Emil Nolde käyntitilastot

1867 – 1956

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Emil Nolde sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Emil Nolde: tilastot lyhyesti

Kukkapaljun Poika Ja Pesijä on Emil Noldein katsotuin teos: 9 600 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 22% kaikista katseluista. Myös usein katsottua: Kristuksen pilkkaaminen ja Masks. Yhteensä katselukertoja: 50 000 (8 700 artistin sivu, 41 300 teosta). Nousu 56% välillä Elo 2026 ja Syy 2026. Huippukuukausi: Hei 2026 (26 300 käyntiä). Kielet: englanti (35%), puola (10%) ja italia (9%). Maat: Yhdysvallat (20%), Puola (13%) ja Italia (9%). Laitteiden jakautuminen: tietokoneet (66%), puhelimet (29%) ja tabletit (4%) Havainto mieltymyksestä: Iloinen (Tunteen sävy), 39% käynneistä 0% luettelosta.

Emil Nolde -teokset katselujen perusteella (top 10)

Sijoitus perustuu WikiOO.org-kohteiden katselukertoimiin kahdennentoista kuukauden ajalta, ei luettelon pistemääriin. Sija 1 on Emil Nolde:n katsotuin teos.

  1. Kukkapaljun Poika Ja Pesijä 1 Kukkapaljun Poika Ja Pesijä, 1908 9 600 käyntiä · 21,5%
  2. Kristuksen pilkkaaminen 2 Kristuksen pilkkaaminen, 1909 5 800 käyntiä · 13,0%
  3. Masks 3 Masks, 1911 1 600 käyntiä · 3,6%
  4. Crucifixion, 4 Crucifixion,, 1912 1 400 käyntiä · 3,1%
  5. Dance around the Golden Calf 5 Dance around the Golden Calf, 1910 1 100 käyntiä · 2,5%
  6. Mask Still Life III, 6 Mask Still Life III,, 1911 1 000 käyntiä · 2,2%
  7. Anna Wieds Garden 7 Anna Wieds Garden 700 käyntiä · 1,6%
  8. Christ among the Children 8 Christ among the Children 700 käyntiä · 1,6%
  9. Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 9 Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 700 käyntiä · 1,6%
  10. Landscape in Red Light 10 Landscape in Red Light 500 käyntiä · 1,1%

Mikä on Emil Nolde-tietueen kuukausittainen lukijamäärä?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Näytä taustalla olevat tiedot
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026100600
Hei 20262 30024 000
Elo 20267008 300
Syy 20265 6008 400

Mikä on Emil Nolde -taiteilijan teosten kuukausittainen lukijamäärä?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Miten Emil Nolde -taiteilijan katsotuimmat teokset jakautuvat vuoden aikana?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Näytä taustalla olevat tiedot
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Sunset000000000000
Sea with Red Sky0000000000100100
Couple on the beach000000000000
Masks00000000100500100600
Christ among the Children000000000100100500
The Great Gardener00000000020000
Light-flooded Sea (Green)0000000001000100
Marshy Landscape under the…0000000001001000
Animal and Figures000000000000
Anna Wieds Garden000000000200100300

Käytetäänkö Emil Nolde puhelimilla vai tietokoneilla?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Näytä taustalla olevat tiedot
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet33 20066,4%
puhelimet14 70029,4%
tabletit2 1004,2%

Mikä on Emil Nolde lukijoiden kielellinen jakauma?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Näytä taustalla olevat tiedot
KieliKäynnitJaa
englanti3 10034,8%
puola90010,1%
italia8009,0%
Norwegian7007,9%
ranska5005,6%
saksa4004,5%
georgia3003,4%
korea3003,4%
hollanti3003,4%
tšekki2002,2%

Mikä on Emil Nolde päivittäinen lukijamäärä ennusteineen?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Näytä taustalla olevat tiedot
PäiväKäynnit
su 4 Lok1 100
ma 5 Lok1 000
ti 6 Lok2 500
ke 7 Lok1 600
to 8 Lok900
pe 9 Lok1 200
la 10 Lok900
su 11 Lok1 300
ma 12 Lok900
ti 13 Lok2 300
ke 14 Lok1 600
to 15 Lok700
pe 16 Lok700
la 17 Lok400
su 18 Lok500
ma 19 Lok1 400
ti 20 Lok1 500
ke 21 Lok1 000
to 22 Lok1 400
pe 23 Lok1 000
la 24 Lok1 500
su 25 Lok (ennuste)900
ma 26 Lok (ennuste)1 000
ti 27 Lok (ennuste)2 000
ke 28 Lok (ennuste)1 300
to 29 Lok (ennuste)900
pe 30 Lok (ennuste)900
la 31 Lok (ennuste)900
su 1 Mar (ennuste)900
ma 2 Mar (ennuste)1 000
ti 3 Mar (ennuste)1 900
ke 4 Mar (ennuste)1 300
to 5 Mar (ennuste)900
pe 6 Mar (ennuste)900
la 7 Mar (ennuste)800
su 8 Mar (ennuste)800
ma 9 Mar (ennuste)1 000
ti 10 Mar (ennuste)1 800
ke 11 Mar (ennuste)1 200
to 12 Mar (ennuste)900
pe 13 Mar (ennuste)800
la 14 Mar (ennuste)800

Emil Nolde: usein kysytyt kysymykset

Mikä on Emil Noldein useimmin katsottu teos?

Kukkapaljun Poika Ja Pesijä: 9 600 vierailua, 22% kyselyistä. Lista ulottuu sijoitukseen 10.

Mikä on Emil Nolde lukijakunta?

50 000 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa (8 700 artistin sivu, 41 300 teosta).

Konsultoidaanko Emil Nolde useammin puhelimella vai tietokoneella?

Konsultaatiot jakautuvat tietokoneet (66%), puhelimet (29%) ja tabletit (4%); kärjessä on tietokoneet osuudella 66%.

Millä kielillä Emil Nolde on konsultoitu?

englanti (35%), puola (10%) ja italia (9%); kärkinä englanti 35% osuudella.

Suosivatko lukijat tiettyä Emil Nolde -teosten kategoriaa?

Kyllä, Iloinen (Tunteen sävy): 39% vierailuista vastaa 0% osuutta luettelosta.