Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa André Derain sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
André Derain: lukijatietoja
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana WikiOO.org-tietokannan eniten katsotun André Derain -teoksen nimi oli Charing Crossin silta: 5 700 katselukertaa, mikä vastaa 16% artistin kaikista katseluista. Sitä seuraavat Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) ja Drying the Sails. André Derain-sivuja on katsottu 40 100 kertaa: 7 700 artistin omalla sivulla ja 32 400 yksittäisten teosten sivuilla. Konsultaatioiden määrä kasvoi 91% välillä Elo 2026–Syy 2026. Korkein kyselymäärä oli kuussa Hei 2026, jolloin vierailuja oli 19 200. Kirjaukset on luettu englanti (41%), ranska (12%) ja serbia (6%) kielellä. Lukijakunta sijaitsee pääasiassa Ranska (29%), Yhdysvallat (14%) ja Yhdistynyt kuningaskunta (11%). Konsultaatio suoritetaan tietokoneet (67%), puhelimet (29%) ja tabletit (3%) -laitteilla. Lukijat tutkivat Voimakas (Värin voimakkuus) -aihetta enemmän kuin sen osuus luettelosta antaisi olettaa: 73% käynneistä suhteessa 30% teoksista.
André Derain -taiteilijan 10 katsotuinta teosta
André Derain teokset järjestettynä WikiOO.org -palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tapahtuneiden kyselyiden määrän mukaan, eniten kysytyt ensin.
Kuinka monta kertaa André Derain -tietoja katsotaan kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
800
Hei 2026
1 500
17 700
Elo 2026
1 400
5 500
Syy 2026
4 800
8 400
Kuinka usein André Derain -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä André Derain teoksia lukijat tutkivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Voimakas
40,0%
53,4%
Seesteinen
20,0%
14,2%
Levollinen
0,0%
13,4%
Maanläheinen
0,0%
7,7%
Dramaattinen
0,0%
3,2%
Romanttinen
0,0%
3,2%
Elegantti
20,0%
2,4%
Klassinen
0,0%
1,2%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Energisoiva
50,0%
51,2%
Pohtiva
0,0%
14,8%
Seesteinen
16,7%
10,4%
Nostalginen
0,0%
7,2%
Rauhallinen
0,0%
6,8%
Melankolinen
16,7%
5,2%
Iloinen
0,0%
2,4%
Dramaattinen
0,0%
1,2%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
28,0%
9,0%
Pehmeä varjo
30,0%
21,3%
Pehmeä valoisuus
26,0%
48,2%
Kirkas tasapaino
6,0%
18,5%
Valoisa
10,0%
3,1%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
30,0%
5,6%
Hienovaraiset värit
22,0%
10,1%
Tasapainoisen pehmeä
22,0%
19,6%
Selkeä värikylläisyys
26,0%
43,7%
Voimakas väri
0,0%
21,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
30,6%
53,0%
Maanläheinen
44,4%
30,2%
Neutraalit sävyt
13,9%
9,2%
Pastellisävyt
2,8%
3,2%
Luonnonläheinen
5,6%
2,5%
Lämminväriinen
0,0%
1,4%
Monokromaattinen
2,8%
0,4%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
28,0%
7,6%
Tasapainoinen
42,0%
19,6%
Voimakas
30,0%
72,8%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
8,0%
3,1%
Pehmeä
22,0%
15,1%
Tasapainoinen
10,0%
8,4%
Voimakas
22,0%
27,5%
Lausunto
38,0%
45,9%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
34,0%
56,6%
Pehmeästi sekoitettu paletti
14,0%
14,3%
Tasapainoinen harmonia
12,0%
13,7%
Vahva väriyhtenäisyys
20,0%
10,1%
Yhtenäinen väripaletti
20,0%
5,3%
Mitä André Derain -taiteilijan teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Landscape at Collioure (als…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
1 100
Fishing Boats, Colioure
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
200
bathers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Fishing Boats, Collioure
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Charing Cross from sw
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
300
The beautiful model
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
London Bridge
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Drying the Sails
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
300
Mountains at Collioure
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Houses of Parliament at Nig…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
100
Millä laitteilla André Derain on katsottu?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Tietotaulukko
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
27 000
67,3%
puhelimet
11 800
29,4%
tabletit
1 300
3,2%
Millä kielillä André Derain on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Tietotaulukko
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
3 900
40,6%
ranska
1 200
12,5%
serbia
600
6,2%
espanja
500
5,2%
venäjä
500
5,2%
slovakia
500
5,2%
ukraina
400
4,2%
hollanti
300
3,1%
Chinese
300
3,1%
tanska
200
2,1%
Kuinka monta André Derain -konsultaatiota päivässä on ja mitä on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
Päivä
Käynnit
ke 23 Syy
900
to 24 Syy
1 000
pe 25 Syy
600
la 26 Syy
800
su 27 Syy
600
ma 28 Syy
500
ti 29 Syy
900
ke 30 Syy
2 100
to 1 Lok
1 700
pe 2 Lok
1 100
la 3 Lok
600
su 4 Lok
1 000
ma 5 Lok
2 000
ti 6 Lok
1 200
ke 7 Lok
2 300
to 8 Lok
700
pe 9 Lok
1 000
la 10 Lok
400
su 11 Lok
1 400
ma 12 Lok
800
ti 13 Lok
1 800
ke 14 Lok (ennuste)
2 200
to 15 Lok (ennuste)
1 400
pe 16 Lok (ennuste)
1 100
la 17 Lok (ennuste)
700
su 18 Lok (ennuste)
1 200
ma 19 Lok (ennuste)
1 400
ti 20 Lok (ennuste)
1 600
ke 21 Lok (ennuste)
2 500
to 22 Lok (ennuste)
1 600
pe 23 Lok (ennuste)
1 300
la 24 Lok (ennuste)
800
su 25 Lok (ennuste)
1 400
ma 26 Lok (ennuste)
1 500
ti 27 Lok (ennuste)
1 800
ke 28 Lok (ennuste)
2 700
to 29 Lok (ennuste)
1 700
pe 30 Lok (ennuste)
1 400
la 31 Lok (ennuste)
900
su 1 Mar (ennuste)
1 500
ma 2 Mar (ennuste)
1 700
ti 3 Mar (ennuste)
2 000
Kysymyksiä André Derain -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä André Derain -teoksia katsotaan eniten?
Charing Crossin silta, jolla on 5 700 vierailua (16% kaikista André Derain -taiteilijan katseluista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.
Kuinka monta kertaa WikiOO.org on konsultin André Derain palveluksessa?
40 100 kertaa kahdenneksitoista kuukaudessa: 7 700 taiteilijan sivulla ja 32 400 teosten sivuilla.
Millä laitteilla André Derain on esillä?
André Derain-taiteilijaa on katsottu tietokoneet (67%), puhelimet (29%) ja tabletit (3%) laitteella; tietokoneet muodostaa 67% katseluista.
Millä kielillä André Derain on konsultoituna?
Kielellä englanti (41%), ranska (12%) ja serbia (6%). Eniten käytetty kieli on englanti osuudella 41%.
Minkä tyyppisistä André Derain teoksista lukijat pitävät eniten?
Voimakas (Värin voimakkuus): 73% käynneistä, kun taas 30% luettelosta.