Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Francesco Primaticcio sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Francesco Primaticcio: mitä konsultoinnit osoittavat
Teosta Francesco Primaticcio on katsottu eniten: Ulysses and Penelope, jolla on ollut 400 käyntikertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä vastaa 24% kaikista katseluista. Sijoitusta seuraavat Kuninkaallinen Portaikko ja The Masquerade of Persepolis. Taiteilijan sivu avattiin 1 000 kertaa ja teosten sivut 1 400 kertaa, yhteensä 2 400 kertaa. Hei 2026 on kuukausi, jolloin yhteydenottoja on tehty eniten: 1 900. Lukijat valitsevat Yhtenäinen väripaletti (Väriharmonia) 82% prosentissa käynneistä, vaikka se edustaa vain 56% osa koko luettelosta.
Francesco Primaticcio: 7 katsotuimmat teosta
Jokainen merkintä näyttää Francesco Primaticcio teoksen ja sen sijoituksen WikiOO.org katselukertojen perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
-
1
Ulysses and Penelope, 1545
400 käyntiä · 23,5%
-
2
Kuninkaallinen Portaikko, 1530
300 käyntiä · 17,6%
-
3
The Masquerade of Persepolis, 1541
300 käyntiä · 17,6%
-
4
Ulysses Voittamassa Nuolittelukilpailun Penelopeen Läsnä, 1559
200 käyntiä · 11,8%
-
5
Dance of the Hours and three putti with cornucopiae, 1549
200 käyntiä · 11,8%
-
6
Kreposti, 1552
200 käyntiä · 11,8%
-
7
Frieze, 1531
100 käyntiä · 5,9%
Milloin Francesco Primaticcio -tietoja on katsottu?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Taulukon luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 0 |
| Hei 2026 | 700 | 1 200 |
| Elo 2026 | 100 | 100 |
| Syy 2026 | 100 | 100 |
Milloin Francesco Primaticcio -taiteilijan teoksia katsellaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä lukijat valitsevat Francesco Primaticcio teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Taulukon luvut
| Tunteen sävy | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Romanttinen | 25,0% | 41,7% |
| Rauhallinen | 25,0% | 33,3% |
| Nostalginen | 12,5% | 25,0% |
| Dramaattinen | 12,5% | 0,0% |
| Melankolinen | 12,5% | 0,0% |
| Vaikuttava | 12,5% | 0,0% |
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 6,2% | 23,5% |
| Pehmeä varjo | 43,8% | 0,0% |
| Pehmeä valoisuus | 18,8% | 29,4% |
| Kirkas tasapaino | 31,2% | 47,1% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 31,2% | 29,4% |
| Hienovaraiset värit | 25,0% | 47,1% |
| Tasapainoisen pehmeä | 37,5% | 23,5% |
| Selkeä värikylläisyys | 6,2% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 50,0% | 71,4% |
| Maanläheinen | 42,9% | 28,6% |
| Tumma | 7,1% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 31,2% | 52,9% |
| Tasapainoinen | 50,0% | 23,5% |
| Voimakas | 18,8% | 23,5% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 25,0% | 35,3% |
| Pehmeä | 25,0% | 23,5% |
| Tasapainoinen | 18,8% | 23,5% |
| Voimakas | 18,8% | 17,6% |
| Lausunto | 12,5% | 0,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 6,2% | 0,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 6,2% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 0,0% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 31,2% | 17,6% |
| Yhtenäinen väripaletti | 56,2% | 82,3% |
Mitkä ovat Francesco Primaticcio teoksista eniten katsotut kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Taulukon luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Holy Family with Sts El… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Rape of Helene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Masquerade of Persepolis | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Ulysses and Penelope | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Ulysses Voittamassa Nuolitt… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Kuninkaallinen Portaikko | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Dance of the Hours and thre… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| The Nile | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kreposti | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Royal Staircase (detail) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Francesco Primaticcio on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta konsultointia päivässä Francesco Primaticcio, ja seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Taulukon luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 300 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 100 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 200 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
Tietoa Francesco Primaticcio -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä Francesco Primaticcio -teosta katsotaan useimmin?
- Ennenkäytössä Ulysses and Penelope 400 vierailulla ja 24% kyselyosuudella. Yläpuolella on 7 sijoitusta.
Kuinka suuri on Francesco Primaticcio lukijakunta WikiOO.org-palvelussa?
- 2 400 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa: 1 000 taiteilijan sivulla, 1 400 teoksissa.
Mitkä Francesco Primaticcio teokset vastaavat lukijoiden valintoja?
- Yhtenäinen väripaletti (Väriharmonia) -kuvauksilla varustetut teokset saavat 82% käynneistä, vaikka ne muodostavat vain 56% luettelosta.