Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Auguste Pointelin sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Auguste Pointelin: lukijatietoja
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana WikiOO.org-tietokannan eniten katsotun Auguste Pointelin -teoksen nimi oli Sur un plateau du Jura. Paysage (l'automne): 400 katselukertaa, mikä vastaa 18% artistin kaikista katseluista. Sitä seuraavat River at dusk. The Loue. ja Chênes au crépuscule. Auguste Pointelin-sivuja on katsottu 2 500 kertaa: 500 artistin omalla sivulla ja 2 000 yksittäisten teosten sivuilla. Konsultaatioiden määrä kasvoi 40% välillä Syy 2026–Lok 2026. Korkein kyselymäärä oli kuussa Hei 2026, jolloin vierailuja oli 1 300. Lukijat tutkivat Lausunto (Kontrasti) -aihetta enemmän kuin sen osuus luettelosta antaisi olettaa: 86% käynneistä suhteessa 66% teoksista.
Auguste Pointelin -taiteilijan 10 katsotuinta teosta
Auguste Pointelin teokset järjestettynä WikiOO.org -palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tapahtuneiden kyselyiden määrän mukaan, eniten kysytyt ensin.
-
1
Sur un plateau du Jura. Paysage (l'automne)
400 käyntiä · 18,2%
-
2
River at dusk. The Loue.
200 käyntiä · 9,1%
-
3
Chênes au crépuscule
200 käyntiä · 9,1%
-
4
Clartés lointaines du soir dans le Jura
200 käyntiä · 9,1%
-
5
Peupliers au crépuscule
200 käyntiä · 9,1%
-
6
Bords de rivière
200 käyntiä · 9,1%
-
7
Paysage
200 käyntiä · 9,1%
-
8
Dans l'engoulevent (Jura)
100 käyntiä · 4,5%
-
9
Clairière
100 käyntiä · 4,5%
-
10
Le plateau
100 käyntiä · 4,5%
Kuinka monta kertaa Auguste Pointelin -tietoja katsotaan kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 200 | 1 100 |
| Elo 2026 | 0 | 0 |
| Syy 2026 | 100 | 400 |
| Lok 2026 | 200 | 500 |
Kuinka usein Auguste Pointelin -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä Auguste Pointelin teoksia lukijat tutkivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 3,5% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 24,1% | 27,3% |
| Pehmeä valoisuus | 27,6% | 22,7% |
| Kirkas tasapaino | 44,8% | 50,0% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 41,4% | 40,9% |
| Hienovaraiset värit | 34,5% | 31,8% |
| Tasapainoisen pehmeä | 10,3% | 13,6% |
| Selkeä värikylläisyys | 13,8% | 13,6% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 60,0% | 68,4% |
| Maanläheinen | 24,0% | 15,8% |
| Tumma | 16,0% | 15,8% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 48,3% | 40,9% |
| Tasapainoinen | 41,4% | 50,0% |
| Voimakas | 10,3% | 9,1% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 13,8% | 4,5% |
| Tasapainoinen | 6,9% | 0,0% |
| Voimakas | 13,8% | 9,1% |
| Lausunto | 65,5% | 86,4% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 3,5% | 0,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 3,5% | 18,2% |
| Tasapainoinen harmonia | 6,9% | 4,5% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 37,9% | 31,8% |
| Yhtenäinen väripaletti | 48,3% | 45,5% |
Mitä Auguste Pointelin -taiteilijan teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dans l'engoulevent (Jura) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Moonlight | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sketch for the Festival Sta… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Clairière | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Plains | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Les fonds de Brézin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Combe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Lande au crépuscule Lande à… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Marine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fin d'été | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Auguste Pointelin on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Tietotaulukko
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| englanti | 200 | 50,0% |
| ranska | 200 | 50,0% |
Kuinka monta Auguste Pointelin -konsultaatiota päivässä on ja mitä on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 0 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 200 |
| pe 23 Lok | 0 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 200 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 0 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 0 |
| su 1 Mar | 0 |
| ma 2 Mar | 0 |
| ti 3 Mar | 0 |
| ke 4 Mar | 200 |
| to 5 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
| su 8 Mar (ennuste) | 100 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 100 |
| to 12 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 0 |
| su 15 Mar (ennuste) | 100 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 100 |
| to 19 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 0 |
| su 22 Mar (ennuste) | 100 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 100 |
Kysymyksiä Auguste Pointelin -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä Auguste Pointelin -teoksia katsotaan eniten?
- Sur un plateau du Jura. Paysage (l'automne), jolla on 400 vierailua (18% kaikista Auguste Pointelin -taiteilijan katseluista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.
Kuinka monta kertaa WikiOO.org on konsultin Auguste Pointelin palveluksessa?
- 2 500 kertaa kahdenneksitoista kuukaudessa: 500 taiteilijan sivulla ja 2 000 teosten sivuilla.
Minkä tyyppisistä Auguste Pointelin teoksista lukijat pitävät eniten?
- Lausunto (Kontrasti): 86% käynneistä, kun taas 66% luettelosta.