Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa David Farquharson sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
David Farquharson: mitä konsultoinnit osoittavat
Teosta David Farquharson on katsottu eniten: In a Fog, jolla on ollut 200 käyntikertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä vastaa 10% kaikista katseluista. Sijoitusta seuraavat Loch Katrine ja Perth. Taiteilijan sivu avattiin 600 kertaa ja teosten sivut 1 400 kertaa, yhteensä 2 000 kertaa. Aikavälillä Syy 2026–Lok 2026 konsultointien määrä kasvoi 400%. Hei 2026 on kuukausi, jolloin yhteydenottoja on tehty eniten: 1 300. Lukijat valitsevat Pehmeä varjo (Valoisuus) 60% prosentissa käynneistä, vaikka se edustaa vain 26% osa koko luettelosta.
David Farquharson: 10 katsotuimmat teosta
Jokainen merkintä näyttää David Farquharson teoksen ja sen sijoituksen WikiOO.org katselukertojen perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
-
1
In a Fog, 1897
200 käyntiä · 10,0%
-
2
Loch Katrine
200 käyntiä · 10,0%
-
3
Perth
200 käyntiä · 10,0%
-
4
Spring In The Trossachs
200 käyntiä · 10,0%
-
5
The Garry, Killiecrankie
200 käyntiä · 10,0%
-
6
Early Morning on Beer Common, South Devon, 1873
100 käyntiä · 5,0%
-
7
A Highland Glen, 1894
100 käyntiä · 5,0%
-
8
Harbour at Evening
100 käyntiä · 5,0%
-
9
Brodick Pier, Arran
100 käyntiä · 5,0%
-
10
On The Achray
100 käyntiä · 5,0%
Milloin David Farquharson -tietoja on katsottu?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 100 |
| Hei 2026 | 200 | 1 100 |
| Elo 2026 | 0 | 0 |
| Syy 2026 | 0 | 100 |
| Lok 2026 | 400 | 100 |
Milloin David Farquharson -taiteilijan teoksia katsellaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä lukijat valitsevat David Farquharson teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 12,0% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 26,0% | 60,0% |
| Pehmeä valoisuus | 46,0% | 30,0% |
| Kirkas tasapaino | 16,0% | 10,0% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 30,0% | 40,0% |
| Hienovaraiset värit | 34,0% | 40,0% |
| Tasapainoisen pehmeä | 26,0% | 20,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 10,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 55,6% | 63,6% |
| Neutraalit sävyt | 33,3% | 36,4% |
| Tumma | 11,1% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 38,0% | 55,0% |
| Tasapainoinen | 48,0% | 45,0% |
| Voimakas | 14,0% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 2,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 8,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 6,0% | 10,0% |
| Voimakas | 32,0% | 25,0% |
| Lausunto | 52,0% | 65,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 10,0% | 30,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 4,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 10,0% | 5,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 42,0% | 40,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 34,0% | 25,0% |
Mitkä ovat David Farquharson teoksista eniten katsotut kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| River And Road, Strathdon,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Meadow And Moorland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Early Morning on Beer Commo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| A Highland Glen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| A Gray Day on the Tummell | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Birnam Wood | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Canty Bay, North Berwick, E… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Forest of Meiklour, Per… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| In a Fog | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Canty Bay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä David Farquharson on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Taulukon luvut
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| englanti | 500 | 100,0% |
Kuinka monta konsultointia päivässä David Farquharson, ja seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| to 15 Lok | 100 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok | 500 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 0 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 0 |
| pe 23 Lok | 0 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 0 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 0 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 0 |
| su 1 Mar | 0 |
| ma 2 Mar | 100 |
| ti 3 Mar | 0 |
| ke 4 Mar | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
| su 8 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 0 |
| to 12 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 0 |
| su 15 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 0 |
| to 19 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 0 |
| su 22 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa David Farquharson -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä David Farquharson -teosta katsotaan useimmin?
- Ennenkäytössä In a Fog 200 vierailulla ja 10% kyselyosuudella. Yläpuolella on 10 sijoitusta.
Kuinka suuri on David Farquharson lukijakunta WikiOO.org-palvelussa?
- 2 000 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa: 600 taiteilijan sivulla, 1 400 teoksissa.
Mitkä David Farquharson teokset vastaavat lukijoiden valintoja?
- Pehmeä varjo (Valoisuus) -kuvauksilla varustetut teokset saavat 60% käynneistä, vaikka ne muodostavat vain 26% luettelosta.