Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Anthony Oberman sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Anthony Oberman: mitä konsultoinnit osoittavat
Teosta Anthony Oberman on katsottu eniten: Still Life with Flowers and Nuts, Anthony Oberman, c. 1830, jolla on ollut 200 käyntikertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä vastaa 40% kaikista katseluista. Sijoitusta seuraavat Adriaan van der Hoop’s Trotter ‘De Vlugge’ (The Fast One) in a Meadow, Anthony Oberman, 1828 ja Adriaan van der Hoop’s Trotter ‘De Rot’ at the Coach House, Anthony Oberman, 1828. Taiteilijan sivu avattiin 500 kertaa ja teosten sivut 400 kertaa, yhteensä 900 kertaa. Aikavälillä Syy 2026–Lok 2026 kyselyt vähenivät 100%. Hei 2026 on kuukausi, jolloin yhteydenottoja on tehty eniten: 500. Lukijat valitsevat Hienovaraiset värit (Värikylläisyys) 60% prosentissa käynneistä, vaikka se edustaa vain 25% osa koko luettelosta.
Anthony Oberman: 4 katsotuimmat teosta
Jokainen merkintä näyttää Anthony Oberman teoksen ja sen sijoituksen WikiOO.org katselukertojen perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
-
1
Still Life with Flowers and Nuts, Anthony Oberman, c. 1830, 1830
200 käyntiä · 40,0%
-
2
Adriaan van der Hoop’s Trotter ‘De Vlugge’ (The Fast One) in a Meadow, Anthony Oberman, 1828, 1828
100 käyntiä · 20,0%
-
3
Adriaan van der Hoop’s Trotter ‘De Rot’ at the Coach House, Anthony Oberman, 1828, 1828
100 käyntiä · 20,0%
-
4
Two Riders in a Landscape, Anthony Oberman, 1817, 1817
100 käyntiä · 20,0%
Milloin Anthony Oberman -tietoja on katsottu?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 0 |
| Hei 2026 | 300 | 200 |
| Elo 2026 | 100 | 100 |
| Syy 2026 | 0 | 100 |
| Lok 2026 | 0 | 0 |
Milloin Anthony Oberman -taiteilijan teoksia katsellaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä lukijat valitsevat Anthony Oberman teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 25,0% | 40,0% |
| Pehmeä varjo | 37,5% | 20,0% |
| Pehmeä valoisuus | 37,5% | 40,0% |
| Kirkas tasapaino | 0,0% | 0,0% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 12,5% | 0,0% |
| Hienovaraiset värit | 25,0% | 60,0% |
| Tasapainoisen pehmeä | 50,0% | 40,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 12,5% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 71,4% | 80,0% |
| Neutraalit sävyt | 14,3% | 20,0% |
| Tumma | 14,3% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 12,5% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 87,5% | 100,0% |
| Voimakas | 0,0% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 25,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 25,0% | 60,0% |
| Tasapainoinen | 37,5% | 20,0% |
| Voimakas | 12,5% | 20,0% |
| Lausunto | 0,0% | 0,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 12,5% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 0,0% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 50,0% | 80,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 37,5% | 20,0% |
Mitkä ovat Anthony Oberman teoksista eniten katsotut kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Still Life with Flowers and… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Still Life with Flowers in… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Stable Interior | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Two Riders in a Landscape,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Artist at his Studio, A… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Adriaan van der Hoop’s Trot… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Adriaan van der Hoop’s Trot… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Fruit in a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Anthony Oberman on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta konsultointia päivässä Anthony Oberman, ja seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 0 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 0 |
| pe 23 Lok | 0 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 0 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 0 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 0 |
| su 1 Mar | 0 |
| ma 2 Mar | 0 |
| ti 3 Mar | 400 |
| ke 4 Mar | 0 |
| to 5 Mar | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
| su 8 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 600 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 0 |
| to 12 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 0 |
| su 15 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 700 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 0 |
| to 19 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 0 |
| su 22 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 800 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 0 |
| to 26 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa Anthony Oberman -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä Anthony Oberman -teosta katsotaan useimmin?
- Ennenkäytössä Still Life with Flowers and Nuts, Anthony Oberman, c. 1830 200 vierailulla ja 40% kyselyosuudella. Yläpuolella on 4 sijoitusta.
Kuinka suuri on Anthony Oberman lukijakunta WikiOO.org-palvelussa?
- 900 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa: 500 taiteilijan sivulla, 400 teoksissa.
Mitkä Anthony Oberman teokset vastaavat lukijoiden valintoja?
- Hienovaraiset värit (Värikylläisyys) -kuvauksilla varustetut teokset saavat 60% käynneistä, vaikka ne muodostavat vain 25% luettelosta.