on katsottu 68 700 kertaa: 20 800 artistin omalla sivulla ja 47 900 yksittäisten teosten sivuilla. Konsultaatioiden määrä kasvoi 117% välillä Syy 2026–Lok 2026. Korkein kyselymäärä oli kuussa Lok 2026, jolloin vierailuja oli 28 600. Kirjaukset on luettu englanti (29%), ranska (19%) ja espanja (10%) kielellä. Lukijakunta sijaitsee pääasiassa Ranska (17%), Yhdysvallat (13%) ja Yhdistynyt kuningaskunta (6%). Konsultaatio suoritetaan tietokoneet (61%), puhelimet (35%) ja tabletit (4%) -laitteilla. Lukijat tutkivat Voimakas (Värin voimakkuus) -aihetta enemmän kuin sen osuus luettelosta antaisi olettaa: 78% käynneistä suhteessa 20% teoksista.
André Derain -taiteilijan 10 katsotuinta teosta
André Derain teokset järjestettynä WikiOO.org -palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tapahtuneiden kyselyiden määrän mukaan, eniten kysytyt ensin.
Kuinka monta kertaa André Derain -tietoja katsotaan kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
800
Hei 2026
1 500
17 700
Elo 2026
1 400
5 500
Syy 2026
4 800
8 400
Lok 2026
13 100
15 500
Kuinka usein André Derain -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä André Derain teoksia lukijat tutkivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Voimakas
47,1%
50,8%
Seesteinen
17,6%
14,4%
Levollinen
0,0%
14,0%
Maanläheinen
0,0%
10,7%
Dramaattinen
23,5%
2,7%
Elegantti
0,0%
2,7%
Romanttinen
0,0%
2,7%
Klassinen
11,8%
0,8%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Energisoiva
17,6%
46,2%
Pohtiva
11,8%
15,7%
Seesteinen
23,5%
10,0%
Nostalginen
0,0%
10,0%
Rauhallinen
0,0%
7,9%
Melankolinen
11,8%
4,3%
Iloinen
11,8%
3,5%
Dramaattinen
0,0%
0,8%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
22,0%
7,3%
Pehmeä varjo
36,0%
20,5%
Pehmeä valoisuus
20,0%
45,6%
Kirkas tasapaino
8,0%
24,7%
Valoisa
14,0%
1,9%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
26,0%
4,0%
Hienovaraiset värit
28,0%
7,3%
Tasapainoisen pehmeä
32,0%
19,8%
Selkeä värikylläisyys
12,0%
48,2%
Voimakas väri
2,0%
20,6%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
14,3%
50,6%
Maanläheinen
51,4%
28,9%
Neutraalit sävyt
17,1%
10,0%
Luonnonläheinen
0,0%
4,7%
Pastellisävyt
5,7%
2,9%
Lämminväriinen
0,0%
2,4%
Monokromaattinen
11,4%
0,6%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
30,0%
5,3%
Tasapainoinen
50,0%
16,4%
Voimakas
20,0%
78,2%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
14,0%
2,3%
Pehmeä
16,0%
14,2%
Tasapainoinen
18,0%
8,7%
Voimakas
20,0%
26,1%
Lausunto
32,0%
48,7%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
34,0%
60,7%
Pehmeästi sekoitettu paletti
16,0%
14,7%
Tasapainoinen harmonia
12,0%
12,9%
Vahva väriyhtenäisyys
20,0%
7,9%
Yhtenäinen väripaletti
18,0%
3,9%
Mitä André Derain -taiteilijan teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
Teos
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Lok 2026
bathers
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
800
London Bridge
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
300
Charing Cross from sw
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
300
200
Landscape at L'Estaque
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Hyde Park
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
100
The Turning Road, L'Estaque…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
100
Cypresses
0
0
0
0
0
0
0
0
100
400
400
0
Portrait of Madame Paul Gui…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Drying the Sails
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
300
500
Mountains at Collioure
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
600
Millä laitteilla André Derain on katsottu?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Tietotaulukko
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
41 600
60,6%
puhelimet
24 300
35,4%
tabletit
2 800
4,1%
Millä kielillä André Derain on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Tietotaulukko
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
3 700
28,7%
ranska
2 500
19,4%
espanja
1 300
10,1%
hollanti
1 100
8,5%
venäjä
900
7,0%
portugali
600
4,7%
slovakia
500
3,9%
italia
400
3,1%
romania
400
3,1%
tanska
300
2,3%
Kuinka monta André Derain -konsultaatiota päivässä on ja mitä on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
Päivä
Käynnit
to 15 Lok
800
pe 16 Lok
1 300
la 17 Lok
900
su 18 Lok
1 200
ma 19 Lok
1 400
ti 20 Lok
2 500
ke 21 Lok
2 500
to 22 Lok
700
pe 23 Lok
1 100
la 24 Lok
1 300
su 25 Lok
1 100
ma 26 Lok
1 800
ti 27 Lok
1 900
ke 28 Lok
1 100
to 29 Lok
900
pe 30 Lok
900
la 31 Lok
1 500
su 1 Mar
1 800
ma 2 Mar
1 300
ti 3 Mar
1 600
ke 4 Mar
3 900
to 5 Mar (ennuste)
900
pe 6 Mar (ennuste)
1 300
la 7 Mar (ennuste)
1 500
su 8 Mar (ennuste)
1 600
ma 9 Mar (ennuste)
1 800
ti 10 Mar (ennuste)
2 400
ke 11 Mar (ennuste)
3 000
to 12 Mar (ennuste)
1 000
pe 13 Mar (ennuste)
1 400
la 14 Mar (ennuste)
1 500
su 15 Mar (ennuste)
1 700
ma 16 Mar (ennuste)
1 800
ti 17 Mar (ennuste)
2 500
ke 18 Mar (ennuste)
3 100
to 19 Mar (ennuste)
1 000
pe 20 Mar (ennuste)
1 400
la 21 Mar (ennuste)
1 600
su 22 Mar (ennuste)
1 700
ma 23 Mar (ennuste)
1 900
ti 24 Mar (ennuste)
2 500
ke 25 Mar (ennuste)
3 200
Kysymyksiä André Derain -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä André Derain -teoksia katsotaan eniten?
Charing Crossin silta, jolla on 9 100 vierailua (15% kaikista André Derain -taiteilijan katseluista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.
Kuinka monta kertaa WikiOO.org on konsultin André Derain palveluksessa?
68 700 kertaa kahdenneksitoista kuukaudessa: 20 800 taiteilijan sivulla ja 47 900 teosten sivuilla.
Millä laitteilla André Derain on esillä?
André Derain-taiteilijaa on katsottu tietokoneet (61%), puhelimet (35%) ja tabletit (4%) laitteella; tietokoneet muodostaa 61% katseluista.
Millä kielillä André Derain on konsultoituna?
Kielellä englanti (29%), ranska (19%) ja espanja (10%). Eniten käytetty kieli on englanti osuudella 29%.
Minkä tyyppisistä André Derain teoksista lukijat pitävät eniten?
Voimakas (Värin voimakkuus): 78% käynneistä, kun taas 20% luettelosta.