Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Georg Pencz sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Georg Pencz: tilastot lyhyesti
Angel on Georg Penczin katsotuin teos: 100 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 20% kaikista katseluista. Myös usein katsottua: The Martyrdom of Saint Sebastian ja Leda and the Swan. Yhteensä katselukertoja: 1 300 (800 artistin sivu, 500 teosta). Huippukuukausi: Hei 2026 (1 200 käyntiä). Havainto mieltymyksestä: Eteerinen (Tunnelma), 100% käynneistä 25% luettelosta.
Georg Pencz -teokset katselujen perusteella (top 5)
Sijoitus perustuu WikiOO.org-kohteiden katselukertoimiin kahdennentoista kuukauden ajalta, ei luettelon pistemääriin. Sija 1 on Georg Pencz:n katsotuin teos.
Mikä on Georg Pencz-tietueen kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taustalla olevat tiedot
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
0
Hei 2026
700
500
Elo 2026
0
0
Syy 2026
100
0
Mikä on Georg Pencz -taiteilijan teosten kuukausittainen lukijamäärä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Georg Pencz -teosten kategorioita lukijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taustalla olevat tiedot
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Eteerinen
25,0%
100,0%
Klassinen
25,0%
0,0%
Dramaattinen
25,0%
0,0%
Elegantti
25,0%
0,0%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Hengellinen
33,3%
100,0%
Rauhallinen
33,3%
0,0%
Melankolinen
33,3%
0,0%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
33,3%
40,0%
Pehmeä varjo
44,4%
40,0%
Pehmeä valoisuus
16,7%
20,0%
Kirkas tasapaino
5,6%
0,0%
Valoisa
0,0%
0,0%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
44,4%
40,0%
Hienovaraiset värit
27,8%
20,0%
Tasapainoisen pehmeä
27,8%
40,0%
Selkeä värikylläisyys
0,0%
0,0%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
82,3%
80,0%
Tumma
11,8%
20,0%
Neutraalit sävyt
5,9%
0,0%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
55,6%
60,0%
Tasapainoinen
38,9%
20,0%
Voimakas
5,6%
20,0%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
5,6%
0,0%
Pehmeä
27,8%
40,0%
Tasapainoinen
5,6%
0,0%
Voimakas
5,6%
20,0%
Lausunto
55,6%
40,0%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
0,0%
0,0%
Pehmeästi sekoitettu paletti
5,6%
0,0%
Tasapainoinen harmonia
16,7%
40,0%
Vahva väriyhtenäisyys
38,9%
40,0%
Yhtenäinen väripaletti
38,9%
20,0%
Miten Georg Pencz -taiteilijan katsotuimmat teokset jakautuvat vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taustalla olevat tiedot
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Portrait of Count Palatine…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Seated Youth
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Man
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Martyrdom of Saint Seba…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Lot and his daughters.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Caritas
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Angel
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Portrait of a bearded man.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Erasmus von Rot…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Writ of Fire
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mikä on Georg Pencz lukijoiden kielellinen jakauma?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Mikä on Georg Pencz päivittäinen lukijamäärä ennusteineen?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taustalla olevat tiedot
Päivä
Käynnit
ke 23 Syy
0
to 24 Syy
0
pe 25 Syy
0
la 26 Syy
0
su 27 Syy
0
ma 28 Syy
0
ti 29 Syy
0
ke 30 Syy
0
to 1 Lok
0
pe 2 Lok
0
la 3 Lok
0
su 4 Lok
0
ma 5 Lok
0
ti 6 Lok
0
ke 7 Lok
0
to 8 Lok
0
pe 9 Lok
0
la 10 Lok
0
su 11 Lok
0
ma 12 Lok
0
ti 13 Lok
0
ke 14 Lok (ennuste)
0
to 15 Lok (ennuste)
0
pe 16 Lok (ennuste)
0
la 17 Lok (ennuste)
0
su 18 Lok (ennuste)
0
ma 19 Lok (ennuste)
0
ti 20 Lok (ennuste)
0
ke 21 Lok (ennuste)
0
to 22 Lok (ennuste)
0
pe 23 Lok (ennuste)
0
la 24 Lok (ennuste)
0
su 25 Lok (ennuste)
0
ma 26 Lok (ennuste)
0
ti 27 Lok (ennuste)
0
ke 28 Lok (ennuste)
0
to 29 Lok (ennuste)
0
pe 30 Lok (ennuste)
0
la 31 Lok (ennuste)
0
su 1 Mar (ennuste)
0
ma 2 Mar (ennuste)
0
ti 3 Mar (ennuste)
0
Georg Pencz: usein kysytyt kysymykset
Mikä on Georg Penczin useimmin katsottu teos?
Angel: 100 vierailua, 20% kyselyistä. Lista ulottuu sijoitukseen 5.
Mikä on Georg Pencz lukijakunta?
1 300 käyntiä kahdessaToistuvassa vuodessa (800 artistin sivu, 500 teosta).
Suosivatko lukijat tiettyä Georg Pencz -teosten kategoriaa?
Kyllä, Eteerinen (Tunnelma): 100% vierailuista vastaa 25% osuutta luettelosta.