Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Fernand Léger sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Fernand Léger: lukijatietoja
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana WikiOO.org-tietokannan eniten katsotun Fernand Léger -teoksen nimi oli Nudet metsässä: 4 500 katselukertaa, mikä vastaa 4% artistin kaikista katseluista. Sitä seuraavat Kaupunki ja Mekaanikko. Fernand Léger-sivuja on katsottu 111 900 kertaa: 19 000 artistin omalla sivulla ja 92 900 yksittäisten teosten sivuilla. Konsultaatioiden määrä kasvoi 22% välillä Elo 2026–Syy 2026. Korkein kyselymäärä oli kuussa Hei 2026, jolloin vierailuja oli 70 300. Kirjaukset on luettu englanti (38%), venäjä (14%) ja korea (12%) kielellä. Konsultaatio suoritetaan tietokoneet (80%), puhelimet (17%) ja tabletit (3%) -laitteilla. Lukijat tutkivat Lausunto (Kontrasti) -aihetta enemmän kuin sen osuus luettelosta antaisi olettaa: 88% käynneistä suhteessa 70% teoksista.
Fernand Léger -taiteilijan 10 katsotuinta teosta
Fernand Léger teokset järjestettynä WikiOO.org -palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tapahtuneiden kyselyiden määrän mukaan, eniten kysytyt ensin.
Kuinka monta kertaa Fernand Léger -tietoja katsotaan kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
500
4 100
Hei 2026
7 900
62 400
Elo 2026
4 600
12 100
Syy 2026
6 000
14 300
Kuinka usein Fernand Léger -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä Fernand Léger teoksia lukijat tutkivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Moderni ja pelkistetty
31,2%
28,6%
Teollinen
20,8%
26,9%
Voimakas
18,8%
20,7%
Elegantti
14,6%
10,0%
Levollinen
2,1%
5,5%
Dramaattinen
2,1%
3,9%
Eteerinen
2,1%
0,9%
Maanläheinen
0,0%
0,8%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Energisoiva
27,1%
36,1%
Pohtiva
29,2%
32,8%
Rauhallinen
16,7%
9,9%
Dramaattinen
4,2%
3,6%
Iloinen
6,2%
3,2%
Jännitteinen
2,1%
2,8%
Vaikuttava
2,1%
2,2%
Melankolinen
2,1%
1,9%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
2,0%
1,6%
Pehmeä varjo
14,0%
19,0%
Pehmeä valoisuus
34,0%
45,9%
Kirkas tasapaino
30,0%
21,1%
Valoisa
20,0%
12,4%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
34,0%
25,6%
Hienovaraiset värit
22,0%
28,7%
Tasapainoisen pehmeä
30,0%
34,0%
Selkeä värikylläisyys
14,0%
11,7%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Neutraalit sävyt
57,1%
57,3%
Maanläheinen
19,1%
31,7%
Tumma
11,9%
8,5%
Pastellisävyt
9,5%
1,9%
Auringonlasku
2,4%
0,4%
Monokromaattinen
0,0%
0,1%
Lämminväriinen
0,0%
0,1%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
26,0%
22,9%
Tasapainoinen
60,0%
61,8%
Voimakas
14,0%
15,3%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
6,0%
1,9%
Pehmeä
4,0%
2,5%
Tasapainoinen
4,0%
1,5%
Voimakas
16,0%
6,5%
Lausunto
70,0%
87,6%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
26,0%
37,2%
Pehmeästi sekoitettu paletti
14,0%
15,4%
Tasapainoinen harmonia
16,0%
13,2%
Vahva väriyhtenäisyys
16,0%
21,1%
Yhtenäinen väripaletti
28,0%
13,0%
Mitä Fernand Léger -taiteilijan teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Kaupunki
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
1 200
1 900
Mekaanikko
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
1 300
1 100
Kolme naista
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
500
900
Nudet metsässä
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1 400
900
1 800
Suuren paradin juhla
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1 400
300
800
Hää
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
0
800
Kävelevä kukka (La fleur qu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Dance
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Smokers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
Staircase 19
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
100
Millä laitteilla Fernand Léger on katsottu?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Tietotaulukko
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
89 500
80,0%
puhelimet
19 100
17,1%
tabletit
3 300
2,9%
Millä kielillä Fernand Léger on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Tietotaulukko
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
2 800
38,4%
venäjä
1 000
13,7%
korea
900
12,3%
saksa
600
8,2%
japani
300
4,1%
hollanti
300
4,1%
espanja
200
2,7%
ranska
200
2,7%
serbia
200
2,7%
turkki
200
2,7%
Kuinka monta Fernand Léger -konsultaatiota päivässä on ja mitä on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.