Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Ernest Lawson sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Ernest Lawson: tilastot lyhyesti
Realization on Ernest Lawsonin katsotuin teos: 400 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 5% kaikista katseluista. Myös usein katsottua: River Scene in Winter ja High Bridge at Night, New York City. Yhteensä katselukertoja: 9 000 (1 100 artistin sivu, 7 900 teosta). Huippukuukausi: Hei 2026 (7 200 käyntiä). Laitteiden jakautuminen: tietokoneet (98%) ja puhelimet (2%) Havainto mieltymyksestä: Pehmeä valoisuus (Valoisuus), 44% käynneistä 32% luettelosta.
Ernest Lawson -teokset katselujen perusteella (top 10)
Sijoitus perustuu WikiOO.org-kohteiden katselukertoimiin kahdennentoista kuukauden ajalta, ei luettelon pistemääriin. Sija 1 on Ernest Lawson:n katsotuin teos.
-
1
Realization
400 käyntiä · 5,0%
-
2
River Scene in Winter, 1899
300 käyntiä · 3,8%
-
3
High Bridge at Night, New York City, 1920
300 käyntiä · 3,8%
-
4
The Bridge
300 käyntiä · 3,8%
-
5
Red Roofs of Mosman
300 käyntiä · 3,8%
-
6
Dunwoodie, Upper New York, 1910
200 käyntiä · 2,5%
-
7
End of Winter - The Boathouse on the Harlem River, New York
200 käyntiä · 2,5%
-
8
The Harlem River from High Bridge, 1894
200 käyntiä · 2,5%
-
9
Spuyten Duyvil Creek, 1914
200 käyntiä · 2,5%
-
10
Wet Night, Gramercy Park
200 käyntiä · 2,5%
Mikä on Ernest Lawson-tietueen kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 400 |
| Hei 2026 | 500 | 6 700 |
| Elo 2026 | 100 | 600 |
| Syy 2026 | 500 | 200 |
Mikä on Ernest Lawson -taiteilijan teosten kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Ernest Lawson -teosten kategorioita lukijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taustalla olevat tiedot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 0,0% | 2,5% |
| Pehmeä varjo | 20,0% | 11,2% |
| Pehmeä valoisuus | 32,0% | 43,8% |
| Kirkas tasapaino | 38,0% | 40,0% |
| Valoisa | 10,0% | 2,5% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 40,0% | 35,0% |
| Hienovaraiset värit | 28,0% | 37,5% |
| Tasapainoisen pehmeä | 28,0% | 15,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 4,0% | 12,5% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 59,0% | 60,0% |
| Maanläheinen | 20,5% | 27,3% |
| Tumma | 2,6% | 9,1% |
| Monokromaattinen | 7,7% | 0,0% |
| Luonnonläheinen | 5,1% | 1,8% |
| Pastellisävyt | 5,1% | 1,8% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 16,0% | 22,5% |
| Tasapainoinen | 64,0% | 58,8% |
| Voimakas | 20,0% | 18,8% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 14,0% | 6,2% |
| Pehmeä | 26,0% | 18,8% |
| Tasapainoinen | 8,0% | 11,2% |
| Voimakas | 38,0% | 38,8% |
| Lausunto | 14,0% | 25,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 14,0% | 20,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 12,0% | 15,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 18,0% | 18,8% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 34,0% | 31,2% |
| Yhtenäinen väripaletti | 22,0% | 15,0% |
Miten Ernest Lawson -taiteilijan katsotuimmat teokset jakautuvat vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Washington Bridge, Harlem R… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Harlem Valley, Winter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Garden Umbrella | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| New England Birches | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Conneticut River Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dunwoodie, Upper New York | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Harlem River | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Approaching Storm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| River Scene in Winter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 200 | 0 | 0 |
Käytetäänkö Ernest Lawson puhelimilla vai tietokoneilla?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 8 800 | 97,8% |
| puhelimet | 200 | 2,2% |
Mikä on Ernest Lawson lukijoiden kielellinen jakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| espanja | 300 | 100,0% |
Mikä on Ernest Lawson päivittäinen lukijamäärä ennusteineen?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taustalla olevat tiedot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| la 26 Syy | 300 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 300 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 100 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 200 |
| su 18 Lok (ennuste) | 200 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 200 |
| su 25 Lok (ennuste) | 200 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 200 |
| su 1 Mar (ennuste) | 200 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
Ernest Lawson: usein kysytyt kysymykset
Mikä on Ernest Lawsonin useimmin katsottu teos?
- Realization: 400 vierailua, 5% kyselyistä. Lista ulottuu sijoitukseen 10.
Mikä on Ernest Lawson lukijakunta?
- 9 000 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa (1 100 artistin sivu, 7 900 teosta).
Konsultoidaanko Ernest Lawson useammin puhelimella vai tietokoneella?
- Konsultaatiot jakautuvat tietokoneet (98%) ja puhelimet (2%); kärjessä on tietokoneet osuudella 98%.
Suosivatko lukijat tiettyä Ernest Lawson -teosten kategoriaa?
- Kyllä, Pehmeä valoisuus (Valoisuus): 44% vierailuista vastaa 32% osuutta luettelosta.