Carl Spitzweg Lukijamäärät ja konsultointitilastot

1808 – 1885

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Carl Spitzweg sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Carl Spitzweg: lukijatietoja

Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana WikiOO.org-tietokannan eniten katsotun Carl Spitzweg -teoksen nimi oli Vähävarainen runoilija: 2 000 katselukertaa, mikä vastaa 21% artistin kaikista katseluista. Sitä seuraavat Vähäinen runoilija ja The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg. Carl Spitzweg-sivuja on katsottu 9 600 kertaa: 1 100 artistin omalla sivulla ja 8 500 yksittäisten teosten sivuilla. Konsultaatioiden määrä kasvoi 185% välillä Elo 2026–Syy 2026. Korkein kyselymäärä oli kuussa Hei 2026, jolloin vierailuja oli 4 400. Konsultaatio suoritetaan tietokoneet (68%), puhelimet (26%) ja tabletit (6%) -laitteilla. Lukijat tutkivat Vahva väriyhtenäisyys (Väriharmonia) -aihetta enemmän kuin sen osuus luettelosta antaisi olettaa: 92% käynneistä suhteessa 32% teoksista.

Carl Spitzweg -taiteilijan 10 katsotuinta teosta

Carl Spitzweg teokset järjestettynä WikiOO.org -palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tapahtuneiden kyselyiden määrän mukaan, eniten kysytyt ensin.

  1. Vähävarainen runoilija 1 Vähävarainen runoilija, 1839 2 000 käyntiä · 20,6%
  2. Vähäinen runoilija 2 Vähäinen runoilija, 1839 2 000 käyntiä · 20,6%
  3. The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg 3 The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg, 2026 1 700 käyntiä · 17,5%
  4. The Poor Poet 4 The Poor Poet, 1837 700 käyntiä · 7,2%
  5. The bookworm 5 The bookworm, 1850 600 käyntiä · 6,2%
  6. Kaktuksen rakastaja 6 Kaktuksen rakastaja, 1855 600 käyntiä · 6,2%
  7. Huoneisto II 7 Huoneisto II, 1855 400 käyntiä · 4,1%
  8. Serenade (Midnight Violin on the Ladder) 8 Serenade (Midnight Violin on the Ladder), 1850 300 käyntiä · 3,1%
  9. The Alchemist 9 The Alchemist, 1860 200 käyntiä · 2,1%
  10. Study for The Poor Poet 10 Study for The Poor Poet, 1837 200 käyntiä · 2,1%

Kuinka monta kertaa Carl Spitzweg -tietoja katsotaan kuukaudessa?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Tietotaulukko
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026100100
Hei 20266003 800
Elo 202601 300
Syy 20264003 300

Kuinka usein Carl Spitzweg -taiteilijan teoksia katsotaan?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitä Carl Spitzweg -taiteilijan teoksia katsotaan eniten kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Tietotaulukko
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Vähävarainen runoilija0000000001 100500400
The Poor Poet00000000100300100200
The Poor Poet000000000000
The Alchemist00000000020000
Huoneisto II0000000003000100
Vähäinen runoilija000000000300400600
The Angler00000000000100
Kaktuksen rakastaja0000000003000200
The bookworm000000000200200100
In the Alpine High Valley (…000000000000

Millä laitteilla Carl Spitzweg on katsottu?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Tietotaulukko
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet6 50067,7%
puhelimet2 50026,0%
tabletit6006,2%

Millä kielillä Carl Spitzweg on konsultoituna?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Tietotaulukko
KieliKäynnitJaa
japani50033,3%
ranska20013,3%
italia20013,3%
venäjä20013,3%
bulgaria1006,7%
korea1006,7%
ruotsi1006,7%
ukraina1006,7%

Kuinka monta Carl Spitzweg -konsultaatiota päivässä on ja mitä on odotettavissa?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Tietotaulukko
PäiväKäynnit
ti 29 Syy300
ke 30 Syy100
to 1 Lok0
pe 2 Lok500
la 3 Lok300
su 4 Lok100
ma 5 Lok300
ti 6 Lok500
ke 7 Lok400
to 8 Lok200
pe 9 Lok100
la 10 Lok100
su 11 Lok200
ma 12 Lok0
ti 13 Lok0
ke 14 Lok300
to 15 Lok100
pe 16 Lok400
la 17 Lok200
su 18 Lok1 700
ma 19 Lok400
ti 20 Lok (ennuste)500
ke 21 Lok (ennuste)500
to 22 Lok (ennuste)200
pe 23 Lok (ennuste)600
la 24 Lok (ennuste)400
su 25 Lok (ennuste)1 200
ma 26 Lok (ennuste)400
ti 27 Lok (ennuste)600
ke 28 Lok (ennuste)600
to 29 Lok (ennuste)200
pe 30 Lok (ennuste)700
la 31 Lok (ennuste)400
su 1 Mar (ennuste)1 400
ma 2 Mar (ennuste)500
ti 3 Mar (ennuste)600
ke 4 Mar (ennuste)600
to 5 Mar (ennuste)200
pe 6 Mar (ennuste)800
la 7 Mar (ennuste)500
su 8 Mar (ennuste)1 500
ma 9 Mar (ennuste)500

Kysymyksiä Carl Spitzweg -taiteilijan lukijakunnasta

Mitä Carl Spitzweg -teoksia katsotaan eniten?

Vähävarainen runoilija, jolla on 2 000 vierailua (21% kaikista Carl Spitzweg -taiteilijan katseluista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.

Kuinka monta kertaa WikiOO.org on konsultin Carl Spitzweg palveluksessa?

9 600 kertaa kahdenneksitoista kuukaudessa: 1 100 taiteilijan sivulla ja 8 500 teosten sivuilla.

Millä laitteilla Carl Spitzweg on esillä?

Carl Spitzweg-taiteilijaa on katsottu tietokoneet (68%), puhelimet (26%) ja tabletit (6%) laitteella; tietokoneet muodostaa 68% katseluista.

Minkä tyyppisistä Carl Spitzweg teoksista lukijat pitävät eniten?

Vahva väriyhtenäisyys (Väriharmonia): 92% käynneistä, kun taas 32% luettelosta.