Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Gian Luca Rossi sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Gian Luca Rossi: lukijatietoja
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana WikiOO.org-tietokannan eniten katsotun Gian Luca Rossi -teoksen nimi oli Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame: 200 katselukertaa, mikä vastaa 15% artistin kaikista katseluista. Sitä seuraavat Museo del Salame: ingresso alla sala norcineria ja Museo del Salame: sala della norcineria. Gian Luca Rossi-sivuja on katsottu 1 300 kertaa: 300 artistin omalla sivulla ja 1 000 yksittäisten teosten sivuilla. Konsultaatiot vähentyivät 100% välillä Elo 2026–Syy 2026. Korkein kyselymäärä oli kuussa Hei 2026, jolloin vierailuja oli 1 000. Lukijat tutkivat Pohtiva (Tunteen sävy) -aihetta enemmän kuin sen osuus luettelosta antaisi olettaa: 50% käynneistä suhteessa 17% teoksista.
Gian Luca Rossi -taiteilijan 10 katsotuinta teosta
Gian Luca Rossi teokset järjestettynä WikiOO.org -palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana tapahtuneiden kyselyiden määrän mukaan, eniten kysytyt ensin.
-
1
Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame
200 käyntiä · 15,4%
-
2
Museo del Salame: ingresso alla sala norcineria, 2010
100 käyntiä · 7,7%
-
3
Museo del Salame: sala della norcineria, 2010
100 käyntiä · 7,7%
-
4
Museo del Salame: uncini da norcino, 2010
100 käyntiä · 7,7%
-
5
Museo del Salame: ingresso alle cantine, 2010
100 käyntiä · 7,7%
-
6
Museo del Vino dei Colli di Parma: multivisione immersiva, 2014
100 käyntiä · 7,7%
-
7
Museo del Vino dei Colli di Parma: sala delle botti, 2014
100 käyntiä · 7,7%
-
8
La sala della norcineria con gli attrezzi per la lavorazione delle carni al Museo del Salame
100 käyntiä · 7,7%
-
9
Museo del Vino dei Colli di Parma: bottiglie ottocentesche della cantina Basetti, 2014
100 käyntiä · 7,7%
-
10
La sala della norcineria con gli attrezzi per la lavorazione delle carni al Museo del Salame
100 käyntiä · 7,7%
Kuinka monta kertaa Gian Luca Rossi -tietoja katsotaan kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 100 |
| Hei 2026 | 200 | 800 |
| Elo 2026 | 100 | 100 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Kuinka usein Gian Luca Rossi -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä Gian Luca Rossi teoksia lukijat tutkivat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
| Tunteen sävy | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Nostalginen | 50,0% | 50,0% |
| Pohtiva | 16,7% | 50,0% |
| Rauhallinen | 16,7% | 0,0% |
| Seesteinen | 16,7% | 0,0% |
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 33,3% | 53,8% |
| Pehmeä varjo | 48,7% | 30,8% |
| Pehmeä valoisuus | 17,9% | 15,4% |
| Kirkas tasapaino | 0,0% | 0,0% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 33,3% | 38,5% |
| Hienovaraiset värit | 25,6% | 30,8% |
| Tasapainoisen pehmeä | 38,5% | 30,8% |
| Selkeä värikylläisyys | 2,6% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 46,2% | 61,5% |
| Tasapainoinen | 51,3% | 38,5% |
| Voimakas | 2,6% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 2,6% | 0,0% |
| Pehmeä | 20,5% | 46,2% |
| Tasapainoinen | 10,3% | 0,0% |
| Voimakas | 33,3% | 15,4% |
| Lausunto | 33,3% | 38,5% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 12,8% | 23,1% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 7,7% | 7,7% |
| Tasapainoinen harmonia | 10,3% | 7,7% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 28,2% | 7,7% |
| Yhtenäinen väripaletti | 41,0% | 53,8% |
Mitä Gian Luca Rossi -taiteilijan teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Museo del Salame: esterno | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: ingresso… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Il cortile del Castello di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: sala dell… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Museo del Vino dei Colli di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Salame: corridoio… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ingresso alle cantine del c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Museo del Vino dei Colli di… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Millä kielillä Gian Luca Rossi on konsultoituna?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta Gian Luca Rossi -konsultaatiota päivässä on ja mitä on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
Kysymyksiä Gian Luca Rossi -taiteilijan lukijakunnasta
Mitä Gian Luca Rossi -teoksia katsotaan eniten?
- Il cortile del Castello di Felino che ospita il Museo del Salame, jolla on 200 vierailua (15% kaikista Gian Luca Rossi -taiteilijan katseluista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.
Kuinka monta kertaa WikiOO.org on konsultin Gian Luca Rossi palveluksessa?
- 1 300 kertaa kahdenneksitoista kuukaudessa: 300 taiteilijan sivulla ja 1 000 teosten sivuilla.
Minkä tyyppisistä Gian Luca Rossi teoksista lukijat pitävät eniten?
- Pohtiva (Tunteen sävy): 50% käynneistä, kun taas 17% luettelosta.